d3m0n

New board+ram

Recommended Posts

Έχω τον Q9550,και θέλω να αγοράσω ένα καλό συνδυασμό board+ram για o/c.

Έχω δει κάποιες μητρικές και ραμ,αλλά δεν ξέρω τι να διαλέξω.

Να πάω σε DDR2 ή DDR3;;

Δίνω 250-300 γιούρα.

Το ξέρω δεν είναι καλές εποχές για επενδύσεις σε s775,αλλά δεν θέλω να αλλάξω cpu...

ΥΓ:Αυτή την στιγμή είναι πάνω σε μια P5Q-SE και κάτι μλκίες corsair που δεν ανεβαίνουν με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να "σκοτώσω" την GTX275 μου και να βρω used GTX295(για αυτό σου έστειλα και pm για την αγγελία που έχεις βάλει),λογικά κάποια στιγμή θα βρω,άρα δεν με ενδιαφέρει το Cf/sli.

Ένα σετάκι για καλό o/c θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Αρα μπορεις να πας και σε P45 chipset ;)

Για μενα καλο ειναι να πας σε DDR3, μιας και αν αναβαθμισεις, τουλαχιστον θα σου μεινουν οι μνημες. Τωρα για το budget που θετεις λυσεις παιζουν πολλες, εχεις καμια προτιμηση σε καποια εταιρεια?

(PS: το ειδα το πμ, αλλα εχω πολυ κοσμο στην ουρα για τη 295 :D)

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή σκεφτόμουν για Sli αλλά η Evga 780i + DDR2 ήταν μονόδρομος,άρα κάτι σε P45/x48(αν και έχω την εντύπωση τα Χ chipset δεν είναι και τα καλύτερα για Q).

Έλεγα για DDR2 γιατί έχω σταμπάρει τις CSX Diablo στο πλαίσιο,και δεν μπορώ να βρω τις αντίστοιχες DDR3,αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα...

Λοιπόν ακούω προτάσεις.:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,μόνο που εγώ δεν θέλω να πιάσω 450 θέλω παραπάνω.:P

Η 275 κλοκαρισμένη είναι αλλά θέλω να την πουλήσω/ανταλλάξω με λεφτά για μια 295.Used θα την πάρω άλλωστε,άρα με συμφέρει..

Οι ραμ είναι αυτές,αλλά δεν ανεβαίνουν με τίποτα.

Υπολογιστές & Αναβάθμιση : Hardware : Μνήμες RAM : DDR2 : Corsair : Corsair 4GB DDR2-800 Ram Kit (2 x 2GB, PC2 6400, 5-5-5-18, TWIN2X4096-6400C5DHX) - Plaisio Computers

Τα λόγια είναι περιττά,αν κρατήσω άλλον έναν χρόνο αυτό το cpu δεν μένω με αυτό το board και αυτές τις ραμ.:P

Ακούω προτάσεις.:D

Link to comment
Share on other sites

Άμα σκέφτεσαι έτσι πήγαινε σε Core-i7 860 από τώρα...

Θέλω πολύ παραπάνω λεφτά για να πάω σε 860.

Τελικά η DFI λέει τίποτα σαν μητρική;;

Την έχει δοκιμάσει ποτέ κανένας;;

Link to comment
Share on other sites

Κανένας ρε παιδιά;;

Τελικά μάλλον θα πάω σε DDR3,θα ψάξω να βρω used 4x1 Cellshock ή CSX Diablo,γιατί καινούργια δεν τα βλέπω πουθενά.

Άρα να την πάρω ναι ή όχι την μητρική;;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now