ak13ak

Watercooling setup

Recommended Posts

Συνεπως ο μικροτερος ογκος του νερου οφειλεται σε αλλαγη της συστασης του?????

15ευρο το λιτρο?

πολλα τα λευτα!!!wfi=1,5? το λιτρο και ειναι πολυ καλο!!!!οι διαφορες στις θερμοκρασιες ειναι πολυ μικρες..οι διαφορες στην τιμη πολυ μεγαλες..ειδικα αν εχεις μεγαλο ρεζερβουαρ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις απο τι ειναι φτιαγμενο το mobo waterblock και αν θα μου δημιουργησει προβλημα(χημικες αντιδρασεις κλπ)?

Αν παρω feser θα πρεπει καθε χρονο να αλλαζω ολο το υγρο?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις απο τι ειναι φτιαγμενο το mobo waterblock και αν θα μου δημιουργησει προβλημα(χημικες αντιδρασεις κλπ)?

Αν παρω feser θα πρεπει καθε χρονο να αλλαζω ολο το υγρο?

είναι χάλκινο και έτσι και αλλιώς θέλει μια ετήσια "περιποίηση" το σύστημα!!

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειάζεται να προσθέτεις υγρό περίπου ανά 3-4 μήνες γιατί εξατμίζεται.

Θα μου πεις τώρα εσύ κλειστό κύκλωμα θα είναι πως θα εξατμίζεται το υγρό? και όμως εξατμίζεται όσο νάνε η απ την τάπα η απ το λάστιχο.

Απιονισμένο νεράκι να βάλεις πάντως την ίδια δουλειά κάνει και είναι και πάνφθηνο

Link to comment
Share on other sites

Οποτε θα προτιμησω Wfi(νομιζω οτι δεν εχει αλατα)

Χρησιμοποιει κανεις?

Εχει καποιο μειωνεκτημα(εκτος απο λιγο μικροτερη αποδωση)?Δηλαδη μπορει να προκαλεσει κακο σε καποιο απο τα κομματια?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε θα προτιμησω Wfi(νομιζω οτι δεν εχει αλατα)

Χρησιμοποιει κανεις?

Εχει καποιο μειωνεκτημα(εκτος απο λιγο μικροτερη αποδωση)?Δηλαδη μπορει να προκαλεσει κακο σε καποιο απο τα κομματια?

δεν προκαλει τιποτα και δεν ειναι αγωγιμο!το wfi ειναι το H2O και τιποτα παραπανω,ενω το απιονισμενο ειναι νερο θαλασσης αφαλατωμενο(δεν ξερω τι αλλες αλλαγες εχει υποστει!).. παρολαυτα αν εχεις μεγαλο τανκ βαλε απιονισμενο,δεν συμφερει οικονομικα..

Link to comment
Share on other sites

ακυρο!το βρηκα στο φαρμακειο της γειτονιας

1λιτρο 1.5ευρω

Οχι και ακριβο!!!

Τα περισσοτερα θα τα παρω απο multirama.Αξιζει να κανω παζαρι?(στο πλαισιο πιανει αλλα σε αυτο δεν ξερω)

Link to comment
Share on other sites

παζαρι στο πλαισιο?:hehe:δεν μου εχει τυχει ποτε!!!και τους λες αν μπορουν να κανουν καλυτερη τιμη και σου λενε ναι?και αν οντως μπορουν να την κανουν γιατι δεν την κανουν???σαν μεγαλη αλυσιδα δεν πιστευα πως κανει τετοια..

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται!Απλα παιρνεις τηλεφωνο ζητας να μιλησεις με το διευθυντη και λες οτι σε αλλο καταστημα εχεις βρει καλυτερη προσφορα(ακομα και αν αυτο ειναι στο τελευταιο μικροεικονικο μαγαζακι του skroutz.5-10% εκπτωση στις web τιμες πετυχαινεις με ενα τηλεφωνο.

Γυρω στο 6+% στο τελευταιο μου σεταπ πετυχα εκπτωση, απο 1500 περιπου δε θυμαμαι ακριβως 1400 (100 ευρα) (ηταν και απο τις τελευταιες μερες με το παλιο φπα οποτε αλλο 2%).

Link to comment
Share on other sites

ποιο τανκ θα χρησιμοποιησεις?αν ειναι μικρο κανει αλλα αν εχεις παρει μεγαλυτερο ισως να μην φτασει..αν δεν το εχεις παρει το μπλοκ σε αυτα τα χρηματα υπαρχουν πιο καινουρια και πιθανον πιο αποδοτικα μπλοκ..

Link to comment
Share on other sites

θα παρω 4 λιτρα.μακαρι να ηξερα ποια ειναι αυτα τα μπλοκ.Εχεις να προτεινεις καποιο;αυτο μπρακετ χρειαζεται;

πήγαινε μουλτιραμα εξτιμ να δεις τι εχουν,αλλιως απο κανενα αλλο μαγαζι?!δεν ξερω ομως να σου πω αλλο!!!ολα αυτα που παιζουν στο 50αρικο-60? ειναι καλα!!εγω απο εξωτερικο τα παραγγειλα ολα!το μπρακετ σε αυτα τα μπλοκ που σου λεω δεν χρειαζεται!!κανενα ελληνικο καταστημα με ποιοτικο sleeve καλωδιων που να εχει eshop και να στελνει πανελλαδικα ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε μουλτιραμα εξτιμ να δεις τι εχουν,αλλιως απο κανενα αλλο μαγαζι?!δεν ξερω ομως να σου πω αλλο!!!ολα αυτα που παιζουν στο 50αρικο-60? ειναι καλα!!εγω απο εξωτερικο τα παραγγειλα ολα!το μπρακετ σε αυτα τα μπλοκ που σου λεω δεν χρειαζεται!!κανενα ελληνικο καταστημα με ποιοτικο sleeve καλωδιων που να εχει eshop και να στελνει πανελλαδικα ξερει κανεις?

ναι http://www.ewolrd.com.gr

Link to comment
Share on other sites

θα παρω 4 λιτρα.μακαρι να ηξερα ποια ειναι αυτα τα μπλοκ.Εχεις να προτεινεις καποιο;αυτο μπρακετ χρειαζεται;

Checkmate Int'l > Cooling > Water Cooling Swiftech Apogee XT...ενα απο τα καλυτερα στον κοσμο,γυρο στο 80αρι αλλα ειναι ΤΟΡ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now