George_o/c

Core i7 960 @ 5880MHz wPrime 32M ???

Recommended Posts

Έχω χάσει επεισόδια; Μέχρι πρότινος νόμιζα ότι ακόμα και τα 5700MHz θεωρούνταν ζόρικα για έναν Bloomfield @ wPrime 32M benching. Πως γίνεται λοιπόν ο westsider να παίζει στα 5880MHz το wPrime 32M και στα 5740MHz το wPrime 1024M; :confused:

Έχουν κάτι το διαφορετικό οι 960 από τους 975 μήπως, το οποίο δεν λαμβάνω υπόψη μου;

westsider's 3sec 910ms wPrime 32m run with Core i7 960 @ 5880MHz

westsider's 2min 6sec 264ms wPrime 1024m run with Core i7 960 @ 5780MHz

Link to comment
Share on other sites

Bloomfield χωρίς cold bug και με τέτοιο cold boot και με τόσο ρεύμα και σε τέτοιες συχνότητες είναι κάτι απίστευτο. Χωρίς πλάκα. Αλλά το θέμα είναι ο άργησε αρκετά. Πρίν 4-5 μήνες θα ήταν θεικό αλλά τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία το αν άργησε ή όχι Σάκη, αλλά το αν είναι fake το score ή όχι. Μπορώ και εγώ να post-άρω με i7 975 @ 6.8GHz και να πω ότι ήμουν κωλόφαρδος. Θα είναι όμως σωστό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φαίνονται για Fake τα σκορ αλλά δεν είμαι και ο ειδικός που θα μπορούσε να απαντήσει σε αυτό. Πολλά volt ακούει, πολύ χαμηλό cb έχει, γιατί όχι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φαίνονται για Fake τα σκορ αλλά δεν είμαι και ο ειδικός που θα μπορούσε να απαντήσει σε αυτό. Πολλά volt ακούει, πολύ χαμηλό cb έχει, γιατί όχι?

Αυτό ήθελα να ακούσω. Ok case closed για μένα. Απλά μου φάνηκε περίεργο να παίζει τόσο ψηλά, that's all :)

Ανέστη είναι πολύ εύκολο να cheat-άρεις πια στις μέρες μας. Για αυτό ρώτησα :)

Link to comment
Share on other sites

..εχω φάει τα λύσακκα μου απο προχτές αλλά είπα να μην το κάνω θέμα...εε μα δεν μπορούσε δηλ. εμεις τι κάναμε τόσο καιρό λάθος με τους bloom!!

...έχω απορία πάντως αφου την κάνει την πατατιά γιατί βάζει τοσό εξωπραγματικά νούμερα ακου 2v ρεύμα και no bug :hehe::hehe: αυτά είναι γελοιότητες τίποτα άλλο!!

Link to comment
Share on other sites

Το κυριότερο του λάθος ήτανε ότι στο 32Μ cheat που έκανε άφησε μέσα και το χρόνο του 1024Μ ενώ έδειξε ότι άλλαξε τις μνήμες (απο CL7 πήγε CL6) και το uncore (απο 4800 στα 5100) πράγμα αδύνατο χωρίς να κάνεις reboot άρα να χάσεις και του χρόνους που δείχνει το wprime.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now