panos444

Zalman MFC1 Combo Fan Controller, ρυθμίστε το θόρυβο!!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Zalman MFC1 Combo Fan Controller]http://reviews.hwbox.gr/news/zalman.jpg[/NEWS_IMG]Η νοτιοκορεατική εταιρεία zalman είναι έτοιμη να λανσάρει ένα νέο fan controller που καταλαμβάνει ένα 5,25 ιντσών φατνίο, έχοντας εντυπωσιακή εμφάνιση, αφού είναι βαμμένο μαύρο και είναι κατασκευασμένο από αλουμίνιο το όποιο στην μπροστινή μεριά είναι βουρτσισμένο.

Η zalman το εξόπλισε με 5 κανάλια 7w το καθένα η σχεδόν 0,6 Α για να διαχειριστεί 4 ανεμιστήρες από τους ροοστάτες που διαθέτει. Επιπλέον η διαχείριση του είναι πολύ εύκολη καθώς διαθέτει τόσο χειροκίνητες όσο και αυτόματες ρυθμίσεις για την επιλογή της ταχύτητας περιστροφής των ανεμιστήρων. Οι αυτόματη λειτουργία έχει 3 επιλογές: low, mid και high.

Η τιμή του αναμένεται να είναι 40?

Το Zalman MFC1 Combo Fan Controller

[img_ALT=Zalman MFC1 Combo Fan Controller]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/7394b0891a21d07b.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Βρε αγράμματε η Φραμπαλά δεν ήταν γκόμενα του Οβελίξ. Του αλλουνού του ξανθού ήταν. Ο Οβελίξ απλώς τη γούσταρε. Πλατωνικό το ζήτημα..:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ρε αφηστε τους φραμπαλαδες και τις μεταξωτες κορδελλες....

Ψιλομουφα το εργαλειο... Ενας delta ζηταει πανω απο 2Α απο την 12, οποτες πανω απο 24W... αρα τα 7 που δινει η μουφιτσα τι να kl@soyn....

Link to comment
Share on other sites

Εάν το βάλει κάποιος πάνω στο πισι του δεν νομίζω να διαλέξει Δέλτα για αέρα. Φασαριόζοι οι κύριοι. Εγώ δεν θα έβαζα. Sunon και πάλι Sunon :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ρε αφηστε τους φραμπαλαδες και τις μεταξωτες κορδελλες....

Ψιλομουφα το εργαλειο... Ενας delta ζηταει πανω απο 2Α απο την 12, οποτες πανω απο 24W... αρα τα 7 που δινει η μουφιτσα τι να kl@soyn....

Ρώτησα στο πρώτο μου ποστ για να πάω ακριβώς εκέι την συζήτηση , αλλά φαίνεται πώς κάποιος με καταλαβε και τα είπε όλα με την μία :victory:...

Link to comment
Share on other sites

Εάν το βάλει κάποιος πάνω στο πισι του δεν νομίζω να διαλέξει Δέλτα για αέρα. Φασαριόζοι οι κύριοι. Εγώ δεν θα έβαζα.

Εγω που χρειαζομαι δυο delta 12αρηδες δεν βρισκω πουθενα...:(

stealth

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνετε το Delta controller ρει, αφού αυτοί οι ανεμιστήρες είναι mean to work @ full rpm :T: Αυτά τα πράγματα βγαίνουν για όλους τους 24456/7 users που θέλουν ησυχία κάποιες φορές και full rpm στο gaming π.χ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παω με τον George. M'αρεσει το ρετρο στυλ πιο πολυ απο touch screen κλπ.. Αλλα πιστευω υπαρχουν κ πιο ομορφα. Και απο την ιδια τη Zalman..

edit: Ααα και το e-shop δινει τον ασημι στα 35? ;)

Link to comment
Share on other sites

fc2-pro.jpg

45W ανα καναλι

Hummer-de.jpg

100W ανα καναλι

Και ρε συ Ζωρζ, ποιος βλαμμενος θα εχει DELTA στο καθημερινο rig του? :hehe: Αυτοι και σε low rpm δεν ειναι αθορυβοι, απλα καποιοι θελουν να τους ελεγχουν με εναν controller καμια φορα, χρησιμα ειναι ολα :D

Lamptron ftw δλδ

Link to comment
Share on other sites

Ρε LOLEN ξαναδιάβασε τι είπα :hehe:

Δεν είπα ποτέ αυτό που γράφεις. Μπερδεύτηκες μου φαίνεται :P

Και ρε συ Ζωρζ, ποιος βλαμμενος θα εχει DELTA στο καθημερινο rig του?
Τι να το κάνετε το Delta controller ρει, αφού αυτοί οι ανεμιστήρες είναι meant to work @ full rpm :T: Αυτά τα πράγματα βγαίνουν για όλους τους 24456/7 users που θέλουν ησυχία κάποιες φορές και full rpm στο gaming π.χ.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now