WebHunter

Next Stop: Case Purchase...

Recommended Posts

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

Θα αρχίσω να σκεφτομαι σοβαρά μέσα στον επόμενο μήνα την αγορά ενός κουτιού (επιτέλους) για τα συμπράγκαλα μου! Το θέμα είναι ότι θέλω να χωρέσει και η υδρόψυξη μέσα (και τα 2 ψυγεία κτλ), οπότε πρέπει να είναι ευρύχωρο, κατά προτίμηση δίπατο (με ξεχωριστούς χώρους για τροφοδοτικό, δίσκους και mobo, και πάμε σε κάτι καλό, καλαίσθητο!

Μια πρώτη σκέψη ήταν το Lian Li PC-343B (αλλά δεν το βρίσκω διαθέσιμο και πουθενά στην Ελλάδα), σίγορα δεν θέλω κανένα Thermaltake, δεν είναι για αυτό που το χρειάζομαι! Με μια πρόχειρη αναζήτη βρήκα αυτά...

lian-li-pc-343-2.jpg

CoolerMaster Cosmos RC-1000 Case (RC-1000-KSN1-GP) - Θήκες Υπολογιστών - plaisio.gr

CoolerMaster RC-840 Black Case (RC-840-KKN1-GP) - Θήκες Υπολογιστών - plaisio.gr

CoolerMaster HAF 932 AMD Edition (AM-932-RWN1-GP) - Θήκες Υπολογιστών - plaisio.gr

Lian Li PC-V2010B Black Case (C99.V2010.B0) - Θήκες Υπολογιστών - plaisio.gr

Corsair Obsidian Series 800D CC800DW Black Aluminum / Steel ATX Full Tower - Θήκες Υπολογιστών - plaisio.gr

Silverstone Temjin SST-TJ07B Case - Θήκες Υπολογιστών - plaisio.gr

CoolerMaster Cosmos S - Black Case (RC-1100-KKN1-GP) - Θήκες Υπολογιστών - plaisio.gr

COOLERMASTER RC-830-KKN3-GP STACKER EVOLUTION 830SE BLACK - ΚΟΥΤΙΑ - CASES - E-SHOP.GR

Αν και τα 300? τα βρίσκω πάρα πολλά, εφόσον είναι η μόνη μου επιλογή από τα παραπάνω θα το σκεφτώ σοβαρά!

Αναμένω τις προτάσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Τα καλώδια για την ώρα με απασχολούν λιγότερο από οτιδήποτε άλλο! Σε αυτό μπορεί να κάτσει το νέο μηχάνημα και δεν θα έχει και λίγα!

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου εχει το Cosmos RC-1000 με 1 ψυγειο με 3 ανεμιστηρες και ειναι πραγματικα κουκλι!

δινει αλλη αισθηση στο δωματιο του/χωρο.

τωρα για το 2 ψυγειο σου αν ειναι για 2 η λιγοτερους ανεχιστηρες χωραει κατω νομιζω η απο πανω και να του βγαλεις το πλαστικο που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το TJ-07 σίγουρα στο κάτω μέρος χωράει 2 ψυγεία. Έχω δει ένα διπλό και ένα τριπλό...

Τώρα για 2 τριπλά δεν ξέρω αν θα σε παίρνει...Λογικά θα πρέπει να κάνεις καμιά μόντα...;)

Τα ίδια ισχύουν και για το Obsidian....

Λογικά σε αυτό το μεγάλο κουτί που δείχνεις στην φώτο θα χωράνε τα 2 τριπλά χωρίς μόντα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το TJ-07 σίγουρα στο κάτω μέρος χωράει 2 ψυγεία. Έχω δει ένα διπλό και ένα τριπλό...

Τώρα για 2 τριπλά δεν ξέρω αν θα σε παίρνει...Λογικά θα πρέπει να κάνεις καμιά μόντα...;)

Έτσι όπως είναι το ΤΖ07 2 τρυπα δεν μπορεί να πάρει κάτω.

Εκτος και αν βγάλεις το τροφοδοτικό και το βάλεις στο πάνω μέρος και μπροστά εκεί που είναι τα 5.25..

Link to comment
Share on other sites

WC: 2x τριπλά ψυγεία κατά πάσα περίπτωση swiftech, αλλά μπορεί να μου τι βαρέσει και να βάλω monsta

tank 250 ml (σωλήνας)

για αρχή μια αντλία

Θεωρητικά νερό σε κάρτα/ες, επεξεργαστή, mobo

Επιπλέον θα μπούνε περίπου 4 HDD και 1-2 SSD

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα για Τj07 και άνοιξε λίγο παραπάνω την τρυπα στο πάνω μέρος του κουτιού για να μπει το τριπλό ψυγείο γιατί από μαμά παίρνει διπλό !

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ο modder....:D:D

Άρα μέχρι στιγμής βλέπω το TJ07 να παίρνει το ένα τριπλό στο κάτω μέρος και το άλλο τριπλό στο

επάνω μέρος...;) Μια χαρά διάταξη θα έχει η υδρόψυξη μου φαίνεται....:D

Link to comment
Share on other sites

Obsidian 800D: Project: Hulk Rev 2 (Corsair Obsidian!) - XtremeSystems Forums

Τιγκαρισμένο από μπλοκ και σωλήνες με 2 τριπλά ψυγεία και φαίνεται ανετότατο....;)

Και μη μου πεις θες και τα 2 ψυγεία κάτω....:hehe:

Θα σ'άρεσε κάτι τέτοιο σε διαφορετική περίπτωση...?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now