Nomad

Αποροια

Recommended Posts

Παιδα καλησπερα. εχω μια 5870 και εναν Quad 9505. Παιζω παιχνιδια σε χαμηλες αναλυσεις 1360 επι 768. Αν για παραδειγμα πηγαινα σε αγορα core i7 θα εβλεπα σημαντικες διαφορες στα frames η στην αναλυση που παιζω δεν θα υπηρχε ουσιαστικη διαφορα???

Δηλαδη ο επεξεργαστης που εχω μπορει να ακολουθησει τη καρτα αξιοπρεπως δεδομενου οτι δεν παιζω σε high resolution??

Link to comment
Share on other sites

Όντως.. η ανάλυση είναι πολύ μικρή για την δύναμη της κάρτας..επίσης αν ανέβεις ανάλυση η κάρτα θα πάρει το βάρος κ ο επεξεργαστής δεν θα έχει κ τόσο πολύ σημασία..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πάω σε μια 23" οθόνη με μια μέγιστη ανάλυση 1920*1080 θα δω διαφορά στα παιχνίδια???

Πχ από τη στιγμή που θα ανέβει η ανάλυση δεν θα πέσουν τα frames με αποτέλεσμα να έχω μια πιο «κακή» εικόνα παιχνιδιού??

Link to comment
Share on other sites

η 5870 δεν κολωνει..αμα πας σε μεγαλυτερη αναλυση θα χεις μια μειωση στα frames αλλα δεν θα ειναι τοσο τραγικη..αξιζει η μεταβαση σε μεγαλυτερη οθονη πιστευω

Link to comment
Share on other sites

η 5870 δεν κολωνει..αμα πας σε μεγαλυτερη αναλυση θα χεις μια μειωση στα frames αλλα δεν θα ειναι τοσο τραγικη..αξιζει η μεταβαση σε μεγαλυτερη οθονη πιστευω

αυτη ειναι η ουσια των παιχνιδιων!!!να τα χαιρεσαι σε μεγαλες αναλυσεις!!!!!!και μια χαρα παει σε αυτη την αναλυση η 5870..!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα πρότεινα μεγαλύτερη οθόνη! Στην ανάλυση που παίζεις και μια 4870 είναι αρκετή για τα σύγχρονα games. Η όλη ουσία των high-end καρτών γραφικών είναι να τις ζορίσεις στις υψηλές αναλύσεις για να βγάλουν την ωμή τους δύναμη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίδες τσίμπησα μια LG 23" με ανάλυση 1920×1080 να χαρώ και εγώ τα παιχνίδια σε μια αξιοπρεπή ανάλυση.

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας :)

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω και φωτογραφία και θα σας πω και τις εντυπώσεις εννοείται παιδιά!!!!

Μια ερώτηση:

Η 1920×1080 ανάλυση που υποστηρίζει η οθόνη είναι HD???

Link to comment
Share on other sites

Μεγεία η οθόνη:righton:

Αν θες για να δείς τελικά αν έπεσαν τα frames και πόσο, τρέξε ενα crysis benchmark με την παλιά οθόνη και ένα με την καινούργια.

Φυσικά πες και σε εμάς τα αποτελέσματα:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας εγραψες ποση ραμ εχεις στο συστημα.. Αν εχεις 4 γιγα εισαι κομπλε, κλοκαρε και λιγο το cpu να ειναι πανω απο 3.2ghz , λογικα το δικο σου με καλη ψυκτρα παει αρκετα ψηλα!! Θα βοηθησει.. Δεν χρειαζεται να πας σε ι7 την καλυτερη επιλογη εκανες!

Link to comment
Share on other sites

Μιαααα χαρααα ;) Κλοκαρε λιγο τον επεξεργαστη παει χωρις κοπο στα 3.2-3.4

Με κοπο ξεπερναει τα 4ghz :P Θα δωσει λιγο στα παιχνιδια το overclock !!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now