tavlamari

5870 prob με ανεμιστηρα

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους.παιδια εχω ενα μικρο προβληματακι με την παραπανω καρτα..εδω να αναφερω οτι δεν ειμαι πολυ ειδικευμενος με προγραμματα οποτε οποιος μπορεσει να με βοηθησει,τον παρακαλω να το κανει εξηγοντας μου τα βηματα ενα προς ενα.θελω λοιπον οταν η καρτα ανεβαζει θερμοκρασια να ανεβαζει και ο ανεμιστηρας της στροφες..βλεπω με το gpu-z οτι η καρτα φτανει μεχρι 75 βαθμους αλλα εκεινος μενει στο 30%.δεν παει παραπανω.θα ηθελα λοιπον να πετυχω αυξηση των στροφων του και αν γινεται αυτο να γινεται αυτοματα οταν ανεβασει θερμοκρασια..διχως να το κανω εγω συνεχεια δηλαδη..ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 33% δεν πηγαίνει το fan στις 5850/5870 αυτόματα - λόγω των cc profiles, αν θέλεις πιο δυναμικό το φουρφούρι, φτιάξε ένα fan plan από το after burner ;)

Cheers

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζητησες ΗΔΗ εκτενως ?

Τι παραπανω περιμενεις να σου πουν δηλαδη?

το συζητησα ΗΔΗ εκτενως κατα την αποψη σου,με την διαφορα οτι το catalyst control center πλεον δεν το εχω,διοτι,λογω ασυμβατοτητας εβαλα αλλους drivers που δεν το εχουν μεσα(η τουλαχιστον εγω δεν το βλεπω)και το after burner δεν μπορω να το δουλεψω γιατι οπως προειπα ειμαι κ ολιγον ασχετος!κοινως στο αρχικο post μου ζητησα αν ειναι εφικτο καποιος να μου εξηγησει βημα βημα τι θα κανω(με το after burner η οποιοδηποτε αλλο προγραμμα) η εστω αν υπαρχει καποιος οδηγος που θα με βοηθουσε.συγνωμη αλλα δεν ειμαστε ολοι γνωστες.ρωτωντας πας στην πολη εξαλλου.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 33% δεν πηγαίνει το fan στις 5850/5870 αυτόματα - λόγω των cc profiles, αν θέλεις πιο δυναμικό το φουρφούρι, φτιάξε ένα fan plan από το after burner ;)

Cheers

ειναι ευκολο να μου πεις πως το κανω αυτο?το εχω κατεβασει το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

+1

Αν δεν έχεις πρόβλημα - γιατί να τραβιέσαι. Αν πάλι επιμένεις, στο afterburner, δεξιά από το slider του fan έχει ένα κουμπί [user define] όπου και μπορείς να φτιάξεις την σχετική καμπύλη ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now