johnamd

DFI Lan Party ?

Recommended Posts

για τον 980 δεν κανει ουτε η h6 ουτε η h8 το multi πανω απο το 25 το περνουν μεσο turbo mode και οταν τραβανε μεγαλα φορτια για να μην καει ανεβοκατεβαζει το multi και ξεσκιζει το cpu με αυτη εχασα τον πρωτο 980 μου

Link to comment
Share on other sites

Για καθημερινή χρήση και επειδή ακριβώς είναι DFI θα σου βγάλει την πίστη μέχρι να βρεις τα κουσούρια της και να την μάθεις... Άπαξ και τις μάθεις όμως, είναι μια χαρά μητρικές ;)

Στο benchmarking που έτυχε να δουλέψω τις P35 T2R και P45 T3RS είναι μια χαρά για αέρα. Για άζωτα και τέτοια, όπως λέει και ο tsan, δεν αξίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση ο ένας με τον άλλο επεξεργαστή. Ο Ε8600 είναι για 2k1, άντε και λίγο 2k3... Από την άλλη o i5 680 δεν κάνει για 3D.

Έχε όμως στο νου σου ότι o i5 680 δεν μπαίνει σε καμία από τις δύο DFI μητρικές που αναφέρεις στο πρώτο post. Είναι διαφορετικό socket...

//EDIT: Sorry είχα ανοιχτή πολύ ώρα την καρτέλα.

Link to comment
Share on other sites

για 1156 βρες ι7 860/870. για 775 εναν 8600 και για 1366 920/950.

για αερα/νερο ολα αυτα :)

αν εισαι κι εσυ καμμενος θα εχεις μια Χ48+8600 για 01 και 03

και 860 ή 920 για ολα τα αλλα (και λιγο 03) οπως ειπε ο George

Link to comment
Share on other sites

εχω σε 1366 980 es gia 3dvantage ,950 για 3d6 ,3d5 , αλλα σε 3d1,3d3 δεν πανε πολυ καλα οποτε σκεφτομαι gia 680 λογω υψηλησ συχνοτητας , 32 ν κ.λ. αλλα βλεπω σε 3d1,3d3 και παιζει ακομα 8600 .τον 860 τον εχω δοκιμαση ,οχι καλυτερος απο 950,.νομιζεται οτι ο680 σε δυο πυρινεσ ειναι στην κορυφη τωρα η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πάμε μια για το τι χρειάζεσαι στα benchmarks .

Για 03, 05, 06, Vantage, AM3 θες Gulftown .

Για 01 θες Ε8600 .

Για τα 2D πας είτε στους πόντους είτε στους χρόνους ... διαλέγεις και παίρνεις .

Κυρίως στο wprime ισχύει αυτό .

Για πόντους με το wprime πας σε Clarkdale ( 2c/4th ) . Για χρόνους πας σε Gulftown .

Στο spi 1Μ πας πάλι σε clarkdale ή σε Gulftown τα ίδια είναι .

Στο spi 32M πας σε Gulftown .

Στο pifast πάλι σε Gulftown .

Στο cpu-z πας σε Celeron .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now