mistakos

Μνήμες για νέο PC

Recommended Posts

Καλησπέρα σας :)

Επειδή εδώ και αρκετό καιρό είμαι σε αναζήτηση νέου PCιου.. και επιτέλους έφτασε η ώρα που κοντέυω να καταλήξω σε όλα τα κομμάτια (κάποια ήδη έχουν αγοραστεί) θα ήθελα τη γνώμη σας

Πρόκειται να αγοράσω έναν i7 860 με μια gigabyte p55 ud5 (νομίζω ότι είναι καλός συνδυασμός). Ο/C κλπ δεν με ενδιαφέρουν.

Επειδή από μνήμες έχω μάυρα μεσάνυχτα και επειδή σαν μάρκες γνωστές είναι οι Corsair και οι Kingston... μπορείτε να μου προτείνετε μνήμες για να αγοράσω για το συγκεκριμένο σύστημα?

Να αναφέρω ότι θέλω προς το παρόν 2x2GB=4GB σύνολο και ότι στο σύστημα το πολύ σε κάνα μήνα θα μπει ATI 5850.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση... και άλλη μια ερώτηση:

οι διαφορές στις πρωτες που μου έδωσες με αυτές

Corsair XMS 4GB DDR3-1600 Intel Core i5/i7 Ram Kit (2 x 2GB, PC3-12800, 8-8-8-24, CMX4GXM2A1600C8) - Μνήμες RAM - plaisio.gr

είναι μόνο οι χρονισμοί? Ποιες θεωρείς ότι είναι καλύτερες?

Link to comment
Share on other sites

Ενας i7 δεν ειναι αρκετα μεγάλος? Δεν νομίζω πως χρειαζεται. Γιατι ας πουμε δεν βαζεις ενα 4πυρηνο. Και ποιο οικονομικος και νομιζω πως κανεις αρκετα καλα την δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν η ερώτηση για τον i7 πάει σε μένα (γιατί κάπου μπερδεύτηκα) τότε απλά να πω ότι ήμουν μεταξύ i5 και i7 αλλά η χρηματική τους διαφορά δεν είναι απαγορευτική για μένα οπότε οκ..

@Boton δηλ αν με τα παραπάνω kits βάλω i7 θα έχω πρόβλημα??

(κάπου με μπερδέψατε :P)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα edit το παραπάνω ποστ μου....

Σορρυ αν σε μπέρδεψα.:)

Λοιπόν και οι 2 πλατφόρμες (x58 και p55) θέλουν μνήμες low voltage. Γιαυτό υπάρχουν τώρα πια τα κιτάκια i5/i7:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now