Nikos13

Επιλογή Σκληρού Δίσκου ( SSD κατά προτίμηση ) :)

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Παιδιά Ψάχνω για έναν σκληρό δισκό SSD κατά προτίμιση θέλω κάτι ώστε να αναβαθμιστεί το σύστημα μου γιατί με αυτόν τον δίσκο δεν μπορεί να τα δώσει όλα...

* Υπάρχει μήπως SSD με SATA III ?

Απο μία γρήγορη έρευνα βρήκα αυτούς πια είναι η άποψη σας ? :

(Κατά σειρά προτίμησης)

1 : INTEL X25-M SSDSA2MH120G2K5 2.5'' SSD 120GB MLC RETAIL - ΣΚΛΗΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ - E-SHOP.GR

2 : INTEL SOLID STATE DRIVE X25-M 160GB- SSDSA2MH160G2C1 Shop13.gr

3 : Intel Postville 80GB X25-M SSD Retail Cloning Kit(2.5", Sata II, SSDA2MH080G2K5) - Solid State Drives - plaisio.gr

:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου τα review είναι καταπληκτικά και από ότι φαίνεται ο crusial είναι ο πιο γρήγορος.. Αλλά τον φοβάμαι σε θέμα αξιοπιστίας και για τον intel έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια :S Η πρωσοπική σου άποψη φίλε μου ποια είναι ? Εσύ ποιους μπορεί να διάλεγες ?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι και 100% αυτο που λες για τους intel εμενα μου ψοφησαν 2 postville 80gb σε 15 ημερες και χωρις να κανω παρεα με τον sofo+esdee χε χε χε την ειπα την κακια μου παλι :D

Link to comment
Share on other sites

Βασικά .... αν ήμουν και εγώ και ο Βαγγέλης μαζί το πιθανότερο ήταν, να ήταν DOA οι δίσκοι :hehe:

Όσο για τα άλλα .... οι ssd δεν αντέχουν για πολύ με υψηλό pci, οπότε κάπως έτσι μαντεύω πως σου πέθαναν :P:D

Link to comment
Share on other sites

ζορο δεν ειναι καλο σιτε το πιξμανια?:P

παντως εκει τα εχει αρκετα φτηνα αλλα ειναι αθηνα μαμοτο :(

εχει στην αθηνα υποκαταστημα??δεν το νομιζω..στα κουτια ας πουμε οταν εψαχνα δεν ειχες την δυνατοτητα να το παραλαβεις απο το καταστημα τους οπου και να βρισκοταν αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now