NIKOSE

Μητρικη 775 socket

Recommended Posts

Ακουσατε για ασυμβατοτητα REX και handpicked Cellshock blue με D9GTR??

(1060@7-6-5-15 στα 2,17V)

Και εγω με Cellshock παιζω...τις μαυρες τις 1800αρες και ειναι μια χαρα, τωρα αν οι μπλε εχουν καποιο προβλημα στην RE δεν το ξερω.

Eννοεις οτι μπορουν να κανουν 1060ΜΗz DDR3 2120 με 2.17V?

stealth

Link to comment
Share on other sites

Ναι παίδες.Αυτό εννοεί.Θα ήθελε 2.17 για τα 530?

Νίκο δεν σου είπε ο Αντώνης για ασυμβατότητα.Σου είπε για πρόβλημα τη μητρικής (και του Αντώνη μια το είχε).Άλλες δεν άκουγαν το ρεύμα στο Nb (πάνω απο 1.5-1.6 δεν άναβαν)

Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι?

2GB CellShock DDR3 PC3-15000 1866MHz Dual Channel Kits with Micron D9JNL chips

Αυτες εχουν Micron D9JNL οχι GTR αλλα απο οτι διαβασα δεν εχουν προβλημα με το Χ48.

Τι να πω...ισως να ειναι προβληματικη η μητρικη οπως ειπαν τα παιδια...

stealth

Link to comment
Share on other sites

...βρε Νικο ...κάτσε να τα πάρουμε ένα ένα, βασικά τσέκαρες να δεις πόσο vnb ακούει και πιο ειναι το sweet spot? υπάρχει περίπτωση όπως είπαν και τα παιδιά να μην γουστάρει 1.65+ στο north!! Μετά ο cpu είναι τσεκαρισμένος οτι εχει fsb και με τι pll/vtt και το βασικότερο με ποιο bios παιζεις? μην μου πεις το τελευταίο,γιατι το καλό αν θυμαμαι καλά ήταν το 1003 τα αλλά έκαναν διάφορα κουλά! Επίσης performance level manual στο 10 για σιγουρία και πάντα light όχι lighter, τα cpu delay αφου είσαι με αέρα αστα auto!!

Όσο για αυτο που λεει ο Αντώνης ισχύει και εμένα η πρώτη που έιχα παρει ενώ έπαιζε 620 fsb άνετα δεν έπαιζε με τπτ τις μνήμες ψηλά οπότε αναγκάστικα και πήρα άλλη!

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Όσο για αυτο που λεει ο Αντώνης ισχύει και εμένα η πρώτη που έιχα παρει ενώ έπαιζε 620 fsb άνετα δεν έπαιζε με τπτ τις μνήμες ψηλά οπότε αναγκάστικα και πήρα άλλη!

Τελικά αρκετοί είχαν πρόβλημα, έστω και μια φορά...

Link to comment
Share on other sites

...βρε Νικο ...κάτσε να τα πάρουμε ένα ένα, βασικά τσέκαρες να δεις πόσο vnb ακούει και πιο ειναι το sweet spot? υπάρχει περίπτωση όπως είπαν και τα παιδιά να μην γουστάρει 1.65+ στο north!! Μετά ο cpu είναι τσεκαρισμένος οτι εχει fsb και με τι pll/vtt και το βασικότερο με ποιο bios παιζεις? μην μου πεις το τελευταίο,γιατι το καλό αν θυμαμαι καλά ήταν το 1003 τα αλλά έκαναν διάφορα κουλά! Επίσης performance level manual στο 10 για σιγουρία και πάντα light όχι lighter, τα cpu delay αφου είσαι με αέρα αστα auto!!

Όσο για αυτο που λεει ο Αντώνης ισχύει και εμένα η πρώτη που έιχα παρει ενώ έπαιζε 620 fsb άνετα δεν έπαιζε με τπτ τις μνήμες ψηλά οπότε αναγκάστικα και πήρα άλλη!

Φιλε mortis ουτε εσυ με διαβασες καλα...

Τι cpu και fsb μου λες??

Σου λεω οτι δεν μπορω να ποσταρω στα 400 χ10

(Πληροφοριακα ο 8600 ειναι του Hipro και εχει τα 650 χαλαρα, και παιζει ολα τα 3D στα 6,3. Δικη του προταση και το delay 300)

Για το bios δεν μπορω να απαντησω τωρα, ειμαι εκτος αθηνων.

Οσο για το ρευμα στο ΝΒ ειναι προταση του προηγουμενου ιδιοκτητη.

Δεν το καρφωσα μονος μου.

Ενταξει, μπορει να μην ειμαι Hipro, Stelareas, Aristeidis or Peppas, αλλα δεν ειμαι και τελειως noobas!!!

EDIT..ποιος ειπε για τις μνημες μου οτι ειναι στα 530 και οχι στα 1060, και οτι τα εχω "μπερδεψει???

ΚΑΛΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!

Stealth....ειναι σαν αυτες φιλε, αλλα δεν ειναι αυτες. Αυτες με τα D9GTR εχω.

Καπου θα βρω ενα λινκ απο εδω...το ΒΟΧ.

Ειχε ανοιξει ενα thread για αυτες ο Γοριλλας πριν πολυ καιρο, οπου προ-παραγγειλαμε κομματια, επειδη το πλαισιο θα εφερνε λιγα κομματια

Και αν θυμαμαι καλα, θα ερχοντουσαν μονο Ελλαδα..

Αν ψαξω λιγο, θα το βρω.

Ακου εκει τις μπερδεψα τις μνημες, και παιζουνε στα 530 με 7-6-5-15!!!!!

ΚΑΛΟΟΟΟΟ!!!!

EDIT 2....Tις βρηκα!! http://www.hwbox.gr/news/1118-cellshock-special-edition-1800mhz-blue-hs-mono-gia-tin-ellada.html

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now