George_o/c

Ποια είναι η καλύτερη universal ψύκτρα;

Recommended Posts

Mugen ii και εδω.Προχτες την εβαλα στην υπογραφη και ειναι αφροςςς.

Mega shadow υποστηριζει αμ3 dellman? στα κουτια που ειδα στο Πλαισιο γραφανε μονο Ιντελ

γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Οι απόψεις διίστανται βλέπω. Όντως η Mugen 2 Rev.B τα κάνει όλα και συμφέρει (αυτήν εξάλλου είχα στο μυαλό μου ;)), αλλά έλεγα μήπως όντως υπάρχει κάτι με καλύτερο price/performance ratio. Την Mega Shadow την είχα παραβλέψει, οπότε πρέπει να την κοιτάξω. Η True Copper είναι πανάκριβη οπότε την αφήνουμε... Εκτός από αυτό δεν αξίζει τα έξτρα χρήματα για κανένα λόγο σε σχέση με την True Black, εκτός αν θες bling. Εγώ δεν θέλω bling :P

Η True black είναι όντως πολύ καλή, αλλά με ενοχλεί το γεγονός ότι πρέπει να φύγουν έξτρα χρήματα σε brackets etc etc.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο για να την βάλεις σε 24/7 σύστημα την θες ή για να την έχεις να benchάρεις;

Σε ρωτάω γιατί αν είναι για το 2ο, αγοράζεις την πιο φθηνή, απλώς παίρνεις και 2 ανεμιστήρες δυνατούς και τελείωσες....

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι ο "βασιλιας" του benching πρεπει να ειναι η TRUE, οταν της βαζεις Delta πανω εχω παρατηρησει οτι παει καλυτερα σε σχεση με τις αλλες, ακομα κι αν χανει με εναν κλασικο ανεμιστηρα - θελει airflow, πως να το κανουμε :hehe:

Παντως Out-of-the-box, να ειναι universal και να αποδιδει καλα, πας για Noctua D14 ή για Scythe Mugen II, αν η πρωτη σου φαινεται ακριβη.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και αλλιώς το setup θα έχει γύρω γύρω πολλούς δυνατούς 120άρηδες, οπότε air flow θα υπάρχει :D

Μάλλον για Mugen με κόβω. Θέλει και lap-άρισμα αυτή, όπως ορισμένες TRUE; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να ψαχνεις την "κορυφη" για benching, παρε μια Venomous-X οταν ερθει. Αλλα σοβαρα, οπως ειπε και το Ψοφο, δε χρειαζεται να δωσεις τοσα λεφτα, σχεδον παιρνεις μεταχειρισμενη υδροψυξη με το κοστος των Delta + ψυκτρας.

Link to comment
Share on other sites

Mugen ii και εδω.Προχτες την εβαλα στην υπογραφη και ειναι αφροςςς.

Mega shadow υποστηριζει αμ3 dellman? στα κουτια που ειδα στο Πλαισιο γραφανε μονο Ιντελ

γενικα.

Υπάρχει κιτάκι γύρω στα 10 δολλάρια που υποστηρίζει am3

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο από εμένα Mugen 2 είναι γομαρόψυχτρα ειναι πάρα πολύ καλή ήδη λαπαρισμένη από την εταιρεία και απλώς θα βάλεις έναν sunon πάνω και τελείωσες. Εγώ όταν θέλω να μπεντσάρω σε αέρα αυτή χρησιμοποιώ και είμαι οκ. Στην συστήνω ανεπιφύλαχτα και αξίζει 100% τα λεφτά της τα οποία ούτως ή αλλώς δεν είναι πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Τότε που δεν είχα τα λεφτά να την αγοράσω ήταν in stock. Και μόλις τα είχα, εξαφανίστηκε εντελώς από την Ελληνική αγορά. Τρεις βδομάδες πριν το Πάσχα σταμάτησε παντελώς να πωλείται από οποιοδήποτε κατάστημα... Δεν ξέρω πραγματικά που στο καλό θα τη βρω. Έχει κανένας μια που να μην την χρειάζεται να μου στείλει; Γιατί με τις πατέντες και τα συναφή δεν την παλεύω άλλο. Παρακάτω βλέπετε μια AC LGA1366 ψύκτρα με στραβωμένα ποδαράκια (οι βίδες αφαιρέθηκαν με σφυρί), η οποία απλά πατάει πάνω στο CPU. Και για λίγο καλύτερα αποτελέσματα έβαλα από πάνω ένα Scythe 120mm και έναν Sunon 120mm :hehe:

4614bd24da9785e6.jpg

4614bd24da995a8e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now