bloody.k

Houston we have a problem on full load

Recommended Posts

καλησπερα παιδια..σημερα η mars αρχισε να μου παρουσιαζει ενα περιεργο προβλημα σε στοκ ρολογια..ενω επαιζα cod αρχισε να κολαει το παιχνιδι βγαζοντας artifacts και μετα κλεινει το pc..το κανει μια λεω θα φταιει η θερμοκρασια(που ηταν νορμαλ) βαζω fan 100% παλι τα ιδια μετα απο μερικα λεπτα..ξανανοιγω pc βαζω τελευταιους drivers τρεχω kombustor ολα στοκ παλι crash..ξανατρεχω kombustor με 1.1v ολα καλα..το βαζω στοκ(1.037v) bsod..τι επαθε η καρτα και ξαφνικα ενω ηταν ΟΛΑ στοκ αρχισε να κρασαρει?

Link to comment
Share on other sites

θερμοκρασια ειναι ~70-80 στο παιχνιδι και το kombustor που ετρεξα για 1 λεπτο περιπου πηγε ~90 αλλα την εχω δει και 100 βαθμους και δουλευει..το τροφοδοτικο δεν παιζει να ναι αφου αμα ανεβασω την ταση δεν κρασαρει και επισης θεωρειται καλο νομιζω..ειναι σαν να αποσταθεροποιηθηκε η καρτα..δεν ξερω..η πλακα ειναι οτι σε 4 μερες βγαινει το καινουριο cod οποτε μου την εχει σπασει τωρα αν εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

χμμ μπορει κατι τετοιο..αν και στο afterburner το δειχνει κανονικα..δεν μπορω να παω τωρα στο πισι δυστυχως.θα το κοιταξω το προι.τι αλλο μπορει να ειναι;

Link to comment
Share on other sites

κάνε ένα clean install τους drivers και τσέκαρε.

Πάντως με την συγκεκριμένη κάρτα να βράζει, δεν θα μου φανεί περίεργο να έχει αποδημήσει.

Link to comment
Share on other sites

εκανα "αυτοματα" οταν εγκατεστησα τους drivers..δεν μπορει τοσο ευκολα να αποδημισε η καρτα..βεβαια δεν ξερω και το ιστορικο της αλλα τοσο μαπα πια;

Link to comment
Share on other sites

δεν είπα ότι μας κατηγορείς για κάτι βρε.

Απλά ούτε εμείς ξέρουμε το παρελθόν της και έτσι όπως μας την έστειλαν δεν θα ήθελα να το ξέρω κι όλας. :(

Link to comment
Share on other sites

το λεω για να μην παρεξηγηθω..παντως δεν νομιζω να αποδημησε αφου ακουει με το ρευμα..θα δω μηπως υπαρχει προβλημα στο afterburner..ευχαριστω για την βοηθεια παιδια

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now