paris_rx8

Γειά χαρά κ απο μένα

Recommended Posts

Καλησπέρα Guys,καλώς σας βρήκα.Ονομάζομαι Στεργίου Πάρης κ κάπου 10 μέρες έχω φτιάξει ένα καλο μηχάνημα για τα δικά μου δεδομένα καθώς εδώ κ 5 χρόνια ταλαιπωριόμουν με το κλασικό Pentium 4.

Διαθέτω τον I7 920 με mainboard της Gigabyte ex58 extreme και cpu cooler της coolermaster V8,ram 3x2 Gb kingston HyperX με cooler στα 2000Mhz,τροφοδοτικό 1100Watt της Tagan.2x 500GB HDD Black Caviar κ μία Ati Radeon XFX 5870 καθώς όλα ενσωματώνονται σε Full Tower της Thermaltake Armor.

Πιστεύω έχω να μάθω πολλά απο σάς καθώς το Site φαντάζει απο μακριά οτι απευθείνεται σε γνώστες της απόλυτης τεχνογνωσίας που απαρτίζεται απο όλους εσάς.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου μαγκα! Ωραιο το συστημα! [οι υπολοιποι θα σου πουν να αλλαξεις κουτι :P:hehe:] Καλοδουλευτο!! :) Και καλη διαμονη!

Η τελευταια προταση σου δν με πιανει εμενα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα παιδιά.Σε γενικές γραμμές ειμαι πολύ ικανοποιημένος απ το όλο σύστημα.Κ ειδικά στο τομέα κάρτα γραφικών καθώς πρίν ειχα μιά Nvidia 9600 με παθητική ψύξη.Η 5870 που έχω είναι ήδη υπερχρονισμένη σε core κ memory (875Mhz Κ 1300Mhz)απο τις deafult 850 k 1200.

Αυτό που με προβληματίζει ειναι πώς θα υπερχονίσω το I7 920 απο τα 2.66 στα 3.2 που πιστέυω οτι μπορώ απροβληματιστα να πιάσω,όμως δέν έχω ασχοληθεί ποτέ με o/c κ με τρομάζει το όλο θέμα με τα voltage.Γι αυτό κ θέλω την γνώμη κ την γνώση σας με το πώς θα φτάσω το επιθυμητό αποτέλεσμα.Κάποια παιδιά μου είπαν να κοιτάξω κάποια tutorial όμως αυτά είναι για χρονισμόυς από 4 εώς 4.2 Mhz.Αυτά όμως υποδείουν τάσεις για τα 4 κ κολλάω να προχωρήσω καθώς θα ήθελα κάποιον οδηγό με ρυθμίσεις κ τάσεις για τα 3.2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα. Απλα προσαρμοσε τον οδηγο στα μετρα σου. Εκει που δινει 200Χ20 εσυ δωσε 160.. ;) Δεν θα χρειαστει να μπλεξεις με ρευματα για εκει πιστευω. Τις υπολοιπες ρυθμισεις δες τον οδηγο και ακολουθα τον.Πραγματικα κατι αλλο πιο διεξοδικο εινια δυσκολο να βρεις!! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου μαγκα! Ωραιο το συστημα! [οι υπολοιποι θα σου πουν να αλλαξεις κουτι :P:hehe:] Καλοδουλευτο!! :) Και καλη διαμονη!

Η τελευταια προταση σου δν με πιανει εμενα :hehe:

:hysterical:

Στο θέμα μας τώρα. Καλώς σε βρήκαμε νέοπα :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now