WebHunter

Σε αναζήτηση καρέκλας γραφείου...

Recommended Posts

Γειά σας,

μετά από αρκετό καιρό που παλεύω με 2 καρέκλες που έχουν κλατάρει, σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά μιας νέας. Οι προϋποθέσεις είναι:

- να διαθέτει στήριγμα για το κεφάλι, μπράτσα

- να παίρνει κλίσεις προς τα πίσω

- να είναι σε λογικά πλαίσια τιμής

Το όριο το θέτει αυτή πιστεύω: Torre Καρέκλα Διευθυντική PRO 007 - Διευθυντικές Καρέκλες - plaisio.gr

Περιμένω τις προτάσεις σας!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα είχα πάρει μια από το Alex Pak με 65? για το φοιτητικό μου σπίτι, μούρλια καρεκλίτσα και πολύ πιο φαρδιά από αυτήν που δείχνεις στην photo (για παράδειγμα το αναφέρω). Σεπτέμβρη 2008 την είχα αγοράσει, ακόμα μια χαρά είναι παρόλα τα κιλάκια μου :P

Το μόνο κακό είναι ότι δεν έχει αυτές τις τρελές κλίσεις προς τα πίσω που αρααααζεις.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι έχω πάρει και εγώ καρεκλίτσες από το 2008 από alex pak, praktiker κτλ και από τότε έχω αλλάξει 4-5! Και εγώ έχω τα κιλάκια μου τελικά...Απλά τώρα είναι σημαντικό να έχει στήριγμα για το κεφάλι, παρά τις τρελές κλίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εν περίοδο εξεταστικής, μπορώ να κάθομαι από 12-18 ώρες την ημέρα, οπότε υπολόγισε περίπου 3-3.5 μήνες το χρόνο έτσι! Στα κανονικά, κλείνει ένα 4-5ώρο την ήμερα, αν όχι περισσότερα σε περιπτώσεις εργασιών.

Το πρόβλημα και στις 2 που έχω τώρα στο δωμάτιο είναι ότι ο μηχανισμός κατεβαίνει μόνος του με το που κάθεσαι πάνω της~!

Link to comment
Share on other sites

IKEA

273 σελιδα καρεκλα 14.ειμαι τουλαχιστον 12ωρες στο γραφειο λογω οτι εχω μεινει πολυ πισω στα μαθηματα και διαβαζω πολυ και ειναι παρα πολυ καλη!δοκιμασμενη και απο ενα φιλο μου που εχει την ιδια και ειναι παχυς,πολυ παχυς..οποτε αντεχει,αν σου αρεσει εχε την υποψιν σου..!

Link to comment
Share on other sites

Εν περίοδο εξεταστικής, μπορώ να κάθομαι από 12-18 ώρες την ημέρα, οπότε υπολόγισε περίπου 3-3.5 μήνες το χρόνο έτσι! Στα κανονικά, κλείνει ένα 4-5ώρο την ήμερα, αν όχι περισσότερα σε περιπτώσεις εργασιών.

Το πρόβλημα και στις 2 που έχω τώρα στο δωμάτιο είναι ότι ο μηχανισμός κατεβαίνει μόνος του με το που κάθεσαι πάνω της~!

Φτιαχνει αυτο..

Εχει κανει κουρμπα το καθισμα πρως τα μεσα και παταει τον μηχανισμο για βυθιση.

:)

Link to comment
Share on other sites

Βρε, τις έχω επισκευάσει και τις 2 αρκετές φορές! Η μόνη σωτηρία είναι πλέον η ηλεκτροκόλυση του βραχίονα~! Έτσι και αλλιώς, μια καρέκλα τη χρειάζομαι extra...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω παιδι παντως που πηγε και πηρε SATAO :hehe: με κανα 500αρικο και ενω η καρεκλα ηταν καλη, διαλυθηκε μεσα σε λιγους μηνες χρησης (μαξιλαρι κοπηκε, ξεφτισε, κτλ).

Εγω παιρνω αυτες με τα 30-40? απο Praktiker και Carrefour κι οταν χαλασουν (παντα το ενα απο τα δυο χερουλια στο πλαι σπανε), παιρνω αλλη :D

Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάς ώρες καθιστός δεν σε πονάει η πλάτη σου όταν η καρέκλα είναι χάλια?

Μάλλον με βλέπω για του Jason, διότι τα χερούλια πιάνουν και στην πλάτη, και δεν σπάνε τόσο εύκολα. Μια παρόμοια έχω τώρα και έκανε καιρό να σπάσει!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιρνω αυτες με τα 30-40? απο Praktiker και Carrefour κι οταν χαλασουν (παντα το ενα απο τα δυο χερουλια στο πλαι σπανε), παιρνω αλλη :D

Αφου εισαι ατσουμπαλος και αγαρμπος..

Φανταζομαι τι κανεις πανω στην καρεκλα.. :hehe: την μαμας κανονικα και αστα οτι σπανε τα χερουλια ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν βολεύει ρε δελικάνθρωπε, γιατί γέρνεις προς τα πίσω ώστε να απλωθείς και να μην βρίσκουν τα πόδια της στα χερούλια, οπότε υπάρχουν πολλές πιθανότητες να σπάσει η καρέκλα λόγω της μετατόπισης του κέντρου βάρους προς τα μπροστά.

Με κανονική καρέκλα είναι πολύ πιο εύκολο.

Εγώ χρησιμοποιώ ξύλινες κλασικές, είμαι παλιομοδίτης :hehe:

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτη που προτεινε ο panos.Την ειχα παρει οταν δουλευα ΙΚΕΑ.

Την προτεινω ανεπιφυλακτα καθως εχει πολλες ρυθμισεις,η πλατη ειναι

με αυτο το καλτσονοειδες νταλαβερι και το καλοκαιρι δεν γινεσαι σαν

αμερικανος στο αφγανισταν ,και εχει φοβερα τροχουλια.Αν πας απο ΙΚΕΑ

μην ξεχασεις να περασεις απο τις ευκαιριες , ολο κατι θα εχουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, μια φορα εσπασε στη Θεσ/νικη επειδη δεν καθομουν μονο εγω πανω της, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα :hehe:
Αυτά είναι. Καρεκλάτο όμως σε τέτοια καρέκλα δεν βολεύει. Έχει τα χερούλια στο πλάι.
Μια χαρά βολεύει...

Έτσι ψόφησε και η δικιά όλως περιέργως :P

Λίγο πολύ και σε μένα έτσι έφυγαν 2 :hehe:, το θέμα είναι γιατί δεν αντέχουν?
Δεν βολεύει ρε δελικάνθρωπε, γιατί γέρνεις προς τα πίσω ώστε να απλωθείς και να μην βρίσκουν τα πόδια της στα χερούλια, οπότε υπάρχουν πολλές πιθανότητες να σπάσει η καρέκλα λόγω της μετατόπισης του κέντρου βάρους προς τα μπροστά.

Με κανονική καρέκλα είναι πολύ πιο εύκολο.

Εγώ χρησιμοποιώ ξύλινες κλασικές, είμαι παλιομοδίτης :hehe:

Κοίτα κάτι παλικάρια..

Να σάς πω κρεβάτια κουζίνες γραφεία δεν έχετε; Πάνω στην καρέκλα την βάζετε;

Καρέκλα πάει να πάρει το παιδί θα σκέφτεται πως θα κάθετε καλά η κοπέλα του πάνω εκεί;

Τι είστε εσείς ρε..

Ελεεινοί.

:P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now