George_o/c

Mushkin Daredevil 4GB DDR3-2000: CAS7 και χαμηλή τιμή!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Mushkin Daredevil 4GB DDR3-2000: CAS7 και χαμηλή τιμή!]http://reviews.hwbox.gr/news/mushkin.jpg[/NEWS_IMG]Η Mushkin αποφάσισε να κυκλοφορήσει ένα νέο 4GB dual-channel DDR3 memory kit για τα Core i5/i7 LGA1156 συστήματα. Όντας μέλος της σειράς "Daredevil", το kit απαρτίζεται από δύο modules των 2GB έκαστος που λειτουργούν στα 2000MHz (1.65V) με timings 7-10-8-27. Η ψύξη των συγκεκριμένων επιτυγχάνεται με τα Mushkin Blackline Frostbyte heatspreaders. Ωστόσο για ακόμα καλύτερα αποτελέσματα overclocking και χαμηλότερες θερμοκρασίες συνίσταται η χρήση και ενός memory cooler ή και απλού ανεμιστήρα, ο οποίος θα απομακρύνει την εκλυόμενη θερμότητα.

Τα Mushkin Daredevil 4GB DDR3-2000 καλύπτονται από εγγύηση εφόρου ζωής, ως δείγμα της εξαίρετης και απροβλημάτιστης λειτουργίας τους. Θα τα βρείτε σύντομα στα ράφια των καταστημάτων, στην τιμή των $175.

[img_ALT=Mushkin Daredevil 4GB DDR3-2000: CAS7 και χαμηλή τιμή!]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614b7d5602e45ec.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

tRCD aka #RAS to #CAS Delay aka Row Address to Column Address Delay.

Είναι ο χρόνος (αριθμός κύκλων ρολογιού) που χρειάζεται για να πάμε από την active command στην read/write command. Ανήκει και αυτό στα primary timings που παίζουν σπουδαίο ρόλο. Δεν νομίζω όμως να μην μπορείς με λίγο έξτρα ρευματάκι να το πας στο 7 ;)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω όμως να μην μπορείς με λίγο έξτρα ρευματάκι να το πας στο 7 ;)

Xλωμο το βλεπω να πεσει απο το 10 στο 7...αντε το πολυ -πολυ στο 9...

Εχω κατι Corsair XMS 2-3-2-6 DDR 400...ε αυτο το γα****νο το 3 δεν γινεται με τιποτα 2...

stealth

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now