idtasos

ΜΗΤΡΙΚΗ ΓΙΑ 2 GTX470 KAI 1 QUADRO FX580

Recommended Posts

Σε σύστημα με 2 GTX470 και 1 QUADRO FX580 η μητρική μου είπαν πρέπει να έχει 3 PCIe 2.0 x16. Ενταξει οι 2 πρέπει να έχουν ταχύτητα Χ16 για τις 2 gtx470, η μία PCIe 2.0 για την fx580 πρέπει να έχει και αυτή ταχύτητα Χ16 (μητρική όπως ASUS P6T6 -->400 EURO) ? ή μπορεί να έχει και λιγότερο όπως Χ8 (μητρική όπως GIGABYTE GA-X58A-UD3R --->250 EURO)???

δεν έχω καταλάβει γιατί και η UD3R έχει 4 PCIe 2.0 x16 αλλά οι δύο έχουν Χ16 ταχύτητα και οι άλλες δύο Χ8)

Αν ξέρετε δώστε μου τα φώτα σας, γιατι μητρικές με 3-4 PCIe 2.0 x16 με ταχύτητα Χ16 όμως, είναι ελάχιστες και πολύ ακριβές!!

Link to comment
Share on other sites

πρωτον φιλε εχεις ανοιξει 2 θεματα, δευτερον σπυρο νομιζω οτι ειναι αρκετα τα λεφτα για να παει σε full sli το οποιο θα ηταν το ιδανικο...

διαβασε τι σου εγραψε στο αλλο θεμα αλλα λογικα θα χρειαστεις την γνωμη απο καποιον που το εχει δοκιμασει το θεμα....

Link to comment
Share on other sites

οι gtx δεν θα μπουν σε sli (δεν είναι για games). Δεν μου είπατε για την quadro fx580 αν χρειάζεται χ16 ταχύτητα στη PCIe 2.0 x16.

παρε μια ρε μαν που να σου δινει φουλ Sli για τις 470 και εισαι καλυμμενος
Link to comment
Share on other sites

trolling.jpg

Άντε Τασούλη άλλα 12 post και βάζεις την αγγελία σου.

Go ahead!

?????? δεν καταλαβαίνω?? ποια αγγελία?

φιλαράκι αν βαριέσαι να απαντήσεις πρόβλημα σου, αλλά άσε τις πα...ριές

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΞΕΦΤΙΛΙΖΕΙΣ ΦΟΡΟΥΜ ΨΑΞΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΟΣΤ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΑ...ΡΙΕΣ

Link to comment
Share on other sites

αυτός ο Βασίλης όλο πλάκες κάνει :D

Τάσε δεν θα δεις διαφορες είτε με x16 είτε με x8 είσαι. οποτε δες για τις φθηνές μητρικές

Link to comment
Share on other sites

αυτός ο Βασίλης όλο πλάκες κάνει :D

Τάσε δεν θα δεις διαφορες είτε με x16 είτε με x8 είσαι. οποτε δες για τις φθηνές μητρικές

δηλαδή αν βάλω την quadro fx580 σε Χ8 ταχύτητα δεν θα έχω πρόβλημα συμβατότητας?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχει πρόβλημα συμβατότητας?

Απολύτως κανένα. Άλλωστε οι κάρτες ακόμα δεν εκμεταλλεύονται το πληρες bandwidth του PCi-Express 2.0 x16, άσχετα αν πάμε για το 3.0.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now