aristidis

670 οn the Road...! ! ! :D

Recommended Posts

Τελικά όμως 670 έχουν πεθάνει πολλοί και σε EVGA και μάλιστα λέγεται οτι αιτία είναι και το e-leet, όταν ανεβάζεις vcore........

Πάντως ένα είναι σίγουρο οτι τα καινούργια chip της intel καίγονται για πλάκα, άλλα πιο εύκολα άλλα πιο δύσκολα, το τελικό αποτέλεσμα όμως είναι ότι θα καούν σίγουρα με vcore πάνω απο 1,85v. Το θέμα είναι να είσαι τυχερός και να σου κρατήσει μερικές ώρες παραπάνω.

Η ατυχία μας ήταν ένα PI 6,109 που βγάλαμε με ένα μαλ.... πρόγαμμα screen capture μας το αντικατέστησε μα ένα screen capture απο PiFast, και μετά βεβαια μας άφησε η CPU.

Χθές δοκίμασα λίγο και τον 980 στο cascade αλλά δεν μου πήγε και πολύ καλά.

Στην αρχή έπαιζε και μετά μουλάρωσε για τα καλά. Εχω μια υποψία και θα τον δοκιμάσω σήμερα πάλι. Πάντως με προσοχή στο vcore γιατί και οι retail καίγονται το ίδιο εύκολα με τους ES. Φαύλος κύκλος......:confused:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι και πολύ κακός λέμε Σοφοκλή :D Αφήστε την ASRock ήσυχη, είμαι fanboy της :hehe:

Αριστείδη αυτό το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι χρονοβόρο και πολύ βαρύ για τα γούστα μου. Εγώ συνήθως χρησιμοποιώ το paint, που το έχω μάθει απ' έξω κι ανακατωτά, ή το πολύ πιο εύκολο capture.exe. Απλά το διπλοπατάς και σου αποθηκεύει αυτόματα μια JPEG pic στην επιφάνεια εργασίας ;)

Κάντε click για να το κατεβάσετε :) ---> [ATTACH]4171[/ATTACH]

capture.rar

capture.rar

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Θα το περιλάβω και στο version 3 του πακέτου με τα overclocking προγράμματα. Είναι όντως πολύ χρήσιμο! Και μάλιστα αποθηκεύει την φωτογραφία με σωστό JPEG quality για να μην φαίνεται "pixel-ιασμένη" :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now