ILIO-19-

XFX 5870 Πως θα κανω flash στο bios???

Recommended Posts

Exω μια XFX 5870 875M XXX H οποια ειναι εργοστασιακα στα 875 και 1300 πυρηνας και μνημη αντοιστοιχα... Το CCC μου δινει οριο 900 για τον πυρηνα και 1300 για την μνημη οποτε δεν εχω περιθωριο για περεταιρω O/C ενω με την ASUS EAH5870 που ειχα, με το ASUS Smartdoctor εφτανα τα 1050 τον πυρηνα και 1400 τις μνημες το θεμα ειναι οτι ενω ανετα κλοκαρεται πολυ ποιο ψιλα δεν εχω την δυνατοτητα να την παω διοτι ουτε με το MSI Afterburner μπορω να κλοκαρω περα απο το οριο του CCC

οποτε η λυση ειναι να κανω ενα flash στο bios και να αλλαξω το οριο του CCC... To προβλημα εδω ποιο ειναι... αποθηκευω το bios το ρυθμιζω με το R.B.E. και οταν παω να ανοιξω το ATI Winflash δεν μου το ανοιγει καν! αυτο συμβαινει στις περιπτωσεις που δεν αναγνωριζει ΑΤΙ καρτα το προγραμμα!!!!!! Η καρτα ομως ειναι ΑΤΙ... Οποτε μετα πρεπει να κανω flash με το ATIFLASH το οποιο δεν ξερω πως λειτουργει......

παιδια τα φωτα σας δεν αντεχω αλλο με τετοiους χρονισμους eleoooooooss!!!!!!!!!:victory:...:victory:...:victory:...:victory:...:victory:...:victory:...:victory:...:victory:...:victory:...:victory:...

Link to comment
Share on other sites

Kαι το MSI Afterburner ειναι ακριβος το ιδιο απλα λιγο καλυτερο για μενα τουλαχιστον!!! εχω δοκιμασει και το RivaTuner αλλα ακριβος το ιδιο γινεται!!! βασικα δεν αναγνωριζει καν τους οδηγους τις καρτας (9.11) τους ποιο παλιους τους εβρισκε... αλλα και το RivaTuner δεν κλοκαρει παραπανω απο το οριο του CCC επειτα το MSI Afterburner και το RivaTuner ειναι φτιαγμενο απο την ιδια εταιρεια απλα αλλαζει το interface!!! H λυση ειναι το flash αλλα πωωωωωωως???????????

Το ριμαδι το ΑΤΙflash πως δουλευειιιιιιιιιιιιι????

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι σε windows 7 αυτα ολα ετσι?

περνα το τελευταιο riva tuner!

και αμα σου ειναι οκ θα σου εξηγήσω και πως να ανεβάσεις οσο θες τον πύρινα,μνημες μεσα απο το riva!

αυτο

Link to comment
Share on other sites

Το απλούστερο πράγμα που θα μπορούσες να κάνεις δεν είναι τίποτα από τα παραπάνω. Είναι απλά να τη φλασάρεις με το bios της asus. Ρυθμίζεις και τις default συχνότητες αν θέλεις και στα 875, 1300 και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now