Ne0

Μετάβαση σε gtx 470.... αξίζει?

Recommended Posts

Ηι παίδες...

Μετά τα τελευταία νέα που ακούστηκαν για μείωση των τιμών στις κάρτες της nvidia... άρχισα να σκέφτομαι και εγώ την αντικατάσταση της 4890 μου με μια gtx 470...

Τι λέτε αξίζει η μετάβαση?

Link to comment
Share on other sites

Με κανένα απολύτως... ίσα ίσα που μέχρι τώρα έχει βγάλει κάθε cent που έδωσα για αυτή....

Απλά έλεγα για ένα refresh....

Δεν αξίζει τον κόπο?

Link to comment
Share on other sites

προσωπικό και οικονομικό θέμα καθαρά. τώρα βγήκε και η σειρά 68xx από ATI οποτε έχεις πολλές επιλογές.

απλά exe στο νου σου ότι οι GTX τρώνε παραπάνω ρεύμα, ζεσταίνονται περισσότερο και γενικά αν έχεις πολλές ώρες το pc ανοικτό δεν είναι ο,τι καλύτερο :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι άκουσα για τις 68χχ αλλά άκουσα επίσης ότι θα είναι αντίστοιχες των 57χχ....

Επομένως θεωρώ ότι θα είναι πιο χαμηλά από την 4890 μου.....

Το pc είναι ανοιχτό όλη μέρα.... δεν το ήξερα αυτό για το ρεύμα και τις θερμοκρασίες... μάλλον πρέπει να το σκεφτώ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι άκουσα για τις 68χχ αλλά άκουσα επίσης ότι θα είναι αντίστοιχες των 57χχ....

Επομένως θεωρώ ότι θα είναι πιο χαμηλά από την 4890 μου.....

Το pc είναι ανοιχτό όλη μέρα.... δεν το ήξερα αυτό για το ρεύμα και τις θερμοκρασίες... μάλλον πρέπει να το σκεφτώ...

Ολα εξαρτωνται απο την υλοποιηση της 470 και απο την χρηση που κανεις. Αν δεν παιζεις ολο το 24ωρο παιχνιδια δεν εχει τοσο καταναλωση λοιπον ;) Και οταν λεμε για καταναλωση μην φανταστεις και την διπλασια απο την AMD.

Link to comment
Share on other sites

ASUS Radeon HD 6850 Direct CU 1 GB Review - Page 1/32 | techPowerUp

διάβασε και εδώ να πάρεις μια ιδέα. έχει πολλά συγκριτικά και πολλές καρτούλες ;)

και ειδικά εδώ για τις καταναλώσεις.

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/Radeon_HD_6850_Direct_Cu/26.html

ο ευκλείδης δεν έχει άδικο, εξάλλου αυτή που έχεις τώρα τρώει αρκετά ήδη :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now