Wolverine_AMD

8600gt value(?)

Recommended Posts

πάνω που είπα να πάρω την sparkle 8600gt (hdcp) me 129E απο πλαισιο, μαθαίνω ότι θα βγει 8800gs - αντε λεω κάνε υπομονή - τώρα λένε αρλούμπες!

Η άποψή σας...?

Λέω να πάρω τελικά την 8600gt να την βάλω στον A64 3200+ ο οποίος σε 3-4-5 μήνες θα γίνει 2ο pc για LAN games (str) και μετά στο νέο pc θα μπορώ να έχω μια πο ολοκληρωμένη άποψη (ίσως και απο DX10) και με εναν quad cpu θα είμαι κυρίλας.

Με ενδειαφέρει μόνο η 1280x1024 - no AA - max details

Link to comment
Share on other sites

best Value for Money κάρτα αυτή τη στιγμή ποια βγαίνει?

θα μπορούσε να γίνει ένα δυναμικό πολλαπλό Poll

που να προτείνουμε όλα τα best Value items που μας γυάλισαν η αξίζουν κατα περιόδους?

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω με τον overclocker :drinks: , και θα προσθέσω και την 8800gts 320mb (αν και με τρομαζουν λιγο στα μελλοντικα games ta 320mb, γιατί όταν παίρνεισ μια high-end κάρτα, όσο να 'ναι ΑΠΑΙΤΕΙΣ διάρκεια στο χρόνο.)..

Link to comment
Share on other sites

Άσε φίλε μου, πολύ καλό το καρτάκι και super value for money αλλά αν θέλεις να είσαι οκ δώσε τα παραπανήσια και πήγαινε για την 640.

Έχω μια 320 στο 2ο pc μου και σπαζομαι όταν κολάει στο fear με 4/16Χ και όλα maxed έστω και στα 1280Χ1024.

Όσο για το "διάρκεια στον χρόνο" αυτό δεν είναι και πολύ συχνό φαινόμενο για άτομα που μπαίνουν σε τέτοια site... ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαι όμως. Το pc έχει ένα 6300 @ 2800mhz με 2 Χ 1GB στα 900mhz 4-4-4-12.

Μιλάμε για 4/16Χ με όλα full και για min framerate μετρημένο με fraps.

Επέτρεψε μου να αμφιβάλω αν στα 1680Χ1050 σου πηγαίνει νερό με όλα φουλ και ΑΑ.

Α και για να μην το ξεχάσω το καρτάκι είναι oc'ed @ 620/1000mhz

Link to comment
Share on other sites

ίσως να υπερέβαλα λίγο στο "διάρκεια στο χρόνο", γιατί όπως και να το κάνουμε κάθε 1,5 χρόνο αλλάζουμε vga. Όταν έγραψα το post, είχα στο μυαλό μου το crysis γιατί μετά απο αυτό που είδα, έπαθα ένα μικρό ντουβρουτζά.. δείτε το και σεις (αν δεν το έχετε δει ακόμα :-D

http://www.crysis-online.com/file_downloader.php?dir=/video/HD/(Crysis-Online)%20GDC%202007%20Tech%20Trailer%20HD%20Direct.wmv

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να κάνω σοβαρό τεστ (δεν είχα το widescreen patch, τα Windows ήταν SP1 ότι να ναι) αλλά στα 1152 με 4/16 μου έβγαλε 100% over 40FPS στο τεστάκι που έτρεξα, με average κάπου στα 170 και max 350κάτι. Δεν πρόλαβα να παίξω και να μετρήσω με FRAPS αλλά αμφιβάλλω αν θα αλλάξει κάτι. Σου λέω, στα 1680 δε μου κόλλησε ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατεβαίνει, αύριο θα σου πω. Το Extraction Point έπαιζα τελευταία πάντως και εκεί έκανα τη δοκιμή. Το Combat θέλει κι αυτό patch για widescreen?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω και εγω τα παιδια του forum..

Ειμαι της αποψης οτι η 8600 GT σαν καρτα ειναι αυτη την στιγμη συμφερουσα αγορα για οποιον θελει να αποκτησει μια απλη συγχρονη ,καρτα αν και η καραμελα του DX 10 καποια στιγμη πρεπει να σταματησει...

Στα ποσα frames και σε τι αναλυσεις θα μπορει καποιος με την συγκεκριμενη καρτα να παιξει για παραδειγμα το Crysis?

Ακομα και η προοπτικη αγορας 2 χ 8600 gt σε διαταξη SLI δεν αξιζει τον κοπο γιατι το κοστος φτανει την 8800 GTS 320....

Μεσα Μαιου περιμενουμε ως γνωστον την ΑΤΙ 2900 ΧΤ σε τιμες κοντα στα 350€ και πιστευω οτι η nVIDIA σαν απαντηση θα ριξει τις 8800 GTS κοντα στα 250€ εστω και την εκδοση με τα 320 ΜΒ.

Συνεπως θα ειναι η καλυτερη αγορα σε θεμα αντοχης στον χρονο,τουλαχιστον για οποιον τον ενδιαφερει να ασχοληθει με direct X 10 παιχνιδια στο εγγυς μελλον...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now