idtasos

ΑΓΟΡΑ ΚΟΥΤΙΟΥ

Recommended Posts

ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ INTEL 980, 2 GTX480 KAI 1 FX580 KAI EIMAI ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΟΥΤΙΩΝ, ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ? κύριο μέλημα μου είναι η αντιμετώπιση των θερμοκρασιών

Produktvergleich Cooler Master Cosmos Pure (RC-1000K-KKN2-GP), Cooler Master HAF932 schwarz (HAF932-KKN1), Cooler Master Stacker 831 Lite silber (RC-831-SSN1/SSN2), Corsair Obsidian 800D mit Sichtfenster (CC800DW), SilverStone Temjin TJ07 schwarz mit

Υ.Γ. sorry για τα caps!

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. sorry για τα caps!

Γράφε με μικρά γιατί με Caps είναι σαν να φωνάζεις,και εμείς εδώ δεν θέλουμε φωνές.Είμαστε και μεγάλοι άνθρωποι

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πρόβλημα χρηματικό πάρε το corsair :)

είναι και το χρηματικό στη μέση, αλλά δεν ξέρω το corsair τι θα κάνει με τις θερμοκρασίες! αυτό που δεν μου αρεσει ειναι ότι δεν έχει πλάγια ανεμιστηράκια να φυσάνε στις κάρτες γραφικών, όπως έχει to coolermaster 932 και το CM STACKER 830 (που παρεπιπτόντως παίρνουν 4Χ120 (ή 140)!

πάντως στο τεστ εδώhttp://www.bit-tech.net/hardware/cases/2008/10/16/cooler-master-haf-932/4 το 932 σκίζει

Link to comment
Share on other sites

Το Corsair το πήρα εγω.Έχω τον 930 με την 5970.Ο αέρας πάει από κάτω προς τα πάνω.Θερμοκρασίες γύρω στους 45 για cpu και 60 για την 5970,ανάλογα τις ψύκτρες.Το κουτί ειναι φοβερό και αρκετά ήσυχο,αν διαθέτεις το χρήμα!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μην πάρεις τον ακριβότερο επεξεργαστή της intel και μην πάρεις 2χ 480!!

οι 2 GTX ειναι σίγουρες (τις θέλω για rendering), για τον επεξ το σκέφτομαι.

αυτο τι λεει?HAF X - Cooler Master

καλύτερο απο το 932? (μάλλον)

Link to comment
Share on other sites

Το Corsair το πήρα εγω.Έχω τον 930 με την 5970.Ο αέρας πάει από κάτω προς τα πάνω.Θερμοκρασίες γύρω στους 45 για cpu και 60 για την 5970,ανάλογα τις ψύκτρες.Το κουτί ειναι φοβερό και αρκετά ήσυχο,αν διαθέτεις το χρήμα!

το θέμα είναι ότι oi 2 gtx ζηματάνε :@....και δεν ξέρω τι θα κανει το corsair (ίσως αν εγκαταστήσεις όλα τα επιπλέον ανεμιστηράκια, πόσα παίρνει και που?)

Link to comment
Share on other sites

1 από κάτω 1 από πίσω 1 που φυσάει (δεν επηρεάζει τη ροή) τους σκληρούς κ 3 πάνω..εμένα η 5970 τώρα είναι 53c.

ο μόνος που βάζει αέρα είναι ο κάτω..

Link to comment
Share on other sites

Το Corsair παιρνει 7 ανεμιστηρες,για να κανεις όμως δουλεια,θα πρεπει να βαλεις υδρόψυξη στις 480,αλλιώς οποιοδήποτε κουτι να παρεις θα γινει θερμοκήπιο!

Link to comment
Share on other sites

Το Corsair παιρνει 7 ανεμιστηρες,για να κανεις όμως δουλεια,θα πρεπει να βαλεις υδρόψυξη στις 480,αλλιώς οποιοδήποτε κουτι να παρεις θα γινει θερμοκήπιο!

το έψαξα, κανείς δεν κάνει επαγγελματικά στην ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς δεν κάνει επαγγελματικά συγνώμη αλλά σε έχασα λίγο :S

αν εννοείς wc μίλα με τον Κοπρίτη

εννοω με τιμολογιο και εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now