George_o/c

Φθινόπωρο 2009: HWBOX.gr 3D Cheapazchips Challenge - Post-άρετε τα Score σας!

Recommended Posts

Δεν κανει και λιγο κρυο ρε γα**το...εδω εχει νοτιαδες και σχεδον 20 βαθμους.Μεχρι το τελος θα παρω το SS του subzero να της βαλω επανω.:D:D

Που μπορω να βρω ψυχτρακια για τις μνημες και ποια κανουν?

stealth

Έλα μου ντέ... Δεκέβρης μήνας κι έχουμε 20 βαθμούς! Δεν πέφτει στους 5 να κάνουμε δουλειά!!! Το eshop έχει αλουμινένια ψυκτράκια Γιάννη... καλύτερα χάλκινα βεβαια που φαίνεται να μην υπάρχουν όμως...

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντέ... Δεκέβρης μήνας κι έχουμε 20 βαθμούς! Δεν πέφτει στους 5 να κάνουμε δουλειά!!! Το eshop έχει αλουμινένια ψυκτράκια Γιάννη... καλύτερα χάλκινα βεβαια που φαίνεται να μην υπάρχουν όμως...

Multirama Extreme... Της Enzotech με 14 ευρώ την 8άδα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το λιώσιμο σήμερα το βράδυ κάτι άξιζε... Ένα update:

Aquamark score: 250204

3DMark 2005 score: 23438

That's my boy...:D:D

Εντωμεταξύ όση ώρα ήμασταν μαζί και κάναμε τις δοκιμές δεν έβγαζε καλό σκορ...

Με το που φεύγω να πάω σπίτι μου, μέσα σε 10 λεπτά σκάει μήνυμα με το παραπάνω

σκορ στο aquamark...:P:p

Μάλλον με ντρέπεται το σύστημα του, δεν εξηγείται αλλιώς....:(....:(....

Link to comment
Share on other sites

χεχε, κοίτα μόνο που παίζανε η μνήμες!!! Και να φανταστείς τόσο καιρό που τις είχα τις έβριζα..... Να χε κι αυτή η ρημάδα η μητρική λίγο fsb παραπάνω καλά θα τανε...

Link to comment
Share on other sites

CPU air - VGA air

AM3 250.372 [hwbot] result detail. - hwbot.org

3DM05 23549 [hwbot] result detail. - hwbot.org

To hardware (μνημες κυριως) στιφτηκε κυριολεκτικα.

Δεν παει παραπανω. Αν χρειαστει, θα βγει ο 950 απο την θηκη του.

Και οπως λεω και στο ΒΟΤ, Megahalems Prolimatech ο απολυτος αρχοντας... full load o 8600 σχεδον 5 giga (1.580V).....66c:stars:

22 βαθμους κατω απο την πανακριβη μου υδροψυξη!!!

George_o/c εχεις πολλα update να κανεις ακομα !!:whistling:

Am3 250372.JPG

05 23549.JPG

Am3 250372.JPG

05 23549.JPG

Am3 250372.JPG

05 23549.JPG

57fd0754d5d37_Am3250372.JPG.3dd07cc83014

57fd0754de03f_0523549.JPG.84a476a32a35d8

Link to comment
Share on other sites

Τις μνήμες της να κοιτάτε να ανεβάσετε...

Δοκίμασε κανείς timings mod; :whistling: Σε παλιότερες ATi όταν το έκανα, κέρδιζα σε MHz ---> έπαιρνα παραπάνω πόντους στα 3DMark. Βασικά ήταν ανάλογα το benchmark. Κάποια tests του 3DMark2001 SE ήθελαν σφιχτό MEM_TCL ας πούμε, γιατί επωφελούνταν από το graphics memory bandwidth.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

update...

AM3: 273.606

signature.img?iid=293060

Το θέμα είναι ότι μάλλον απο το πολύ ρεύμα έχει πάθει ψυχολαλά η κάρτα μου... δεν παίζει πια τόσο ψηλά...

Το 3DM05 πάλι, μάλλον θα είναι final... όσες φορές κι αν το τρέξω βγάζω λίγο μικρότερα σκόρ... όλα όμως +-25Κ... παραπάνω δεν...

4670_am3_vista.jpg

4670_am3_vista.jpg

4670_am3_vista.jpg

4670_am3_vista.jpg.def8b791b1e15abc489fe

Link to comment
Share on other sites

Crio, αυτη ειναι αλλη καρτα, δεν ειναι η sapphire.

O πυρηνας ανεβαινε αξιοπρεπως αλλα οι μνημες ηταν για τα μπαζα. Λες και δεν ειχαν mod!!!!

Πηγα και πηρα μια asus (qimonda), και βρηκα το φως μου. Δεν τραβαν οπως οι καρτες της Giga, αλλα παν αρκετα καλα

Tωρα ψαχνομαι για ενα ζευγος ddr2 μνημες να ανεβαινουν αξιοπρεπως.

Αν βρω θα εχω και αλλα, αν οχι........

PS...Υπαρχει τροπος να αλλαξουμε τα timings των μνημων, οπως καναμε στις nvidia με το nibitor???

Κατι ειχα πει κι εγω, αλλα δεν μιλησε κανεις..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γίνεται στις καινούριες. Εγώ το έκανα μέσω ATi Tool στις ATi πάντως ;)

Δεν δουλευει το Ati Tool σε αυτην την καρτα, εχω δοκιμασει και παγωνει...:(

Υπαρχει τροπος να το κανουμε να αναγνωρισει την καρτα?

stealth

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΤΙ ΤΟΟL δεν δουλεύει ούτε και σε μένα... όταν είχα ασχοληθεί με τις 3850 κάτι είχα κάνει και είχε δουλέψει, αν το βρώ θα σας το γράψω... στο techpowerup! έχουν μια σελίδα με όλα τα bios των καρτών σας (vga bios collection page)... κατεβάζετε απο εκεί το bios που είναι κατάλληλο για την κάρτα σας και με ένα bios editor π.χ. RBE (radeon bios editor) το μοντάρετε... μετά φλασάρετε την κάρτα κι αν όλα πάνε καλά, success!... Αν όχι αντίο κάρτα! 'Οδηγίες βρίσκεις εύκολα, νομίζω πως στο techpowerup! γράφουν έναν οδηγό που συνοδεύει τον RBE... Και εγω είμαι στο ψάξιμο ακόμα... αν έχω αποτελέσματα και λεπτομέρειες θα postarω... αν δεν με προλάβει άλλος... κανείς δεν έχει κάνει mod το bios ακόμα? Πίστευα πως ήμουν απ τους τελευταίους....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now