NIKOSE

2x2900XT και aquamqrk

Recommended Posts

Πηρα σημερα δυο 2900ΧΤ για να παιξω λιγακι απο τον γορριλα.

Ενω ολα δειχνουν να εγιναν κανονικα, οταν τρεχω aquamark, στην τελευταια του εικονα, εκει που σου δειχνει το σκορ σου, η οθονη μαυριζει και επανερχεται μονο με restart.

Eχω τρεξει καμια δεκαρια ΑΜ3 και ακομα δεν εχω δει κανενα σκορ.

Ξερι κανεις τπτ σχετικο???

Εχει τυχει σε κανεναν???

Και κατι αλλο...Με ρολογια πανω απο 750/790, ολα τα bench εμφανιζουνε οριζοντιες και καθετες κοκινοπρασινες γραμμες, πραγμα που ειναι πολυ ενοχλητικο.

Εδω να προσθεσω οτι εχω τους 7.12 drivers, και οτι σε ολες τις φασεις των bench η θερμοκρασια στις καρτες δεν ξεπερασε τους 49 βαθμους.

Παντως βασιλη μου εδωσες την ευκαιρια να διαπιστωσω οτι δεν θα παρω ποτε ΑΤΙ....

Παρεπιπτωντως δεν τα πανε ιδιαιτερα ασχημα.(για CF).με 847/903 και με τον τετραπυρηνο στα 3800 δωσανε 19.250 στο 3dm 06, xωρις ιδιαιτερα ψαξιματα και ρυθμισεις...

Και κατι ακομα...παιζει ρολο σε ποια απο τις δυο καρτες θα βαλεις το καλωδιο της οθονης????

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'όλα το AM3 δεν τρέχει σε 64-bit OS..μήπως έχεις 64μπιτα win? :P

Το καινούριο .pll το έχεις βάλει πάνω απο το original του AM3?

Διέγραψε όλα τα PLL μέσα στον φάκελο του AM3 και βάλε το παρακάτω ή απλά αντικατέστησε το directpll.dll με αυτό...

PS. Δεν μπορώ να το κάνω zip Απο εδώ για να το ανεβάσω όπότε το έβαλα στο yousend it εδώ http://download.yousendit.com/36BF83F35D80D807

για download.

Όποιος μπορεί ας το κάνει zip και ας το σηκώσει να το έχουμε :)

Νικόλα, δοκίμασε και κάνε μας report back αν δούλεψε..:D

Link to comment
Share on other sites

Bασιλη το πηρα αυτο που εστειλες αλλα οταν το αποσυμπιεζω βγαινει ενα αρχειο .....xls...με το ονομα updated direcpll.dll.zip.xls kai φυσικα δεν μου ανοιγει....

Θα googliσω μηπως το βρω.....

Για το καλωδιο της οθονης, οπου το βαλω ειναι το ιδιο????

Link to comment
Share on other sites

Tελικα διαπιστωσα οτι οι πρασινοκοκκινες γραμες σε bench/games εμφανιζονται και με χαμηλοτερα ρολογια....μηπως πρεπει να αλλαξω καμια ρυθμιση sto CF η στο βιος (maximus formula)???

AN7 διαπιστωσες τπτ εσυ????

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now