zoro

.gif for avatar

Recommended Posts

μου έβγαλε μήνυμα λάθους

"This JPEG image has the incorrect file extension."

ήταν κάτω από 150kb η εικονίτσα

αλλα καταλαβa τι φταίει, θέλει και κάτω από τα όρια μεγέθους, ενώ το jpg το μετατρέπει αυτόματα!

Link to comment
Share on other sites

Sorry που το ξεθάβω αλλά έχω ένα πρόβλημα.Έχω βρει ένα .gif αρχείο με τον Norton Bates.Ήθελα να το βάλω ως avatar.Το έκανα crop και resize 130x130 με το GIMP αλλά το ανεβάζω γιατί το θέλω ως Avatar και δεν λειτουργεί ως gif.Τι φταίει ?

Η εικόνα είναι κάτω από 150 ΚΒ.

Link to comment
Share on other sites

ανεβασε την σε ένα εξωτερικό hoster την κινουμενη εικονα σου και μετά κάνε copy το λινκ και βάλτο στην πρώτη επιλογή (Εισάγετε το URL για την εικόνα από άλλη ιστοσελίδα) και πάτα αποθηκευση αλλαγών.

Αμα δεν γινει και αυτό δυστηχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Oταν εκοψες την εικονα, το αποθηκευμενο αποτελεσμα αν το ανοιξεις π.χ. με internet explorer, εξακολουθει να ειναι κινουμενη εικονα;

Edited by GeorgeMan
Link to comment
Share on other sites

Oαν εκοψες την εικονα, το αποθηκευμενο αποτελεσμα αν το ανοιξεις π.χ. με internet explorer, εξακολουθει να ειναι κινουμενη εικονα;

Όχι,εξακολουθεί να μην κινείται.Από τότε που κάνω save τo αρχείο στο PC,δεν κουνιέται πια.Το ψάχνω με το GIMP να βρω καμιά λύση.

image shuck, δεν απaιτει εγγραφή, αλλα δεν ξέρω για τον συγκεκριμενο τυπου αρχειου. Try it.

Το δοκίμασα αλλά δεν λειτουργεί.Μόνο με εγγραφή (που δεν θέλω).Διάβασα πως κάποτε λειτουργούσε με αυτόν τον τύπο αρχείου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι,εξακολουθεί να μην κινείται.Από τότε που κάνω save τo αρχείο στο PC,δεν κουνιέται πια.Το ψάχνω με το GIMP να βρω καμιά λύση.

Αρα εκει ειναι το προβλημα σου, και οχι στο software του φορουμ ή στο ανεβασμα :)

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα.Του έκανα crop,resize και μερικές ρυθμίσεις και το ανέβασα στο Tinypic.

Ναι μεν το Tinypic υποστηρίζει αρχεία .GIF,αλλά τώρα το site κάνει τα δικά του βγάζοντας αυτό το μύνημα.

Upload failed due to failure writing temporary file.

Τέλος Πάντων,το ανέβασα κανονικά κατευθείαν από το PC και αυτήν την φορά δούλεψε.Η ποιότητα μου την χαλάει λίγο αλλά εντάξει,τι να κάνω..

Thanks Everybody. :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now