ak13ak

Αγορα ποδηλατου

Recommended Posts

Στις ανηφόρες βάζεις 1η... Οπότε δεν υπάρχει θέμα ανεβαίνει δύκολα-εύκολα την ανηφόρα. Μετά κοιτάς βάρος σε κινούμενα μέρη (ζάντες,δισκοβραχίωνας,κασέτα και αλυσίδα) και μετά γενικά το βάρος του συνόλου που θα σε βοηθήσει σε δύκολες διαδρομές. Εάν κοιτάξεις όμως όλα αυτά που είπα οι τιμές ανεβαίνουν απίστευτα μιας και στον κόσμο του ποδηλάτου όποιος μπλέξει με το βάρος τα σκάει γιατί μπαίνει στη μάχη του γραμμαρίου. Οπότε απλώς εσύ θα βάζεις 1η και θα ανεβαίνεις τις ανηφόρες και δεν θα κοιτάς τπτ άλλο :)

Link to comment
Share on other sites

σαν το caro δλδ.

δν μπορω να φανταστω το ανεβασμα μεγαλης ανηφορας γιατι το παλιο... ουτε ταχυτητες δεν ειχε... αλλα, τι ταχυτητες? ουτε καν φρενα... lol

Link to comment
Share on other sites

Ένα ποδήλατο με ταχύτητες θα σε κάνει να δεις τρελή διαφορά σε σχέση με πριν που δεν είχες. Κοίτα να βρεις απλώς ένα ποδήλατο να σηκώνει η τσέπη σου και ευχαριστήσου το όσο μπορείς. Από εκεί και πέρα μην ψάχνεσαι γιατί θα μπεις σε άλλα κόλπα. Πίστεψε με έχω χώσει λεφτά και χρόνια σε ποδήλατα ;)

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να συστησετε καποιο φθηνο μαγαζι στην αθηνα?

(αν ειναι και στα δυτικα προαστια ακομα καλυτερα)

και ψηφιστε specialized hardrock disk(400e) ή ideal freeder disk (290e)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κοιτάς για mountain; Έχεις σκοπό να πας σε μονοπάτια κλπ; Τα trekking που σου προτείναμε εγώ κι' ο γομάρ πηγαίνουν πολύ πιο γρήγορα στην άσφαλτο και μπορείς να πατήσεις και χώμα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ωραία τα FS ακόμα και για μέσα στην πόλη! Το τι μπορείς να τα κάνεις...use your imagination. Το ποδήλατο δεν είναι για όλους το ίδιο. Εγώ είχα και θα πάρω νέο με FS. Δεν γίνεται χωρίς την πίσω ανάρτηση...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα μου την δινει το FS γιατι συνεχεια πηγαινεις πανω κατω....

κι ο Jason θέλει να πηγαίνει πάνω κάτω αλλά χωρίς σέλα...μόνο το παλουκόσελο...

Pastel εσύ πάρε αυτό με μοχλικό ψαλίδι που δεν σπαταλάς ενέργεια σε πάνω κάτω στις ορθοπεταλιές...

attachment.php?attachmentid=4719&stc=1&d=1283511599

Large_Mountain_Specialized_.jpg

Large_Mountain_Specialized_.jpg

Large_Mountain_Specialized_.jpg

Large_Mountain_Specialized_.jpg.cc639e35

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now