psaros

Προβλημα Ram σε Windows 7

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους...

Εχω Windows και σχεδον καθε φορα που ανοιγω το pc και κανω εργασιες (convert, download, games) μετα απο ωρα ενω εχω τελειωσει τις εργασιες και απλα κανω surfing η Ram ειναι στο 90 με 95%....

Προς το παρω εχω βαλει μια Kingston 2GB sta 1333....

Υπαρχει περιπτωση επειδη ειναι 2GB να μου το κανει αυτο...;

AMD Phenom II x4 965 3.4ghz

Asus Crosshair formula III

Nvidia GTX 260 Super O.C

Και ενα δισκο απλο στα 32 buffer 640GB

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγεις τον υπολογιστη, χωρις να εχεις ανοιξει καποιο προγραμμα, ποση μνημη χρησιμοποιειτε?

Για το προβλήμα που εχεις, μπορεις να πας Διαχειριση εργασιων--->Διεργασιες για να δεις ποιο προγραμμα χρησιμοποιει την μνημη σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου φυσιολογικό. Οπως είπε και ο φίλος πιο πάνω ψάξε να δεις τι μένει φορτωμένο και σου τραβάει τόση πολλή μνήμη. Γενικότερα τα 2gb για τα 7 δεν είναι και πολλά αλλά οχι και να σου τραβάει τόσο πολύ. Δοκίμασε να κάνεις και restart χωρίς να τρέξεις τίποτα παρά μόνο να μπεις στο ίντερνετ και δες πόση μνήμη σου τρώει έτσι. Αν είναι λιγότερο, άνοιγε ένα ένα τα προγράμματα και μετά κάνε πάλι έλεγχο ώστε να βρεις που γίνεται η ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Π.Χ τωρα κατεβαζω μια ταινια ακουω μουσικη απο μedia player και ειμαι μονο εδω και μιλαμε τωρα και ειναι 85%..

Το μονο που ειναι ανοιχτο ειναι Nod 32 και η μπαρα Nexus τιποτα αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα πιανουν πολυ μνημη τα 7, αλλα επειδη εχω 12GB απλα απλωνονται :hehe:

Νομιζω αν βαλεις αλλο ενα στικακι θα εισαι jet, αλλα και παλι νομιζω πως δε θα πρεπε να στη γεμιζουν τοσο ευκολα..:(

Link to comment
Share on other sites

Κοιταω το gadget στο sidebar του windows 7....

Τωρα που χρησιμοποιησα ενα δυο καλα πριγραμματα για εκκαθαριση του pc ειναι πιο normal..

50/60% με internet και media player...

Οχι δεν ξεκιναει κανενα προγραμμα στο start.. Μονο nod32 και Idm...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.... Ελπιζω να ειστε καλα...

Παιδια μου παρουσιαζει παλι το ιδιο προβλημα... Δειτε την φωτογραφια...

Ειχα δανειστει εναν δισκο ATA πριν καμια εβδομαδα και ηταν ολα φυσιολογικα...

Τωρα εκανα format στο δισκο μου SATA για να δοκιμασω παλι αλλα μου κανει τα ιδια, δουλευει στο full η Ram...

Ακριβως ιδιο λειτουργικο με τα ιδια προγραμματα, με τον αλλο δισκο με πολλα προγραμματα φορτωμενα το πολυ να παει 70% και οταν εκλεινα τα πριγραμματα 30 με 40% , τωρα οταν ανεβει δεν κατεβαινει, και ανεβαινει χωρις τιποτα αυτο ειναι το προβλημα... 80 με 90%

2 μηνων ο δισκος να το στειλω για αλλαγη...;

Thanks....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now