GoriLLakoS

MSI [MOA 2010] Master Overclocking Arena 2010 : Greek Qualifiers

Recommended Posts

Δεν πειράζει ρε . Αυτοί οι διαγωνισμοί είναι για χαβαλέ και πάνω απ'όλα να περνάς καλά . Αν το διασκεδάσατε, τότε έχει εκπληρωθεί με επιτυχία το ταξίδι σας :D

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα...το ενα προβλημα επαιρνε την σειρα του αλλου δυστυχως...

Το cpu ηταν μαπα...

Την ωρα που τρεχαμε το καλυτερο μας run το οποιο συμφωνα με τα frames που μας εδινε θα εβγαινε κοντα στα 34χχχ...μας πεταξε OCP το τροφοδοτικο...ζεματουσε, εκαιγε εξωτερικα....

Επισης οι connectors του ηταν ελατωματικοι γιατι δεν εκαναν καλη επαφη και συνεχεια η μητρικη μας εδινε στο ποστερ 2Ε

Το cpu δεν επαιζε πανω απο 185 bclk με αποτελεσμα να παιζουν σε χαμηλη συχνοτητα οι μνημες...

Κατα τα αλλα το πληκτρολογιο καλο, η οθονη ακομα και τα θερμος...:hehe:

Προσωπικα εγω απολαυσα τον διαγωνισμο παρα πολυ, ηταν τελεια εμπειρια, γνωρισα απο κοντα πολλα ατομα τα οποια μονο μεσω μιας οθονης ηξερα...

Ο διαγωνισμος ηταν παρα πολυ καλος και επισης η διοργανωση....

Δυο κινεζες μου αρεσαν παρα πολυ και θα τις ψαξω να τις βρω, η Lina και η Vika...

Το μονο κακο σε ολα αυτα? Η κουραση...τα ποδια μας ειναι ψοφια...πολλες ωρες ορθοστασιας...

Αυτα....

Link to comment
Share on other sites

Και του χρονου καλυτερα. Παστελ ασε τις κινεζες ησυχες. Μην ενοχλεις γυναικες αλλων πολιτισμων, μην ερθει κανας zaibatsu toyotomi και σε kanei ζημια 3000 ευρω στη μουρη :S

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα . :)

Πολλες ατυχιες ... το hardware μαπα ... και ως συνηθως στην Ελληνικη ομαδα εκατσαν οι μπανανες CPU . :D

Το 1ο cpu δεν αναβε με VTT πανω απο 1.425v . Αρα για spi32 δεν εκανε . Το πεταξαμε εξω στην 1η ωρα . Πυρηνα δεν επαιζε ουτε 5650 με 1.85v .

Το 2ο cpu επαιζε με vtt και 1.6v . Εφτανε με το ζορι στα 4650mhz uncore .

Πυρηνα τρεξαμε 5700+ με 2vcore . :hehe:

Στο 05 το cpu δε μπορουσε να ακουσει τα 2v ταση . Οποτε παει και αυτο ... Τερματισαμε στα 5750 , ενω συμφωνα με το spi32m υπολογιζαμε τουλαχιστον 5850 .

Οι καρτες .... αστα να πανε.

Η καρτα που ξεραμε και παιζαμε Αθηνα , επαιζε περιπου 150 mhz χαμηλοτερα εκει .

Και αλλοι ειχαν αυτο το προβλημα . Και ο massman και ο ryba . Με αλλους δε μιλησα για το συγκεκριμενο θεμα .

Κατα τα αλλα ... μαζεψαμε εμπειρια και ειναι σιγουρο πως οταν ξαναερθει η στιγμη για μια αλλη μαχη , θα ειμαστε πολυ καλυτερα προετοιμασμενοι . :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει σημασία Στέλιο. Συγχαρητήρια παιδιά, άντε με το καλό του χρόνου :D

Αν από τον Σεπτέμβρη δεν πτωχεύσουμε και διώξουν την Ελλάδα παντελώς από τέτοιους διαγωνισμούς :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

πηγαν τα παιδια γυρισαν

κι εγω καρτα ακομα τιποτα

ωραιοι ειναι θα μου δωσουν την 5850 οταν θα εχει βγει

7850

να δω ποσο καιρο πρεπει ακομα να περιμενω...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now