Pastelidis.n.s.

HWBOT News 04/06/2010: Στην πρώτη θέση στον κόσμο ο Hicookie

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Hicookie four world records]http://reviews.hwbox.gr/news/overclocking.jpg[/NEWS_IMG]Μετα από 6 μήνες περίπου "κατασκήνωσης" στην πρώτη θέση ο Nickshih λεει αντίο στην κορυφή της παγκόσμιας κατάταξης και ο λόγος ? τα τέσσερα νέα παγκόσμια ρεκόρ του γνωστού σε όλους μας Hicookie σε 3DMark03, 3DMark05, 3DMark06, Vantage Performance και μία τρίτη θέση στην παγκόσμια κατάταξη του Aquamark αλλά και 1 θέση στην κατηγορία της Geforce GTX 480.

Πιο αναλυτικά, ο Hicookie επέτυχε 149457 marks για το 3DMark03, 56328 για το 3DMark 05, 42921 marks για το 3DMark06, 37246 vantage points για το Vantage Performance και τέλος 456594 marks για το Aquamark 3.

Προκειμένου να πργματοποιήσει τα παραπάνω παγκόσμια ρεκόρ που τον έφεραν στην πρώτη θέση παγκόσμιας κατάταξης των overclockers, έκανε χρήση υγρού αζώτου για την διατήρηση των θερμοκρασιών αρκετα χαμηλά κάτω από το μηδέν.

[img_ALT=bench hicookie setup]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/7474c08f40255021.jpg[/img_ALT]

Διαβάστε περισσότερα

εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα όταν μου περισσεύει δεν έχω τι να την κάνω και την κολλά ω όπου να'ναι :hehe:

εχε ενα ποστερ προχειρο και μετα το κολλας με την μια στον τοιχο!!!!!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Same CPU + classified = 7GHz 980X sex

Billara εχεις πατησει 7Ghz με same CPU + classified???????

Οχι οτι αμφισβητω τις γνωσεις σου και τις ικανοτητες σου.....Ισα ισα που τις θαυμαζω αλλα δεν ειναι και παιχνιδακι τα 7 Ghz....Εκτος αν είναι τοσο cherrypicked το cpu σου.......

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάει για τον δικό του μπανανο-cpu :hehe:

Στον Hicookie αναφέρεται... Και λέει ότι αν βάλει ο Hicookie το CPU του (6.85GHz PiFast στην UD9) πάνω σε μια EVGA Classified θα χτυπήσει τα 7GHz.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάει για τον δικό του μπανανο-cpu :hehe:

Στον Hicookie αναφέρεται... Και λέει ότι αν βάλει ο Hicookie το CPU του (6.85GHz PiFast στην UD9) πάνω σε μια EVGA Classified θα χτυπήσει τα 7GHz.

Αν και δεν είμαι και τοσο EVGA fan ( αποψη μου παντα ) για να το λετε κατι παραπανω θα ξερετε.......

Link to comment
Share on other sites

και είναι και πολύ φθηνή lol

Κάθισα και υπολόγισα ότι αν κόψω το τσιγάρο για 1 χρόνο, θα μου υπολείπονται ~100? για να την αγοράσω. Οπότε δεν αξίζει :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now