wishmaster

Διαθεσιμοτητα Nvidia GTX 480 απο Πλαισιο???

Recommended Posts

μου φαντάζει το λιγότερο απίθανο αυτό με τις θερμοκρασίες σε σχέση με όσες κάρτες έχω δει στο νετ..αν ήταν υδρόψυξη οκ,αλλά εφόσον πρόκειται για αερόψυξη οι θερμοκρασίες φαντάζουν πολύυυυυ καλές!!!φιλικά το λέω πάντα..

Link to comment
Share on other sites

μου φαντάζει το λιγότερο απίθανο αυτό με τις θερμοκρασίες σε σχέση με όσες κάρτες έχω δει στο νετ..αν ήταν υδρόψυξη οκ,αλλά εφόσον πρόκειται για αερόψυξη οι θερμοκρασίες φαντάζουν πολύυυυυ καλές!!!φιλικά το λέω πάντα..

με custom το πιστεύω και πάλι δύσκολα

εκτός αν εχει ανάλυση 1280*1024 :P και χωρίς φίλτρα

εδώ το δικό μου τεστ

MSI GeForce GTX 480 - TheLab.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο πανω αριστερα μερος του screenshot φαινονται τα φιλτρα.

Η αναλυση ειναι 1920χ1080.

Απλα δεν μπορουσα να ανεβασω φωτογραφια τετοιας αναλυσης και μεσω της ζωγραφικης εκοψα απο το κατω και το δεξια μερος.

Υπαρχει καποιος τροπος επικυρωσης??

Πιστευετε οτι η προσθηκη τεσσαρων ανεμιστηρων στο πλαι του haf 932 αξιζει?

Δεν εχω προβλημα με το θορυβο, απλα ρωταω αν θα δω μικροτερες θερμοκρασιες.

Βοηθεια:Θα ηθελα να ζητησω βοηθεια για overclock του 930.(Μobo: UD7,Cooler H50 push and pull)

Link to comment
Share on other sites

Fans: 2X 140mm πανω

1Χ 120mm πλαι

1Χ140mm μπροστα

1Χ 120mm μπροστα

2Χ 120mm πισω

1X 140mm κατω

A. οι πισω ειναι σα να εχεις μονο εναν...

Β. Εβγαλες τον 230 απο το πλαι για να βαλεις τον 120αρη επειδη εχει LED; ειναι πολυ μικρος για το πλαι και εχω την αιστθηση οτι θα ειναι σαν ενα λαμπακι στι μεση του πουθενα... Ειλικρινα καλυτερα παρε καθοδικους και αστο οπως ειναι στοκ...

Link to comment
Share on other sites

Πισω ειναι δυο,απλα ο πισω ειναι μαυρος και χωρις led και δε διακρινεται.

Στο πλαi θα βαλω αλλους τρεις ιδιους με τον τωρινο.Ειναι εντελως αθορυβοι και κανουν πολυ καλη δουλεια.

Απλα επειδη ειχα χρονο εκανα ανακαταταξη στους ανεμιστηρες ωστε να προσθεσω κατευθειαν τους υπολοιπους το Σαββατο που θα τους παρω.

Στον δευτερο ανεμιστηρα της οροφης χρειαστηκε να λεπτυνω τη μια πλευρα ωστε να χωρεσει, ενω σε αυτον που βρισκεται στα 5.25 χρειαστηκε να φτιαξω ολοκληρο καλατραβα απο λαστιχακια για να ειναι απολυτη στερεος και εντελως αθορυβος.

Οπως βλεπετε ο προσωρινος ide σκληρος ειναι ορθιος και διακοπτει το airflow.

Link to comment
Share on other sites

ωραίο το έχεις

αν στο furmark 1.8.2 με αυτα τα settings βγάζεις 70c full load τότε είσαι παγκόσμιο φαινόμενο :P

stability test

1920x1200

32AA

Fullscreen

xtreme burning mode

displacement mapping

post fx

Link to comment
Share on other sites

Oπως εχω ξαναρωτησει, η θερμοκρασια δε θα πεσει κι αλλο με τα τρια επιπλεον φανακια?? Ρωταω γιατι οταν σχεδιαζα την airflow,στα φανακια που δεν εχω βαλει ακομα υπολογιζα περισσοτερο απο ολα.Θα μπαινει μεγαλη ποσοτητα παγωμενου αερα που θα κυκλοφορει στο κουτι και θα βγαινει ζεστη ζεστη.

Μη ξεχνατε οτι τωρα εχω 3 exhaust(2 πανω, εναν κατω)

Παρολα αυτα στο κουτι δεν υπαρχει αξιοσημειωτη κυκλοφορια αερα.

Η καρτα ουσιαστηκα ψυχεται μονο απο τον πλαινο ανεμιστηρα.

Link to comment
Share on other sites

Oπως εχω ξαναρωτησει, η θερμοκρασια δε θα πεσει κι αλλο με τα τρια επιπλεον φανακια?? Ρωταω γιατι οταν σχεδιαζα την airflow,στα φανακια που δεν εχω βαλει ακομα υπολογιζα περισσοτερο απο ολα.Θα μπαινει μεγαλη ποσοτητα παγωμενου αερα που θα κυκλοφορει στο κουτι και θα βγαινει ζεστη ζεστη.

Μη ξεχνατε οτι τωρα εχω 3 exhaust(2 πανω, εναν κατω)

Παρολα αυτα στο κουτι δεν υπαρχει αξιοσημειωτη κυκλοφορια αερα.

Η καρτα ουσιαστηκα ψυχεται μονο απο τον πλαινο ανεμιστηρα.

οι ρυθμίσεις που έχεις στο furmark είναι αυτές που λέει ο borg? στα παιχνίδια λογικά θα έχεις όσο έχει ο borg με την ίδια κάρτα idle έτσι όπως είσαι(χωρίς τους πρόσθετους ανεμιστήρες)..

Link to comment
Share on other sites

Πισω ειναι δυο,απλα ο πισω ειναι μαυρος και χωρις led και δε διακρινεται.

Στο πλαi θα βαλω αλλους τρεις ιδιους με τον τωρινο.Ειναι εντελως αθορυβοι και κανουν πολυ καλη δουλεια.

Απλα επειδη ειχα χρονο εκανα ανακαταταξη στους ανεμιστηρες ωστε να προσθεσω κατευθειαν τους υπολοιπους το Σαββατο που θα τους παρω.

Στον δευτερο ανεμιστηρα της οροφης χρειαστηκε να λεπτυνω τη μια πλευρα ωστε να χωρεσει, ενω σε αυτον που βρισκεται στα 5.25 χρειαστηκε να φτιαξω ολοκληρο καλατραβα απο λαστιχακια για να ειναι απολυτη στερεος και εντελως αθορυβος.

Οπως βλεπετε ο προσωρινος ide σκληρος ειναι ορθιος και διακοπτει το airflow.

Oταν ειναι ο ενας πανω στον αλλον ειναι σαν να ειναι ενας... ;)

Link to comment
Share on other sites

οι ρυθμίσεις που έχεις στο furmark είναι αυτές που λέει ο borg? στα παιχνίδια λογικά θα έχεις όσο έχει ο borg με την ίδια κάρτα idle έτσι όπως είσαι(χωρίς τους πρόσθετους ανεμιστήρες)..

ρε μάγκες μόνο 70 μ'αυτες τις ρυθμίσεις στο furmark???

hyper gold sample:@....

Τι να πώ..

Απο αύριο θα μπορώ να σας πώ για την δικιά μου..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν υπάρχει κανένα review παγκοσμίως με αυτά τα temp και με χειροπιαστά την δικιά μου κάρτα

μην τρελαθούμε τελείως

Link to comment
Share on other sites

αν είδα καλά πιο πίσω είπες πως το fan δεν το έχεις πειράξει και ανεβοκατεβαίνει μοναχό του ε?

στα 72c σε furmark με τα settings του borg(εκτός από το 32ΑΑ :P ) δεν σταματάει ούτε η 5850 μου που είναι και σε bench table και όχι σε κουτι...

μάλλον κάτι διαβάζεις λάθος....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πιστευω κι εγω, μαλλον δεν κοιταει ο φιλος τους σωστους σενσορες.

παιδια το ss που ανεβασε ειναι με θερμοκρασιες απο furmark δεν γινεται να μην κοιταει τους σωστους sensores

Link to comment
Share on other sites

E τοτε τι να σ πω, τα φτυσε ο sensor? :P

Εχει σημαντικη διαφορα παντως το 70 με το 100 ακομα και στο χερι - το ενα "ζεματαει", το αλλο "τσουρουφλιζει" :hehe:

Ας δει το Rivatuner τι λεει κιολας!

Link to comment
Share on other sites

Fans: 2X 140mm πανω

1Χ 120mm πλαι

1Χ140mm μπροστα

1Χ 120mm μπροστα

2Χ 120mm πισω

1X 140mm κατω

Πως τα πας με τον επεξεργαστη σου?

Στο ρωταω γιατι σκεφτομαι να το παρω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now