cheiron25

ATI Radeon HD 5870 1GB Review

Recommended Posts

Προσωπικα ειναι η καλυτερη single card στην αγορα αυτη την στιγμη.Δεν φτανει την GTX 295 αλλα θα δουμε την 5870Χ2 τι θα κανει.Για μενα το καλυτερο νεο σημερα ηταν το Hydra Chip.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τη φτάνει. Απλά όταν η nVIDIA ειναι μπροστα λεμε "Ε νταξει, λογικο". Οταν η ATi παταει την nVIDIA κατω στο STALKER "Ειναι χαλια η μηχανη του, Optimized για ATi" και αηδιες.

Για μενα ειναι εξαιρετικη σε επιδοσεις. Αυτες με τα 2GB να δω τι θα κανουν, αν και απο οσα ειδα στα review, δεν εχουν και πολυ προβλημα με το 1...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εντυπωσιαστικα ρε γιωργο...ισως ειναι νωρις ακομα για να δειξει τα δοντια της αλλα πραγματικα δεν με επεισε σε σχεση με αυτα που ακογα και εβλεπε πριν το πρωτο review.

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία μου μετά από τόσα χρόνια σε αυτό το χώρο (είμαι και "παππούς" πλέον) με έχει οδηγήσει στο να κρατάω μικρό καλάθι...

Η απογοήτευση είναι στο πρόγραμμα παίδες. Μεγαλώνοντας μαθαίνεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έχει 320?? Γιατί εγώ βλέπω το eshop να την έχει (λέμε τώρα) 379?...

Σε ποιά τα ρίχνει που έχει 400??

Όσο για την απογοήτευση. Κοίτα πόσα replies (και σε πόσο χρόνο) είχε το thread με τα "preliminary benchmarks" και κοίτα πόσα έχει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Καθίστε να έρθει πρώτα για να δούμε τιμή, κατά δεύτερον πρέπει να περιμένουμε μέχρι και τους 9,10 για να δούμε κάποια σοβαρά νούμερα. Η τιμή της μπορεί να πέσει και άμεσα στα 320?, εξαρτάται από τη διαθεσιμότητα που θα υπάρξει ανά τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έχει 320?? Γιατί εγώ βλέπω το eshop να την έχει (λέμε τώρα) 379?...

Όσο δεν υπάρχουν διαθέσιμες παντού και το skroutz.gr δε δείχνει τιμές, μην περιμένεις να τις ρίξουν. Το Multirama πάντως την έχει στα 320?

Σε ποιά τα ρίχνει που έχει 400??

Στις GTX 28x. Για να μην αναφέρω τις GTX 27x που είναι στα 270-290? και για 30-40? δεν αξίζει να τις πάρεις.

Edit: ααχχαχαχαχααχαχ Μόλις μου ήρθε προσφορά από τα Multirama για GTX 270 896MB στα 200?!!! Πάλι καλά που δε φοβούνται μην τους μείνουν στα ράφια, εν όψη της HD5870...

Link to comment
Share on other sites

...πές τα ρε άνθρωπε γιατι μερικοί δεν μπορούν να χωνέψουν ότι η nvidia τρώει σκόνη απο την ATi τον τελευταίο καιρό...ας μην μιλήσουμε για επίπεδο ποιότητας σε HTPC!!

Link to comment
Share on other sites

...πές τα ρε άνθρωπε γιατι μερικοί δεν μπορούν να χωνέψουν ότι η nvidia τρώει σκόνη απο την ATi τον τελευταίο καιρό...ας μην μιλήσουμε για επίπεδο ποιότητας σε HTPC!!

Καλά αυτό εννοείται:hehe:

Η nvidia κατά την γνώμη μου έχει υπερεκτιμημένες κάρτες....

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα οχι επειδη ειμαι μαλωμενος με την ατι αλλα ειναι αναλογως τη χρηση...

Θεσ games ? Nvidia υπαρχουν παιχνιδακια που οσο καλη κ να ειναι μια ατι δν τα παιζει ...τελος.........αν θες benchmark τοτε ατι ενταξει

αυτα!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now