racer

Αστέρια RAM από Πλαίσιο (CellShock CS2221650)

Recommended Posts

Πόσοι πήραμε αστέρια μνήμες από τις τελευταίες προσφορές του Πλαισίου;

Ανοίγω το χορό με τις Cellshock RED (CS2221650)

Με μια πρόχειρη δοκιμή έβγαλα αυτά (στις 2 τελευταίες, φαίνεται και η διαφορά του PL9 από το 7). Ελπίζω να μπω και στο 700MHz club :P.. Τα καλύτερα 40? που έχω δώσει για μνήμες :)

cell.jpg

cell4.jpg

cell5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλος racer .Δεν θες παλυ για να μπεις.Αντε και 650 με 5-4-4-15.Το ΤRas σου πως μπορει και παει τοσο κατω?

Thanks. Έβαλα tRAS=1 στα 615 με τα 4άρια αλλά το score έβγαινε ~ ίδιο και προς τα κάτω :funk:..

Ωραίος ρε μαν....:D:D

Δοκίμασε και τπτ spi 32M όπου θα δείξεις την πραγματική τους δύναμη...;)

Χμμ 32άρι δε θα βγάζουν, θα βάλω το σκληρό με τα XP να δοκιμάσω. Πάντως έχουν να δώσουν κι' άλλο πιστεύω, ~2.55-2.6V έδωσα.

Αυτό που βλέπω μέχρι τώρα είναι ότι ξεσκίζουν τις aXe μου με τα D9GMH.

Link to comment
Share on other sites

D9GKX..

Προσωπικά πιστευω ότι είναι κορυφή οι κόκκινες.

Οι δικές μου κόκκινες θυμάμαι παίζανε περίπου τα ίδια.Απίθανες.Οι μόνες μνήμες που με έφτιαξαν περισσότερο ήτανε οι μαύρες 1600άρες με D9GTR..

Πολλά μπράβο Τάσο.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παίζεις με 1:1, χαλαρώσεις PL, tRFC, tRTP, tRRD και tWTR και δώσεις 2.65V ίσως είναι εφικτά. Εκτός αν τα GKX δεν άκουγαν τόσο καλά όσο τα D9GMH. Γιατί κάτι HyperX PC8500 με D9GKX που είχα δοκιμάσει πολύ παλιά δεν άκουγαν καθόλου με 4άρια... μόνο 5άρια... όμως δεν θέλω να γενικολογώ.

Ανυπομονώ να δοκιμάσω τις Cellshock μου (1000MHz 4-4-4-12 D9GKX) στην Χ38 DQ6!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος racer. Τα 700 θα τα χεις άνετα πιστεύω. Σε Asus x38 που είχα βάλει cellshock 1.000 4-4-4-12 (D9GKX) είχαν ανεβεί στα 730. Βέβαια εκεί που θα δεις τις μνήμες να απογειώνονται είναι σε gigabyte ep45-ud3r ή p. Τις είχα δοκιμάσει παλιά και είχαν ξεπεράσει τα 800 για validation. Δε θυμάμαι max bench.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εδώ για να ικανοποιώ τις επιθυμίες σας.. :hehe: Thanks @ all :)

Παρα πολυ καλος racer .Δεν θες παλυ για να μπεις.Αντε και 650 με 5-4-4-15.Το ΤRas σου πως μπορει και παει τοσο κατω?

cellred6505-4-4-15.jpg

Ρε συ, εχεις ΚΑΥΛΑ με τις μνημες εσυ ετσι? :D

Ωραιος ρει, keep pushing! :T:

Γιατί το λες αυτό..; :whistling::whistling:

Μπράβο Τασούληηηηη :D:T:

Θέλω να δω 625MHz+ @ 4-4-4-4 :D

Ένα εδώ που ζήτησες..

cellred6254-4-4-4.jpg

Και ένα λίγο παραπάνω.. :D

cellred6314-4-4-4.jpg

Ωραιος Τασο ! Στα 1200 με 4-4-4-12 , ποση ταση θελουν για 32αρι ??? Με 2.45-2.50 βγαινει ???

Να τις προσεχεις ομως , γιατι ειναι δυσευρετες . :)

Με +0.65V (2.464V λέει το Health) σταμάτησαν εδώ

cellred600245vfailed.jpg

Με +0.7V (2.512V @ Health) το 'βγαλαν

cellred6004-4-4-1225v.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος.:)

Με πενταρια που παιζουν 32Μ?

Αυτο που μου την δινει με τις DDR2 μνημες και μητρικες ειναι οτι δεν παιζουν σε 1Τ...γι'αυτo ειχα σουταρει την Rampage Formula μετα απο ενα μηνα...

stealth

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now