panos444

εγκατασταση windows 7,και προβληματα!!

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους!!τις τελευταιες 2μερες προσπαθω να σεταρω ενα πισι και ολο κατι μου τυχαινει..προσπαθωντας να εγκατασταθουν αυθεντικα windows 7 64bit ultimate edition δεν μπαινουν γιατι μου λειπει ενα αρχειο λεει..τα ιδια με αλλο κωδικο εχουν μπει σε 6πισι(αδειες απο το τει).προσπερνοντας αυτο παω να βαλω windows vista 64bit bus edition παλι αυθεντικα,τιποτα παλι,αλλα αυτα μου γραψαν το εξης:

D:\sourses\install.win

0x8007000D

τωρα καταφερα να βαλω xp sp3 αλλα θα ηθελα να βαλω τα 7..

το συστημα αποτελειται απο τα εξης:

asus p5q

4gb ram

celeron 3300

8600gt

640gb seagate 7200.11

επισης υποψιαζομαι πως ειναι ο δισκος που μου κανει τον ζορικο γιατι τον ξηλωσα απο το μηχανημα και τον εβαλα στο δικο μου αλλα παλι τα ιδια αποτελεσματα..τελος να πω πως δοκιμασα να εγκαταστησω και τα 7bus edition με το αποτελεσμα να ειναι το ιδιο οπως ολως των αλλων προσπαθειων..

ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε για αρχή άλλο DVD ROM και βλέπεις! Μέχρι που φτάνει η εγκατάσταση και δε πάει άλλο?

Επίσης, γιατί δε κάνεις ένα flashακι bootable για να μπούν από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

πέρι bootsect, πρέπει να το γράψεις ακριβώς έτσι:

με τα κενά του!

με τα κενα του το βαζω και με γραφει..βρηκα αλλον ενα οδηγο απο τον γουγλη και το παιδευω αλλα δεν το βλεπω..μετα το πρωτο βημα κολλαω..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα, από flash που το είχα κάνει bootable, σε ένα νέο, μέσα σε 1 λεπτό.

C:\Windows\System32>DVD ROM Letter:

DVD ROM Letter:\>cd boot

DVD ROM Letter:\BOOT>bootsect(space)/nt60(space)Flash Drive Letter

Αν έχεις τελειώσει με το diskpart και έγινε όντως active το flash, τότε το παραπάνω πρέπει να είναι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα, από flash που το είχα κάνει bootable, σε ένα νέο, μέσα σε 1 λεπτό.

Αν έχεις τελειώσει με το diskpart και έγινε όντως active το flash, τότε το παραπάνω πρέπει να είναι πρόβλημα.

δεν επιτρεπεται η προσβαση μου λεει..ολα κανονικα,και με 2 διαφορετικους τροπους..δεν ξερω τι να πω πραγματικα..

Link to comment
Share on other sites

το cmd πρέπει να το ανοίξεις με admin priviladges (run as administrator) γιατί αλλιώς θα σου πει access denied στο diskpart.

ενας και ερημος χρηστης με δικαιωματα αδμιν εχω στο πισι μου και τα κανει κανονικα αυτα.. στο bootsect δεν μου το δεχεται και μου λεει αυτο που σου εγραψα..το diskpart μου το κανει κανονικα..:que:...

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι...πας στην αναζήτηση, γράφεις 'CMD' και μετά δεξί κλικ και Run as Administrator. Χρειάζεται όπως και να το κάνουμε. Ξαναδοκίμασε :T:

δοκιμασα και αυτο που μου λες και το αλλο που λεει αυτος με το shift+cntl+enter..πφφφφφφ θα καψω τον δισκο του παιδιου και θα παω για αλλον αυτος με παιδευει τωρα 3 μερες και εχει μεινει χωρις πισι και δεν εχει να κανει την εργασια του..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now