Hurry38

NVENTIC Prometeia Mach ΙΙ

Recommended Posts

Μωρ' τι ναι τουτο?

Ξερει κανεις να μας πει?

ειναι ολοκληρωμενη λυση ψυξης για cpu?

ειναι ολοκληρωμενo phase change η πρεπει να αγορασεις κι αλλα εξαρτηματα για να εργαστει?

Eιναι βοας η κροταλιας?

Ποσα μπικικινια εχει να το αγορασει κανεις?(οχι οτι εχω λεφτα δλδ απλα ακαδημαικη ερωτηση κανω)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ολα οσα λες , εκτος απο βοας και κροταλιας :D

Ειναι πολυ παλιο μηχανημα και δε μπορει να αντεξει τα φορτια των συγχρονων επεξεργαστων . Δηλαδη απο quad core και μετα , τα βρισκει σκουρα. Μην πω για i7 και 980x . :hehe:

Για να μπορεσει να παιξει λιγο αξιοπρεπως , χρειαζεται αλλαγη σε καποια εξαρτηματα . Καλυτερο evap και condenser βασικα .

Οταν επαιζε στην αγορα ειχε 800-1000 Ευρω .

Link to comment
Share on other sites

Στελλαρα φχαριστω!

Και δε με λες να ρωτησω κατι ασχετο

ενα συστημα phase change κανει για χρηση 24/7?

δλδ να το αφηνω αναμμενο και να φευγω για καφε?

Στο λεω γιατι τωρα που ειμαι σε αερα με την ΝΗ 14 το αφηνω συνεχεια ανοιχτο για βδομαδες

Λογικα δεν φοβομαστε για υγροποιηση η διαρροη?

Link to comment
Share on other sites

no Χάρης, για 24/7 μέχρι νερό σε θερμοκρασία δωματίου!

αν και εκεί μπορεί να υπάρξει διαρροή και αφού θα λείπεις θα γίνει πανηγύρι!

οποτε αέρας και μόνον

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις.Επειδη κατεβαζω συνεχεια το αφηνω ανοιχτο εκει το καφεκουτι να λιωσει σαν το κερακι χαχαχχααχαχα

Εχω εναν ι7 και εχω κλεισει τους πυρηνες και τωρα δουλευει σαν 2διπυρηνος

Εχω καλο τροφοδοτικο (pc power & cooling 910) οποτε μεχρι στιγμης ειμαι οκ

Τωρα αν καει θα το βαψω μπλε και θα το φουνταρω στη θαλασσα

Καλα το υποπτευθηκα οτι ακομη και το νερο δεν κανει για 24/7

Παιδια φχαριστω ολους για τις απαντησεις

ΥΓ. Μηπως κανεισ εχει καμμια καρτα γραφικων για πουλιμα μεχρι 100 γιουργια?

Link to comment
Share on other sites

Στελλαρα φχαριστω!

Και δε με λες να ρωτησω κατι ασχετο

ενα συστημα phase change κανει για χρηση 24/7?

δλδ να το αφηνω αναμμενο και να φευγω για καφε?

Στο λεω γιατι τωρα που ειμαι σε αερα με την ΝΗ 14 το αφηνω συνεχεια ανοιχτο για βδομαδες

Λογικα δεν φοβομαστε για υγροποιηση η διαρροη?

Μπορεις να το αφησεις 24/7 . Ειδικα πλεον που οι μονωσεις εχουν βελτιωθει σε σχεση με το παρελθον .

Θυμαμαι οταν επαιζε το mach2 στην αγορα , υπηρχε πολυς κοσμος που το δουλευε 24/7 . Και 5 μηνες ... και 10 μηνες το αφηναν.

Δε μιλαμε να βαλεις ενα phase change στους -60C ... αλλα στους -30C μια χαρα ελεγχομενο θα ειναι.

Η μονωση θα περιλαμβανει γομμα για καρβουνο , διηλεκτρικο γρασσο ... και αρμαφλεξ .

Με την υδροψυξη τι προβλημα να εχει για 24/7 ??? Δε μιλαμε να τη φτιαξεις προχειρα και να μη σφιξεις καλα τα ρακορ κλπ ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πολυς κοσμος φοβαται απο τις διαρροες ισως εγω να ειμαι προκατελλειμενος.Παντως το σκεφτομαι σοβαρα να σου ζητησω να μου κατασκευασεις κι εμενα ενα τετοιο παιγνιδακι μιας κι ακουω οτι εισαι πολυ καλος σε αυτα.

Οσο για την γραμμη που ειχα ηταν οτε connx 24αρα και κατεβαζα απο rapid με 23,20 (ναι ναι κι εγω δεν το πιστευα αλλα ημουνα 50 μετρα απο το dslam του ΟΤΕ)

Λοιπον αργα η γρηγορα θα μας κραξουνε με τα οφ τοπικ

Link to comment
Share on other sites

Το βασικο ερωτημα ειναι εαν αξιζει να μπει κατι τετοιο για 24/7 .

Παλια εβαζες ενα prommie για 24/7 οταν ειχες εναν p4 των 2 ghz και επαιζε στα 4 , ωστε ειχες ενα γρηγορο συστημα . Πλεον που τα cpu ειναι πολυ γρηγορα ... πιο το νοημα ???

Τι cpu εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

μα βρε αγαπητά μου παιδιά, σε "κατεβαστηρι" θα πας να βάλεις SS? ακόμα και νερό υπερβολή. για "κατεβαστηρι" συνήθως βάζεις κάνα netbookaki που καίει το πολύ 10w και είσαι αρχηγός!

Link to comment
Share on other sites

i7 920 D0 πανω σε μια Foxconn Flaming Blade (οχιGTI) εχω.Αυτη τη στιγμη φοραει πανω μια Noctua NH-D14 αι ειναι μια χαρα.Με τρωει ομως ο κολος μου να αρχιζω να πειραζω και κα κλοκαρω κι εγω με σας που μπλεξα :)...

Και οπως να το κανουμε μου την διδει να εχει phase change το κολοψαρο ο AGEORGE2500 και να μου το παιζει!Θα του ριξω γροθια μεσ' στα δοντια:@....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now