giannhs

Βοήθεια για νέα κάρτα γραφικών

Recommended Posts

Kαλισπερα!!!Θελω λιγο βοηθεια στο θεμα καρτα γραφικων...Εχω αυτη E-SHOP.GR: ASUS P5KPL-AM SE την motherboard κ θα ηθελα να μου πειτε τι καρτα γραφικων να βαλω γτ ειμε λιγο πσιλοασχετος(θα ηθελα να ειναι GeForce,με συμβατοτητα στα Win 7 κ θα προτιμουσα απο τα e-shop)...ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως μας τα λες είναι σαν να μπαίνεις σε super market και να φωνάζεις "Γεια σας, θέλω τυρί!".

Πόσα λεφτά διαθέτεις ?

Παίζεις παιχνίδια ?

Αν ναι, απαιτητικά παιχνίδια ? Τι απαιτήσεις έχεις και εσύ ο ίδιος ?

Τι οθόνη και κυρίως ανάλυση τρέχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά δυστυχώς δεν θα βρείς κάτι το ιδιαίτερο, αλλά αφού αναφέρεσαι σε αυτά τα παιχνίδια εικάζω πως ήδη τα παίζεις στις χαμηλότερες ( lowest ) ρυθμίσεις οπότε και "συνηθισμένος" θα είσαι.

Η καλύτερη λύση σε αυτά τα λεφτά είναι μια Radeon HD 4650.

Στα 50 ευρώπουλα παίζει καινούργια φυσικά.

Καλύτερα θα ήταν αν μπορούσες να βάλεις λίγα λεφτά ακόμη και να πάρεις μια μεταχειρισμένη GeForce 8800GT 512MB ώστε να ευχαριστηθείς τα παιχνίδια σε καλύτερες ρυθμίσεις και με περισσότερη άνεση.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά δυστυχώς δεν θα βρείς κάτι το ιδιαίτερο, αλλά αφού αναφέρεσαι σε αυτά τα παιχνίδια εικάζω πως ήδη τα παίζεις στις χαμηλότερες ( lowest ) ρυθμίσεις οπότε και "συνηθισμένος" θα είσαι.

Η καλύτερη λύση σε αυτά τα λεφτά είναι μια Radeon HD 4650.

Στα 50 ευρώπουλα παίζει καινούργια φυσικά.

Καλύτερα θα ήταν αν μπορούσες να βάλεις λίγα λεφτά ακόμη και να πάρεις μια μεταχειρισμένη GeForce 8800GT 512MB ώστε να ευχαριστηθείς τα παιχνίδια σε καλύτερες ρυθμίσεις και με περισσότερη άνεση.

ξερεις μηπως που θα βρω την 2η που μου ειπες..κ μια ερωτηση ακομα ειναι συμβατη με windows 7...ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου

Link to comment
Share on other sites

Αν πηγαίνεις για καινούρια κάρτα, τότε ναι μια 4550/4650/9500GT/GT220 θα ήταν ότι πρέπει.

Γνώμη μου όμως να κοιτάξεις στην αγορά των μεταχειρισμένων για καμιά 8800GT/GTS/GTX... Έτη φωτός μπροστά ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν πηγαίνεις για καινούρια κάρτα, τότε ναι μια 4550/4650/9500GT/GT220 θα ήταν ότι πρέπει.

Γνώμη μου όμως να κοιτάξεις στην αγορά των μεταχειρισμένων για καμιά 8800GT/GTS/GTX... Έτη φωτός μπροστά ;)

καλητερα δν ειναι να παρω μια καινουργια?

Link to comment
Share on other sites

Άμα αγοράσεις καινούργια απλά θα πάρεις μια υποδιέστερη, για τον απλούστατο λόγο ότι το καινούργιο είναι πιο ακριβό:P

H 8800GT όπως σου είπαν και τα παιδιά είναι καλύτερη από τις καινούργιες που σου προτείνουν.

Συμβατότατη είναι με windows7, τουλάχιστον εμένα μια χαρά παίζει :P

212xpup.jpg

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια αποφασισα να παρω 8800GT!!!:)ευχαριστω παρα πολυ...κ μια τελευτεα ερωτηση για τι ποσο μιλαμε κ αν μπορειτε να μ πειτε κανα site που θα τη βρω

Link to comment
Share on other sites

Stock House Πλαίσιο Μεταμόρφωσης - plaisio.gr - Υπολογιστές & Αναβάθμιση - Κάρτες Γραφικών

πάρε ένα τηλέφωνο αύριο και ρώτα αν έχουν τίποτα από αυτά.είναι καλή ευκαιρία αν δεν τιςέχουν ήδη πάρει.

οκ ευχαριστω πλ...:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now