jefman

Προς Διαχειριστές για την καταχώρηση αγγελιών

Recommended Posts

@ George_o/c

Ούτε παρεξηγήθηκα φίλε μου, ούτε έκλαψα ούτε ξεφτιλίστηκα (όπως έγραψε ένα άλλο παλικαρι) ζητώντας-παρακαλώντας να αλλάξουν κανόνες. Ποτέ δεν ζήτησα κάτι. Τη γνώμη είπα χωρίς να προσβάλω κάποιον (ή τις προθέσεις του) με χαρακτηρισμούς και υποθέσεις. Αν τώρα το ότι γράφτηκα πριν καμιά 20αρία μέρες και άνοιξα και 7 αγγελίες και δεν έκανα κανένα post μου αφαιρεί αυτό το δικαίωμα, τότε χίλια συγνώμη που έχω τέτοιο θράσος.

Δες αυτές τις αγγελίες που λες και θα δεις ότι στις μισές ζητάω κάτι πολύ συγκεκριμένο. 3 συναλλαγές έκανα (τις 2 αγόρασα κάτι) και τράβα ρώτα τα παιδιά αυτά αν έχουν παράπονο συμπεριλαμβανομένου και του παιδιού που πούλησα κάτι. Όπως επίσης αν ήταν συναλλαγές πάρε-δώσε ή συνοδεύτηκαν και από συζητήσεις της ώρας και παραπάνω για κοινά ενδιαφέροντα όπως λες. Και από τις αγγελίες κάνεις φίλους και ανταλλάζεις και 2 κουβέντες face to face με κάποιον. Δε νομίζω κάποιος να ενοχλήθηκε από αυτούς που βρέθηκε κάποιος να τους εξυπηρετήσει και να τον εξυπερετήσουν. Γιατί εγώ σαν εξυπηρέτηση το βλέπω εδώ μέσα και σε άλλα forum εξειδικευμένου περιεχομένου.Αλλιώς θα πηγαινα εκεί που λες.

Πράγματι έχεις δίκιο δεν ξέρω αν είναι 1,2,5 τα κρούσματα αλλά για ένα πράγμα είμαι σίγουρος, από τέτοια περιστατικά μόνο εγώ μπορώ να προστατέψω τον εαυτό μου και όχι ένα Bot με κάποιο rule.Από την άλλη σας χάλασε ρε μάγκες το ότι κάποιος πουλάει καμένες κάρτες, αλλά ταυτόχρονα το "ταΐζατε" γεμίζοντάς το 2-3 σελίδες με ανούσια post (μερικά και από mods...)

Η άποψη μου για το τι είναι σωστό και λάθος εν τέλει δεν ενδιαφέρει και κανέναν. Τι γνώμη να έχει κάποιος που είναι μέλος 20 μέρες και δεν έχει και κανένα post... (να ειρωνευτώ και εγώ λιγάκι)

Κλείνοντας να προσθέσω ότι συμφωνώ απόλυτα ότι υπάρχουν πολύ ποιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθεί κάποιος και ότι το εν λόγω είναι εξαιρετικά ασήμαντο. Ο μόνος λόγος που το συνέχισα είναι η ειρωνική αντιμετώπιση μερικών σε όσους εξέφρασαν μια διαφορετική γνώμη (και εδώ και σε άλλα threads). Καλό είναι, αν δεν μας δώσουν δικαίωμα για κάτι διαφορετικό, να αντιμετωπίζουμε τους άλλους καλοπροαίρετα.

Καλή συνέχεια σε όλους

Φιλικά

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Τι αχαριστεία ειναι αυτή δεν μπορώ να καταλάβω! 50 ποστ είναι μη γ@μ..ω!!!!!!! Τι θέλετε να σας κάνουμε?!!!!! Αγελίες και πάρε-δώσε μόνο σε άτομα πραγματικά μέλη και ΤΕΛΟΣ!!! Δε θέλει ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Το όριο των 50 post είναι λίγο, και εύκολα να το επιτεύξεις, αλλά δεν πάυει να είναι ένα μέτρο που μειώνει το δόγμα: εγγραφή και το πρώτο post αγγελία....

Για μένα, το όριο θα έπρεπε να ηταν πολύ ψηλοτερο, για διαβαστε και σε κανα αλλο φορουμ τι γινεται, πας να τσεκαρεις τα νεα ποστ και βλεπεις 100 αγγελίες απο ατομα που γραφτηκαν στο λεπτο, ε αυτο δεν δεν ειναι και οτι καλυτερο για την ποιοτητα ενος φορουμ.

Πιστεύω ότι γράφεσαι σε ένα φορουμ για να συμμετεχεις στο κοινο ενδιαφερον που αυτο εκφραζει, και οχι για να επιτηδευεσαι (με την εννοια του εμποριου). Ναι στις αγγελιες, αλλα με ένα μέτρο. οχι μπάτε σκύλοι αλλέστε....

Γνώμη μου!

Αυτήν την στιγμή, έγω έχω καμιά 40αριά ποστς, οπότε δεν μιλάω εκ του ασφαλούς (σε περιπτωση που κάποιος φανεί κακεντρεχής)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συμφωνω με αυτο που εγινε θα εχετε τους λογους σας αλλα ηταν λιγο αποτομο. θα επρεπε πρωτα να γινει ομως μια προειδοποιηση για εμας που εχουμε ηδη αγγελιες για να προλαβουμε να τις τακτοποιησουμε . εγω για παραδειγμα θα πουλησω την παρασκευηκατι μνημες που εβαλα σε αγγελια αλλα πως θα σβησω την αγγελια η θα γραψω πουληθηκε για να μην με ενοχλουν αλλο με pm για την συγκσικριμενη αγγελια

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι το θεμα με τις αγγελιες κινειται σε σωστη γραμμη μιας και οντως θα ανεβασει το επιπεδο στο εν λογο κομματι με την μικρη παραφωνια οτι εκτος των μηνυματων θα πρεπει να υπαρχει και ενα αρκετο χρονικο διαστημα οπου οποιος ειναι μακροχρονιος χρηστης του σαιτ να μην χρειαζεται να εχει τα μηνυματα για να βλεπει τις αγγελιες.Νομιζω οτι αυτο κινειται στην σωστη κατευθυνση για να εξυπηρετουντε και ολοι οι μακροχρονιοι φιλοι του σαιτ.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι το θεμα με τις αγγελιες κινειται σε σωστη γραμμη μιας και οντως θα ανεβασει το επιπεδο στο εν λογο κομματι με την μικρη παραφωνια οτι εκτος των μηνυματων θα πρεπει να υπαρχει και ενα αρκετο χρονικο διαστημα οπου οποιος ειναι μακροχρονιος χρηστης του σαιτ να μην χρειαζεται να εχει τα μηνυματα για να βλεπει τις αγγελιες.Νομιζω οτι αυτο κινειται στην σωστη κατευθυνση για να εξυπηρετουντε και ολοι οι μακροχρονιοι φιλοι του σαιτ.

Και εσύ τώρα βάλθηκες να δείξεις ότι αγνοείτε την προειδοποίηση πως αν spammάρετε για να πιάσετε τα 50 posts δεν θα αποκτήσετε πρόσβαση... ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το επιασες ρε .Επειδη βαρεθηκε να σπαμαρει ζηταει να βαλουμε οριο παραμονης στο σαιτ και αφου ειναι αρκετο καιρο εδω να μπαινει.Κανε του και εσυ μια εξηπηρετηση :)...

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι γιατι τοσο αγχος να πανε στα 50? ολοι θελουν να αγορασουν-πουλησουν?? πιθανο, ερχονται γιορτες! Αλλα μπορει κ να νιωθουν οτι ειναι "στην απεξω" και να θελουν να γινουν ισοτιμοι με τους υπολοιπους. Οπως και να εχει, περιεργο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σε λίγη ώρα οι αγγελίες θα έιναι ορατές σε όλους αλλά δικάιωμα να ξεκινήσει νέο θέμα κάποιος θα έχει μόνο εάν έχει 50 πόστς. Τους λόγους τους έιπα στην προηγούμενη απάντηση μου σε αυτό το θέμα.

Το θέμα έιναι πώς δεν έιναι θέμα συμβιβασμού. Δηλαδή δεν λέμε σε κανέναν κάνε 50 πόστ για να βάλεις αγγελία. Αν κάποιο το βλέπουν έτσι, να σταματήσουν.

Για χρονικό όριο πάλι δεν υπάρχει λόγος να το συζητήσουμε. Το ότι είναι κάποιος εδώ 2 χρόνια δεν σημάινει πώς είναι οκ για να βαζει αγγελίες.

Επίσης, το ban δεν έιναι τρόπος αντιμετώπισης εκτός και η κατάσταση έχει ξεφύγει πολύ. Δεν ξέρω πώς το έχετε τόσο έυκολο το ban.

Link to comment
Share on other sites

τωρα που οι αγγελιες εγιναν παλι "ορατες" νομιζω οτι ειναι καλυτερα :T:. ισως ετσι σταματησουν καποιοι να γκρινιαζουν....;) (κι εγω παντως συμβιβαστηκα :drinks:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σε λίγη ώρα οι αγγελίες θα έιναι ορατές σε όλους αλλά δικάιωμα να ξεκινήσει νέο θέμα κάποιος θα έχει μόνο εάν έχει 50 πόστς. Τους λόγους τους έιπα στην προηγούμενη απάντηση μου σε αυτό το θέμα.

Το θέμα έιναι πώς δεν έιναι θέμα συμβιβασμού. Δηλαδή δεν λέμε σε κανέναν κάνε 50 πόστ για να βάλεις αγγελία. Αν κάποιο το βλέπουν έτσι, να σταματήσουν.

Για χρονικό όριο πάλι δεν υπάρχει λόγος να το συζητήσουμε. Το ότι είναι κάποιος εδώ 2 χρόνια δεν σημάινει πώς είναι οκ για να βαζει αγγελίες.

Επίσης, το ban δεν έιναι τρόπος αντιμετώπισης εκτός και η κατάσταση έχει ξεφύγει πολύ. Δεν ξέρω πώς το έχετε τόσο έυκολο το ban.

Παρα πολυ καλη εξελιξη και επικροτω τις αποψεις σου μιας και η τοποθετηση σου σε καθε σημειο με βρισκει απολυτα συμφωνω.Οι αγγελιες ειναι ενα μεσο για να εξυπηρετησουν καθε ενδιαφερομενο που θελει να δωσει κατι για να απαλλαχτει απο ενα προιον που δεν τον ενδιαφερει και να εξικονομησει λιγα χρηματα απο την μελλοντικη αγορα του ενω για τον αγοραστη μπορει να επωφεληθει απο κατι μεταχειρισμενο και να μην πληρωσει το αρχικο κοστος του καινουριου.Νομιζω ετσι πρεπει να αντιμετωπιζεται το θεμα μιας και η εννοια των αγγελιων πρεπει να ειναι η εξυπηρετηση των μελων και οχι διαφορων συστηματικων πωλητων που το βλεπουν ως μεσο να επεκτεινουν την επιχειρηση τους..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now