psaros

LG 22 LED..;

Recommended Posts

Επειδη την εχω δει απο κοντα, μου αρεσαν τα χρωματα της. θα προτεινα ωστοσο να πας να την δεις απο κοντα κι εσυ, σε καποιο μαγαζι που να εχει πολλες 22αρες και να δεις πως φαινεται και σε σχεση με αλλες οθονες.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να δωσεις 280?, αυτη εδω δεν εχει ανταγωνισμο:

Samsung SM-F2380 TFT-Monitor 23'' - Όλες οι οθόνες - plaisio.gr

PVA Panel, απλα καμια σχεση ουτε με TN Panel, ουτε με ψευτοLED/TN Panel. Πολυ καλη οθονη για τα λεφτα της, ισως απο τα καλυτερα deal στην αγορα - εγω θα τσιμπησω μια συντομα :D

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, ειναι και αυτη TN Panel με LED-Strip για να βγαλει καλυτερο μαυρο + χρωματα.

Εννοειται οτι υποφερει στις γωνιες, ενω σε καμια περιπτωση δε θα την εβαζα να συγκριθει με το C-PVA της 2380, αφου θα χασει πανευκολα αν τις βαλει καποιος διπλα-διπλα.

Βεβαια, εχει αλλες αξιες - ειναι ομορφη, πολυ λεπτη, εχει εξαιρετικες αποδοσεις για gamers που θελουν μηδενικο ghosting/input lag, κατι που τα PVA δεν εχουν στο 100%.

Αλλα σε χρωματική αποδοση, για μενα τα PVA/IPS δεν πιανονται. Προτιμω δλδ ελαφρυ ghosting σε σημεια με υψηλο contrast χρωματων (εκει το προσεχεις συνηθως) και να εχω "τελεια" χρωματα, παρα να μην εχω ghosting, αλλα να μην εχω και τα σωστα χρωματα που εχω πλεον συνηθισει...

Εβλεπα δλδ χθες κατι VAIO με multi-lamps και ειναι μερα-νυχτα με τα αλλα laptops, τα ερωτευτηκα (παλι :D)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό είναι το θέμα μου...

Εγώ εκτός απο gaming άντε να διαβάσω και κανένα φόρουμ το πολύ.

Ούτε σχεδιάζω ούτε κάνω δουλειές που θέλουν τόσο τέλεια απόδοση χρωμάτων.

Ας αφήσουμε τη διαφορά τιμής και την αισθητική στην άκρη...

Αν μιλάμε για gaming ποιά θα ήταν καλύτερη, γιατί τα 8 ms της 2380 με προβληματίζουν λίγο...

Μέσα στις επιλογές κρατάμε και την LG που ανέφερε ο psaros.

Αν και την είδα χθές στο Πλαίσιο Ευκαρπίας και δεν μου γέμισε και πολύ το μάτι....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για Gaming δε νομιζω να εχεις και ιδιαιτερη επιλογη με τα PVA (αν εισαι φανατικος gamer παντα και καταλαβαινεις αμεσα το ghosting). Ενας απλος gamer μη λεμε υπερβολες, δε θα καταλάβει και πολλα, ιδια θα του φαινονται.

Παντως η XL για forum και κειμενο γενικα λενε ειναι πολυ καλη, εχει φοβερο black/white banding.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να παρω αυτη την οθονη ( Αλλα δεν εχει αναλυση 1920 χ 1080) Δειτε την κ πειτε μου γνωμη....

Led Technology...

Τι χρηση θα εχει αυτη η οθονη?Παιζεις games?Βλεπεις ταινιες?Δουλευεις γραφιστικα προγραμματα?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now