chri5ti9

ΣΥΓΧΗΣΗ ΓΙΑ ΨΥΚΤΡΑ

Recommended Posts

Οπως διαβαζετε και απο τον τιτλο εχω μια συγχηση με το ποια ψυκτρα να προτιμησω.Οι επιλογες ειναι οι εκσης:

1.κρατω την ηδη υπαρχουσα COOLERMSTER V8

2.Megahalems rev B ++ 2 fans 120mm (Θα ελεγα sickleflow ή xigmatek απο πλαισιο)

3.COOLERMASTER V6GT (με τουσ καλους ανεμιστηρες επανο με 95 CFM)

4.Prolimatech Armageddon ++2 140mm fans (Xigmatek απο Πλαισιο)

Αυτες ειναι οι επιλογες και θα ηθελα να εισται ειλικρινης για το ποια να παρω ωστε να μην δωθουν τζαμπα τα λεφτα.Τωρα με την ν8 στα 3.6 core i5 750 1.23 vcore εχω 40-36-39-35.Βαζοντας την ψυκτρα θα τον παω στα 4.Αρα θελω καλων δυνατοτητων ψυκτρα καθως δεν εχω και τον πιο κρυο επεξεργαστη.Το κουτι μου ειναι το Haf 932 αρα δεν εχω προβλημα απο ροη αερα.

Επισης ανεμιστηρες μπορουν να αγοραστουν και απο vision studio

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου chri5ti9. Εμεις τα εχουμε ξαναπει, εγω προτινω megahalems rev.b απο αυτα που βλεπω λογω τιμης αποδοσης κλπ. Οι coolermaster δεν μου λενε και πολλα, ακριβες πολυ χωρις να το αξιζουν μαλλον, αμα κανω λαθος το λετε γνωμη λεμε.

Τελος, μαλλον οχι σε prolimatech armageddon αφου βλεπω οτι θες να ανεβασεις αρκετα κοιτα αυτο το review μιας κοπελας (αχαχ) που εχει κανει σε 2-3 ψυκτρες στο youtube ( http://www.youtube.com/watch?v=qeEDZVIJBJM ) και στην armageddon λεει fail. Περιμενουμε και αλλες αποψεις. Αντε ρε παιδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ στρατηγε μου για την απαντηση.Φυσικα ολες οι αποψεισ ειναι δεκτες.Περιμενω και αλλες απαντησεις παιδια.Ευχαριστω που με παρεπεμψες στο βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

δεν κανουν πολυ βαβουρα τελικα Ανέστη. ειδικα αν τα βαλεις πανω στην μητρικη και οχι σε μολεξ και τα ρυθμίσεις στο 70% είναι τζάμι.

Link to comment
Share on other sites

Η coolmaster v6gt δεν έχει καμία σχέση με τους γκουβαδες που Έβγαζε μέχρι τώρα (v8-v10) έχω έναν 1090t στα 4150 με 1,45 και τον κρατάει idle 22c-39c foull load

Link to comment
Share on other sites

Όχι Ανέστη η ανεμιστήρες στο 37% Απο το bios Μόνο στο wprime 1024 ανεβάζει τις στροφές

OFFtopic, απο που κοιτας θερμοκρασιες Γιώργη? αν είναι απο coretemp/AOD κλπ τετοια, κοιτάς λάθος :P

Link to comment
Share on other sites

OFFtopic, απο που κοιτας θερμοκρασιες Γιώργη? αν είναι απο coretemp/AOD κλπ τετοια, κοιτάς λάθος :P

Φιλε μου και εγω απο το coretemp τις βλεπω. Για πες απο που ειναι πιο αληθινες? Να εισαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

γενικοτερα το σωστο είναι αυτο που κοιτας στο coretemp + περιπου 5-8°C

αν ανοιξεις το everest, λεει

CORE #0 : 22C

CORE #1 : 22C

CORE #2 : 22C

CORE #3 : 22C

κλπ

και καπου παρακατω/πανω λέει

CPU TEMP : 28C

το σωστο είναι το 28C γιατι τα άλλα διαβαζουν απο την μητρικη και είναι η θερμοκρασια κατω από το socket αν θυμάμαι κάλά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now