zarras

XPERIA X10 + ADROID 1.6

Recommended Posts

Πρωινες καλημερες

προσφατος επεσε στα χερια μου ενα xperia x10 mini, με adroid 1.6

Μετα απο πολυ παιδεμα ανακαλυψαμε οτι δεν στελνει / δεχετε τπτ μεσω bluetooth.

Κοιτωντας στο νετ ειδαμε οτι τα xperia με 1,6 adroid παρουσιαζουν σημαντικο προβλημα σε οτι αφορα το bluetooth, απειρα παραπονα χρηστων κτλπ. δε στελνει δεν λαμβανει...γενικως το BT δε νιωθει

Καπου διαβασα οτι με το 2.0 adroid το προβλημα θα εξαφανιστει. Αν ειδα καλα το 2.0 βγηκε στην αγορα σαν λειτουργικο.

Γνωριζει κανεις κατι επι του θεματος? απο που μπορω να κανω το update για παραδειγμα? 'η καποιον οδηγο?

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Πρωινες καλημερες

προσφατος επεσε στα χερια μου ενα xperia x10 mini, με adroid 1.6

Μετα απο πολυ παιδεμα ανακαλυψαμε οτι δεν στελνει / δεχετε τπτ μεσω bluetooth.

Κοιτωντας στο νετ ειδαμε οτι τα xperia με 1,6 adroid παρουσιαζουν σημαντικο προβλημα σε οτι αφορα το bluetooth, απειρα παραπονα χρηστων κτλπ. δε στελνει δεν λαμβανει...γενικως το BT δε νιωθει

Καπου διαβασα οτι με το 2.0 adroid το προβλημα θα εξαφανιστει. Αν ειδα καλα το 2.0 βγηκε στην αγορα σαν λειτουργικο.

Γνωριζει κανεις κατι επι του θεματος? απο που μπορω να κανω το update για παραδειγμα? 'η καποιον οδηγο?

ευχαριστω πολυ

η 1,6 απο την google δεν διεθετε bluetooth. το "μεγαλο" χ10 δεχοταν μεσω παρεμβαση της s.e.

με το που κανεις αναβαθμιση σε 2,1 θα εχεις bluetooth κανονικα..!αναβαθμιση κανεις μεσω το software της s.e. αν δεν το εχεις το κατεβαζεις απο την ιστοσελιδα της. κρατα ενα back up για καλο και για κακο.. αν γινεις root μπορεις να κρατησεις ολικο backup με μπολικα προγραμματα, αλλα ειναι μικρη ιστρορια αν δεν το εχεις ξανακανει..:(

οτι αλλο θες μπορεις να ρωτησεις αν και αυτες τις μερες δεν το εχω μπροστα μου..

Ρίξε μια ματιά εδώ Sony Ericsson XPERIA X10 - xda-developers έχει πολύυυυυυ πράμα!!! Καλό διάβασμα :gizmo:

φιλε λεει οτι εχει το μινι,το μεγαλο εχει κανονικα και στο 1,6 bluetooth..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now