dRaGm3n

Thermaltake Xaser Vi (Βάψιμο εσωτερικόυ σε μάυρο)

Recommended Posts

Ηλεκτροστατικη λεγεται ;)

Αν δε θες να το κανεις μονος σου, τραβα στα Multirama Xtreme στον Πειραια. Αν θες να το "χαρεις", δεν ξερω τοτε, ρωτα τους ειδικους :hehe:

edit: Χοντρε με περασες

Link to comment
Share on other sites

...δεν θα πάθεις κάτι απλά το αποτέλεσμα θα είναι πολύ καλύτερο με ηλεκροστατική!!

..αν αποφασίσεις τελικα να το κανεις με σπρέη πρόσεξε πολύ τα τρεξίματα και επίσης δεν θέλει πολυ πάστωμα και ένα χέρι αλλά πιο λίγη ποσοτητα βαφής και πολλα χέρια ώσπου να γίνει ομοιόμορφο :)

Link to comment
Share on other sites

Θα το παλέψω τοτε με σπρέυ.Δεν υπάρχει εναλακτική.(στην καλαμπάκα) γ@μ() την

κοινωνια μου

Θα πέσουν και οι ανάλογες φώτο ενοείται (ο φωτογράφος και να μην βγάλει? αν είναι δυνατόν!!)

Link to comment
Share on other sites

Την χωράει.Το έχω ψάξει.Το θέμα είναι οτι θέλω τροφοδοτικο 8pin για cpu και το δικό μου δέν έχει! Το Enermax revolution μου αρέσει αλλά είναι 4+4 λέτε να κάνει ?

Εάν όχι αυτό τότε το Corsair TX850...

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι εβαψα κ εγω ενα case μαυρο το mozart tx με spay κ εχει γινει γαματο (απλα περιμενω να μ ερθει μια καμερα να το ανεβασω οπως και το xaser μου το black edition με το xpressar!!)(ξεφυγαμε λιγο)

Λοιπον να προσεχεις μην εχεις το spay πολυ κοντα δηλαδη να υπαρχει μια αποσταση 10-15cm ωστε να μην σταξει κ μην ξεκαζεις στο ιδιο σημειο για πολλη ωρα το χερι σου δηλαδη να κινειται συνεχως κ να το περασεις 2 χερια.

Πιστευω να σε βοηθησα .

Αντε καλη επιτυχια κ περιμενουμε φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν το βάψεις πρέπει να το τρίψεις με γυαλόχαρτο να κάνει αρκετές γρατζουνιές

μετά αστάρι ένα με 2 χερια και μετά το χρώμα της επιλογής σου.

Στο τέλος βερνίκι mat η γυαλιστερό εσύ όπως θες :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για την βοηθεια σας.Με βοηθήσατε πολύ μπορώ να πώ.Πρώτα θα το ξύσω,έπειτα βάψημο και μετά βερνίκάκι ματ και θα γίνει μούρλια!!!:P..

Είδα όμως οτι η 4way classi έχει μόνο PCi express x16 που σήμαινει οτι δέν μπορώ να βάλω κάπου την κάρτα ήχου κ.τ.λ. Έχει build in 8.1 αλλα μήπως υπάρχει κάποια άλλου τύπου κάρτα? Για έξωτερικές ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

PCI κάρτα δεν παίρνει. PCIe κάρτα όμως παίρνει ;)

Δηλαδή θα πάρει αυτήν την κάρτα? π.χ.

asus_xonar_0003.jpg

Αφου θελεις να βαψεις εσωτερικο θα σ ελεγα να μην το τριψεις δεν χρειαζεται κανε μια δοκιμη κ θα δεις.

Θα το δοκιμάσω πρωτα ναι..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now