tasos9

5750 Crossfire ή 5850

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Μιας που είναι Χριστούγεννα και έχω μερικά χρήματα παραπάνω σκέφτηκα να αναβαθμίσω την κάρτα γραφικών μου. Παίζω σε 20" οθόνη (1680χ1050) και βαριά παιχνίδια (Crysis, Far Cry 2 κτλ). Εδω λοιπόν έχω μερικές ερωτήσεις.

1. Η Κάρτα (ες) γραφικών να είναι της ati. Να πάρω μια 5850 ή 2χ5750σε crossfire?

2. Οι δύο παραπάνω λύσεις είναι μέσα στα όρια του τροφοδοτικού μου?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Αν τα λεφτά δεν είναι θέμα τότε πάρε μια 5850 που θα είναι και περισσότερο future-proof.

Αλλιώς μπορείς να πάρεις και κάτι φθηνότερο ( π.χ. GeForce GTX 260 ) που είναι υπεραρκετή για την ανάλυση που παίζεις.

Την λύση των 2 5750 βγάλτη απ' το μυαλό σου αμέσως! :)

Link to comment
Share on other sites

Για μενα αμαρτια να εχεις 2 καρτες,ακα μεγαλυτερη θερμοκρασια / καταναλωση απο τη στιγμη που μια 5850 ερχετε ακριβως στα ιδια λεφτα με ακομα καλυτερες επιδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνα το crossfire εκτος και εαν τα παιχνιδια που παιζεις ειναι crossfire enabled.

Ειναι δεν ειναι cf enable τα παιχνιδια που παιζει μια 5850 μονη της ειναι πιο δυνατη απο το cf προτεινε να κανει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι άλλα βάζοντας το τι χρειάζομαι τώρα κάτω, αποφάσισα να πάρω το netbook.

Έτσι και αλλιώς με το δώρο του Πάσχα θα πάρω καλύτερη κάρτα μιας που (ελπίζω) θα έχει βγει το gt300 της nvidia και έτσι θα πέσουν οι τιμές και θα χτυπήσω καμιά 5870!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now