George_o/c

EVGA GeForce GTX 480 SuperClocked+: Διαθέσιμη για προ-παραγγελία!

Recommended Posts

Είναι 18 βαθμούς πάνω από την Radeon, αλλά:

1) Η συγκεκριμένη Radeon είναι overclocked αλλά με χαμηλότερη από τις κανονικές τάση ( 1.02V )

2) Η Radeon αυτή έχει αρκετά καλύτερη ψύκτρα από τις reference 5870 [ η δε GTX 480 είναι με το reference cooler ].

Θερμοκρασία φαίνεται στο γράφημα στις κίτρινες μπάρες βρε Πάνο :D ( 27.2C ήταν σταθερά η θερμοκρασία δωματίου )

Ναι, τα test δικά μου είναι φυσικά :)

η 480 μου φαινεται οτι βραζει!!!γιαυτο και οι ερωτησεις!! φιλου μου ζεστενονται απο την καρτα ολα τα pci brackets του κουτιου!!!!και δεν μιλαμε για ζεστη απλη,καιει ο τοπος!!!!εποχες 4870χ2 μου θυμιζει ανετα!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα αυτες οι θερμοκρασιες ειναι αντιπροσωπευτικες?

με 15 λεπτα NFS Shift μπορεις να βγαλεις συμπερασμα τι θερμοκρασιες ποιανουν οι καρτες?

Ουτε για πλακα.

Link to comment
Share on other sites

Τις ίδιες βγάλανε και με 30 λεπτά NFS:S

Κάνε αν θες και εσύ μια δοκιμή και θα δείς ότι οι temps που θα βγάλεις στο 15λεπτο θα είναι ίδιες με τις τελικές ( ακόμα και αν οι τελικές είναι έπειτα από 2 ώρες ;) ) [ αρκεί φυσικά να έχεις σταθερή την θερμοκρασία δωματίου ].

Link to comment
Share on other sites

Bill με 89 βαθμους πως και δεν κανει reset drivers?δουλευει κανονικα για ωρα ετσι?γιατι κατι 260 που εχω μετα τους 70 με πετανε εξω.

Κάτι άλλο φταίει στο θέμα σου και όχι η θερμοκρασία.

Κανονικά η κάρτα σου παίζει κανονικά μέχρι και τους... 105C όπου και αρχίζει να κάνει throttling.

Στους 89C θα πρέπει να παίζει κυριλέ.

Δοκίμασε άλλους drivers ή ένα fresh Windows install.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now