George_o/c

Gigabyte H55N-USB3: Η πιο sexy mini-ITX μητρική

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Gigabyte H55N-USB3: Η πιο sexy mini-ITX μητρική]http://reviews.hwbox.gr/news/gigabyte.jpg[/NEWS_IMG]Η Ταϊβανέζικη κολοσσός που ακούει στο όνομα Gigabyte, μόλις αποκάλυψε τα σχεδιά της για κυκλοφορία μιας νέας σειράς mini-ITX μητρικών που θα δίνουν έμφαση στην εμφάνιση και τα πλουσιοπάροχα features. Βασιζόμενη στο Intel H55 chipset, η επερχόμενη H55N-USB3 αντιπροσωπεύει την πρώτη προσπάθεια της εταιρείας πάνω στην συγκεκριμένη γκάμα μητρικών καρτών. Υποστηρίζει πλήρως τους LGA 1156 επεξεργαστές και έχει υπό την κατοχή της δύο DDR3 memory slots, τέσσερις θύρες SATA, μία PCI-Express x16 για καλύτερες επιδόσεις στα παιχνίδια και το HD Video playback και δύο USB 3.0 connectors (NEC µPD720200 controller).

Τέλος η "sexy" H55N-USB3 της Gigabyte διαθέτει Gigabit Ethernet, 7.1 channel audio, μία θύρα eSATA και θύρες εξόδου D-Sub, DVI και HDMI. Η H55N-USB3, για όποιον ενδιαφέρεται, αναμένεται να κυκλοφορήσει στα καταστήματα στα μέσα Απρίλη. Αναμείνατε στις οθόνες σας για περαιτέρω πληροφορίες.

[img_ALT=Gigabyte H55N-USB3: Η πιο sexy mini-ITX μητρική]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614ba56e04ae80c.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxa!! εχω την μητρικη (Χ48 εγω αλλα ειναι πανομοιοτυπες με την Χ38) εδω χυμα, και με το που ειδα τη φωτο ειπα wtf, τι μεγεθος ειναι αυτο και απο κατω εσκασε φωτο απο τον George που εκανε τη συγκριση!! ;):D

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω ακόμα πότε θα κυκλοφορήσει η μητρική στην Ελλάδα. Περιμένω απάντηση αύριο, οπότε θα σας ενημερώσω :T: Scores και ανθρωπινές φωτογραφίες μες στις επόμενες μέρες :)

Είναι πολύ μικρή πάντως, γούτσου γούτσου :D

Link to comment
Share on other sites

Είναι ομορφούλα...

Είναι πολύ μικρή πάντως, γούτσου γούτσου
μωρέ συ κόρκo, ακόμα και στην μητρική την έπεσες?

Φαίνετε ο λιγούρης ό άνθρωπος...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

από που την πήρες? ένας φίλος μου την ψάχνει σαν τρελός ΕΛΛΑΔΑ αλλά πουθενά ακόμα

Ρώτησα και μου είπαν ότι δεν έχουν ιδέα για ποιο λόγο δεν υπάρχει η μητρική στην Ελλάδα. Στο εξωτερικό πωλείται κανονικά πάντως...

Αύριο θα πάρω πίσω την μικρή μου ψύκτρα να ξεκινήσω τις δοκιμές, γιατί η Mugen II τα έχει μπλοκάρει όλα :hehe: Οποιοδήποτε cooler είναι λιγάκι πιο φαρδύ από το stock της Intel, μπλοκάρει το PCI-E slot. Με τις RAM δεν υπάρχει πρόβλημα, χώρεσαν ακόμα και οι HyperX :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now