mortisboy

Overclock results with retail 980X

Recommended Posts

Για να το ανεβάσεις στο bot, πρέπει να είναι χωρίς τα feauture tests και με physx disabled.

Από κει και πέρα τρέχεις για πάρτη σου, οτι θες και όπως το θες...;)

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση! για να είναι validate το σκορ νομίζω το Physx πρέπει να είναι disable η κάνω λάθος και περνάει κανονικά με Physx on!

Στο 42κ τεστ το physX ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ.

Στο 48κ το physX ειναι ON.

Mην κοιτας τι λεει το GPU Z.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα επιτέλους βρήκα λίγο χρόνο και δοκίμασα τον νέο 980Χ batch# 3039A629 @cascade

μέσα σε 15 λέπτα βγήκε αυτό με 1.690 vcore & 1.435 vtt :D

114d3ca6d7b4a95.jpg

..δεν θέλω να ενθουσιαστώ αλλά απο οτι μου δείχνει είναι άνετος και καλύτερος απο όσους είχα μέχρι τώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία κομμάτια πρέπει να είναι τούμπανα :P

Έχουν πέσει βέβαια όλοι στους SB και δεν δοκιμάζει κανείς 980Χ :P

Περιμένουμε και τους 990Χ να μου πεις ...

Link to comment
Share on other sites

ωραίος ρε μόρτη! αυτά είναι cpu! και με τέτοια κομμάτια ποιος νοιάζεται για τους 990χ και μάλιστα οι πρώτες παρτίδες που το βλέπω να είναι ρακορ... μουφες...

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω αλλω Thread παιδια να κανω μερικες ερωτησεις εδω για τον 980χ.

Οταν κανω vantage η 2κ6 στο cpu τεστ μερικες φορες βγαζει not responding,οχι παντα ομως δηλαδη αλλες φορες βγαζω cpu test στα 4.7ghz με 1.50ν και αλλες φορες οχι,και δινω παραπανω vcore για να τρεξει.Γιατι?

Εχω παρατηρησει οτι αυτο συμβαινει οταν η θερμοκρασια περναει τους 75 βαθμους.Εχω μαξ 77 βαθμους παραπανω δεν μου εχει παει ποτε.

Εχει να κανει με το extreme OV η το OCP αυτο?Κανει θροτλινγκ το cpu και μου βγαζει not responting το τεστ?

Link to comment
Share on other sites

Απλα θελει πιο δροσερη θερμοκρασια για να παιξει . Τιποτε περισσοτερο , τιποτε λιγοτερο.

Κατεβαζεις vcore και δεν του αρκει για να βγει το τεστ.

Ανεβαζεις vcore και τον βραζεις στο ζουμι .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now