Recommended Posts

Δευτέρα η τρίτη βάζω πρόγραμμα πρώτα ο θεός.

Γοριλλα,ετοιμάσου να σε πατήσω :P :p :P

Προς το παρον,το πρόγραμμα έχει Σπάρτη για το Σ/Κ για trackday στην πίστα Speed n Passion

..νταξ...εσύ νομίζεις ότι έχεις πάρει evo :hehe:

...το στησες ρε το αμάξι...γιατι αν όχι στο έχω πει οτι το πας ανάποδα

.....no offence ετσι :P

Link to comment
Share on other sites

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών Πολυτεχνική Σχολή ΑΠΘ

............................................................................................................................

Ποιες ακριβώς πρόσθετες ρυθμίσεις χρειάζονται για το δω.? γιατί δεν βρίσκει κάτι ο firefox μου....:P

Link to comment
Share on other sites

Πω....2 μέρες απ το πρωί μέχρι το απόγευμα στην πίστα.

Το ποιο γαμάτο?

Την πρώτη μέρα ήταν full βροχή.

Την δεύτερη τελείως λιακάδα και στεγνή πίστα :)

Κώστα,πρώτα τελειώνω πρώτο στάδιο στο μοτέρ και μετά έρχεται το στήσιμο.

Όσο το "μαθαίνω" ακόμα δεν είναι και ότι καλύτερο να το κάνω να έχει πιο απότομες αντιδράσεις ;)

Άσε που είναι τρελό παιχνίδι και στρίβει μια χαρά ;)

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις λιώσει το αμαξάκι ε; Ο καιρός μας τα χάλασε μοναχά. Είμουν και εγώ καλαμάτα το σουκού. Κωλόκαιρος...

Μπράβο σου όμως γιατί το γουστάρεις τρελά. Ωραίος.

Αυτό έχει σημασία στο αμάξι που οδηγάς. Να το χαίρεσαι. Ας έχει 40 ίππους άς είναι κακάσχημο ας είναι οτι νομίζει ο καθένας. Αν εσένα σε γεμίζει δεν του πέφτει λόγος κανενός.

Που είναι αυτή η πίστα ρε φίλος; Στο πρόγραμμά σου περιλαμβάνεται και η πίστα της καλαμάτας; Είναι πολύ κλειστή, να ξέρεις.

Πάντως άλογα πολλά απο βελτίωση ατμόσφαιρας δε θα πάρεις. Άσε που πρέπει να είναι τζιμάνι ο βελτιωτής μη σου κάνει καμια τρούπα στη ροπή και κανα peak του 1sec στα άλογα και το ονομάζει βελτίωση. Δεν είναι τουρμπο που μόνο με πρόγραμμα παίρνεις 50 bhp. Στην ατμόσφαιρα ξυλώνεσαι για 10 bhp...

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις λιώσει το αμαξάκι ε; Ο καιρός μας τα χάλασε μοναχά. Είμουν και εγώ καλαμάτα το σουκού. Κωλόκαιρος...

Μπράβο σου όμως γιατί το γουστάρεις τρελά. Ωραίος.

Αυτό έχει σημασία στο αμάξι που οδηγάς. Να το χαίρεσαι. Ας έχει 40 ίππους άς είναι κακάσχημο ας είναι οτι νομίζει ο καθένας. Αν εσένα σε γεμίζει δεν του πέφτει λόγος κανενός.

Που είναι αυτή η πίστα ρε φίλος; Στο πρόγραμμά σου περιλαμβάνεται και η πίστα της καλαμάτας; Είναι πολύ κλειστή, να ξέρεις.

Πάντως άλογα πολλά απο βελτίωση ατμόσφαιρας δε θα πάρεις. Άσε που πρέπει να είναι τζιμάνι ο βελτιωτής μη σου κάνει καμια τρούπα στη ροπή και κανα peak του 1sec στα άλογα και το ονομάζει βελτίωση. Δεν είναι τουρμπο που μόνο με πρόγραμμα παίρνεις 50 bhp. Στην ατμόσφαιρα ξυλώνεσαι για 10 bhp...

Ακριβώς ρε μαν,αν το χαίρεσαι εσύ το αυτοκίνητο,ότι και να λένε οι άλλοι είναι λίγο,αυτό που έχει σημασία είναι ακόμα και για καφέ να πηγαίνεις να είσαι με ένα χαμόγελο στα χείλη ;)

Η πίστα αυτή είναι ~2 χλμ μόλις βγαίνεις απ τα όρια της σπάρτης στον δρόμο προς γύθειο αν δεν κάνω λάθος εκεί που έχει ένα lidl έχει ταμπέλα για να πας στην πίστα.

Άλογα από βελτίωση ατμόσφαιρας ξέρω ότι δεν έχει πολλά αν δεν ανοίξεις μοτέρ.

εμένα ο στόχος είναι να φτάσω 120+κάτι ψιλά με πρώτο στάδιο(φίλτρο,πρόγραμμα,φουλ εξάτμιση).

ήδη είμαι στα 113 στο δυναμόμετρο με φίλτρο,μεσαίο,τελικό .με το προγραμματάκι ελπίζω να είμαι κοντά στα 120 και με χταπόδι καταλύτη να φτάσω κανένα 123-125 με ρύθμιζα εκ νέου του προγράμματος.

Και ένα πιτστοπ βάζοντας τα πολιτικά λάστιχα για να πάρουμε τον δρόμο της επιστροφής.

img0254sf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ρε Άκη :T: Σε ζηλέυω :)

Εγώ μόνο κάτι κάγκουρες με Civic, ένα Opel GT και ένα Celiga πέτυχα χτές βράδυ Βουλιαγμένης.

Καθώς και ένα Opel Astra OPC άσπρο που έλεγε απο πίσω 26+ και ήταν πολύ όμορφο, αλλά αυτός δεν έτρεχε :P

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ρε Άκη :T: Σε ζηλέυω :)

Εγώ μόνο κάτι κάγκουρες με Civic, ένα Opel GT και ένα Celiga πέτυχα χτές βράδυ Βουλιαγμένης.

Καθώς και ένα Opel Astra OPC άσπρο που έλεγε απο πίσω 26+ και ήταν πολύ όμορφο, αλλά αυτός δεν έτρεχε :P

καλημερα!!!!εχω να σου κανονισω φιλικα πατηματα αν θες..!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ρε Άκη :T: Σε ζηλέυω :)

Εγώ μόνο κάτι κάγκουρες με Civic, ένα Opel GT και ένα Celiga πέτυχα χτές βράδυ Βουλιαγμένης.

Καθώς και ένα Opel Astra OPC άσπρο που έλεγε απο πίσω 26+ και ήταν πολύ όμορφο, αλλά αυτός δεν έτρεχε :P

είχε πράμα εχθές εδώ στα νότια.

Link to comment
Share on other sites

Στρίβει ? :hehe:

Αν έχει όσα λέει τότε ισιώνει τις στροφές, δε στρίβει :)...

Είναι μεγάλη επιτυχία τα 160bhp σε 900 κιλά καρότσα. Παίζει σε 400άρι να σε παλεύει γορίλα :time:...

Link to comment
Share on other sites

Στριβει οτι μπορει κανει, σε 400αρι ειναι πολλα αμαξια που ειμαστε διπλα, μετα απο εκει και περα παιζουνε πολλα πραγματα ρολο. Εκτος απο τα 160, ειναι το σασμαν αλλαγμενο με κοντοτερες σχεσεις (κορωνα / πηνιο κτλ) για ακριβως αυτο το λογο το 400αρι. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now