tsokos

Πρόβλημα με eizo m1700

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα. Θα ήθελα μια βοήθεια αν ξερει κανεις. Εχω μια eizo m1700 και απο τοτε που αλλαξα καρτα γραφικων δεν μου δουλευει το dvi. Έχω αλλαξει 2 καρτες γραφικών απο τοτε (και οι 2 ati) και δεν μου δουλευε σε καμια τους οποτε την ειχα σε αναλογικο. Στην παλια μου 8800gts δούλευε μια χαρα.Αν ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει ας μου δωσει τα φωτα του μιας και δεν εχω αλλη καρτα να την τεσταρω.Φταίει η οθονη ή η καρτα γραφικων? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Digital Visual Interface - Wikipedia, the free encyclopedia

για δες παραπανω τι κονεktορα εχουν η οθονη, το καλωδιο και η VGA?

Λοιπον η οθονη εχει dvi-d(dual link) οπως και αυτη που εχω τωρα η LG. Το καλώδιο εχει 2 ακρες dvi-d αλλα η καρτα εχει εξοδους dvi-i(dual link). Η LG παιζει με την ati σε dvi. Η eizo οχι. Η LG βεβαια ειναι καινουργια. Λες να παιζει τιποτα με το καλωδιο?Δεν εχω το καλωδιο της μανας της. Της eizo εννοω. Ουτε βεβαια η καρτα γραφικων ειχε καλωδιο. Εγω το αγορασα

Link to comment
Share on other sites

To καλωδιο (παραδοξως) πρεπει να φταιει - χρειαζεσαι Dual-link DVI μαλλον για να παιξει σωστα, αν και με παραξενευει (γιατι αυτο το καλωδιο χρειαζεται σε οθονες με πολυ υψηλες αναλυσεις...)

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω αρχικα το καλώδιο και η παναγιά μαζι μας. billpeppas σιγα μην πουλαγα την καρτα για να δουλεψει η eizo! ειναι δευτερη οθονη εξαλλου.Ευχαριστω για τις απαντησεις παντως :). I'll let you know.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση. Να παρω καλώδιο dvi-d σε dvi-i ή και το dvi-d σε dvi-d κανει την ιδια δουλεια? Γιατι εχω διαβασει οτι τα 4 πινακια του dvi-i ειναι για το αναλογικο σημα. Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now