George_o/c

Μαζική παραγγελία BH5 - Old School rockz!

Recommended Posts

Κεντρο ειμαι κοντα στη Βικτωρια . Τα θεματα ειναι δυο :

1) Δε δουλευει ο ηλεκτρικος απο το καλοκαιρι . Ρδελομπου ειμαστε εξαλλου ... Δεν ξερω ποτε θα επαναλειτουργησει . Αρα δυσκολευει η προσβαση απο οσους δεν εχουν μηχανακι/αυτοκινητο .

2) Το να κλεινω ξεχωριστα ραντεβου με τον καθεναν , με στριμωχνει σπιτι . Δεν ξερω εαν θα μπορω να ειμαι σπιτι τη στιγμη που μπορει ο καθενας ... εαν θα εχω δουλειες εξω ... εαν θα ειμαι Αθηνα κλπ .

Θα ηθελα να να κανονιζατε μια και καλη να βρεθουμε και να φυγουν απο πανω μου τα πραγματα .

Ποσοι εισαστε απο Αθηνα ?

Μια συναντηση πχ για εναν καφε μια μερα με ολους θα ηταν ιδανικη . Εγω θα διωξω τα πραγματα απο πανω μου και μετα οποιος θελει ξαναμεσολαβει .

Για τους υπολοιπους απο επαρχια , ειναι μια υποθεση στο ταχυδρομειο για μαζικη αποστολη . Αυτο γινεται μιας και το ταχυδρομειο ειναι 100μετρα διπλα απο εμενα .

Τα χρηματα ποιος τα παιρνει και τα πληρωνει ? Τα ΕΛΤΑ για τα συστημενα στην επαρχια πως κανονιζονται ?

Μπορω να το κανω , αλλα πρεπει να τα εχω ΟΛΑ μαζεμενα για να τα στειλω κατευθειαν .

Δεχεται paypal το παλικαρι ή θελει σε τραπεζικο λογαριασμο ?

Εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμαι . Λεω τα πραγματα οπως τα βλεπω :)

Edited by Stelaras
Link to comment
Share on other sites

1)Η πρότασή μου είναι να γίνει συμφωνία για PP με τον τύπο και να αποσταλούν όλα τα λεφτά στο στέλιο (όσοι είναι επαρχία βάζουν και άλλα 4-5? για το συστημένο) και είμαστε Jet....;)

2)Αθήνα για καφέ εύκολα κανονίζεται ένα Σ/Κ.

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι να μου στειλετε χρηματα εμενα εχουμε δυο τροπους :

1) Paypal ... με κρατησεις 5% νομιζω σε καθε συναλλαγη . Καθενας που μου στελνει , πρεπει να υπολογιζει +5% . Επισης οταν θα στειλω εγω ... θα εχει αλλο ενα 5% . Αρα θα πρεπει να υπολογισουμε ποσοι ειναι αυτοι που εχουν στειλει χρηματα ... και να μοιραστουν το 2ο 5% που ειναι απο την αποστολη στο εξωτερικο . Αρα εμενα θα πρεπει να μου στειλετε με 1-2% πχ παραπανω . Δηλαδη με 7% . Δεν ειναι μεγαλο το ποσο , βεβαια ...

2) Καταθεση σε τραπεζικο λογαριασμο ...

Εαν ειναι να παιρνει paypal ο knut , τοτε δεν μπορειτε να μου στειλετε και με paypal , αλλα και με καταθεση. Δε θελω να συνδεσω το paypal με τον τραπεζικο λογαριασμο , για λογους ασφαλειας .

Εαν παιρνει μονο τραπεζικο εμβασμα , τοτε θα πρεπει και εσεις να μου κανετε καταθεση στο λογαριασμο μου και δεν εχουμε επιπλεον εξοδα , περα απο 0.6Ευρω στο συνολο .

Link to comment
Share on other sites

και πολύ καλά τα λες. όσο για επαρχία εκτος από τον τρελό κερκυραίο οι άλλοι είμαστε πολύ βολικοί (νομίζω).

1. ο κορκός διαβάζει και δεν θα θέλει να του τα στείλεις πριν τελειώσει την

εξεταστική (μην μπαίνει και στον πειρασμό, δεν κάνει )

μετά έρχεται Αθηνα και τα παίρνει χέρι χέρι.

2. ο κρύο όλο και κάποια φορα θα ανεβεί πάνω να πάρει τις δικες του και τις δικες μου. ;)

Link to comment
Share on other sites

για Χρήματα νομίζω θα τα πληρώσει όλα ο George κατά την παραγγελια με paypal? αλλα καλο θα ήταν να του τα έχουμε καταθέσει πρώτα εμείς, winbank έχει σίγουρα. θα μας πει βεβαια και ο ίδιος

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε με τα χρήματα να το κάνουμε είτε από τον Στέλιο, είτε από εμένα. Εγώ Στέλιο θα τις παραλάβω ο ίδιος τις μνήμες τον Φεβρουάριο που θα έρθω Αθήνα οπότε worry not ;) Κράτα τις και αν θες δοκίμασέ τις κιόλας δεν με νοιάζει :)

Με τον Knut που μίλησα μου είπε ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα για μεταφορά από τράπεζα. "bank transfer is fine i'll give you the IBAN and BIC/SWIFT code. I'd prefer to get the cash in NOK then, instead of euros"

Οπότε μπορούμε να ξεκινήσουμε νομίζω. Αυτό που μένει τώρα αφού ξεκαθαρίστηκαν όλα, είναι να αποφασίσουμε ποιος θα μαζέψει τα λεφτά για να πληρωθεί ο Knut.

Link to comment
Share on other sites

Κεντρο ειμαι κοντα στη Βικτωρια.

Πολύ ωραία, είμαστε πολύ κοντά, έρχομαι και χωρίς τον ηλεκτρικό :)

Anyway, αν είναι για καφέ είμαι μέσα, ευκαιρία να σας γνωρίσω κι όλας ;)

Link to comment
Share on other sites

Οι κάτωθι είναι μέσα ακόμα για αγορά; Εγώ θα πάρω όπως και να 'χει πάντως :P Για να τελειώνουμε με τον παραλήπτη, παραλήπτης θα είναι ο Στέλιος. Ο κρίο θα πάει από Στέλιο να παραλάβει τις δικές του και του zoro, εγώ θα ανέβω Αθήνα μέσα Φλεβάρη οπότε θα πάρω τις δικές μου και οι υπόλοιποι στην Αθήνα πάτε από τον Στέλιο, τα παίρνετε και φεύγετε. Να το κάνουμε έτσι ώστε να είμαστε όλοι ευχαριστημένο και να μην βάζουμε τον Στέλιο να τρέχει; :)

Αλλιώς παίρνω εγώ τις δικές μου σε ξεχωριστό πακέτο και κανονίζετε μετά μεταξύ σας :hehe:

Crio: 2x512MB BH5

zoro: 2x512MB BH5

Stelios: 3800+ non coldbugged

subzero: 2x512MB BH5

JackSparrow: 4x512MB BH5 + 4000+ CPU

zafiropo: 2x256MB BH5

George_o/c: 2x256MB BH5

Όσο για τα χρήματα τα βάζουμε ή σε εμένα ή στου Στέλιου και τα στέλνουμε σε bank account του Knut :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι ΟΚ .

Εαν εχει και καποιον καλο 3500 (venice) χωρις coldbug , θελω . :)

Για τα χρηματα δεν εχω προβλημα . Ειτε σε εμενα , ειτε στον Γιωργο.

Και οι δυο μας , τραπεζα Πειραιως χρησιμοποιουμε , οποτε για ολους ειναι ο ιδιος κοπος .

Edited by Stelaras
Link to comment
Share on other sites

Thanks Στέλιο, ωραίος :T:

Θα τον ρωτήσω :D Πριν λίγο βγήκε από msn. Πριν βγει όμως μου είπε:

btw, i found another not-so-coldbugged 3800+

that one was pretty good from what i remember

3.8 or so suicide

not sure if i maxed it, even

need to test it first, though... just to make sure its still working - i probably didnt test it since 2007

Link to comment
Share on other sites

Ας τον δοκιμασει ... και εαν οντως ειναι καλος .... ας τον παρει το ποταμι και αυτον . :hehe:

Πρεπει να εχω μαζεψει πανω απο 30 cpu τον τελευταιο μηνα σε 478 , 939 και 462 .:stars:

Να δω ποτε θα τα δοκιμασω ολα αυτα ...

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε γαμώτο, καιρός ήταν! :D

Μέσα είμαι κι εγώ, πότε θα είναι Αθήνα τα πράγματα;

Πόσα θα πληρώσει ο καθένας μας;

Αφού δεν έχει πρόβλημα ο Στέλιος, εγώ ευχαρίστως πάω από το σπίτι του να παραλάβω :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναμιλήσω Κυριακή με το παιδί για να κανονίσουμε κάτι τελευταίες λεπτομέρειες, μετά θα μαζευτούν τα χρήματα να του τα στείλουμε και θα έπειτα θα τα στείλει :)

Crio: 2x512MB BH5

zoro: 2x512MB BH5

Stelios: 3800+ non coldbugged

subzero: 2x512MB BH5

JackSparrow: 4x512MB BH5 + 4000+ CPU

zafiropo: 2x256MB BH5

George_o/c: 2x256MB BH5

ΝΙΚΟSE: 2x256MB & 2x512MB BH5

Updated η λίστα θέλει και ο Nikose :T::D

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε Γιώργο, επιτέλους :D

Να σε ρωτήσω κάτι με την ευκαιρία, δε θα μας κάνει καμιά καλύτερη τιμή αφού θα τα αγοράζουμε "μαζικά" τα πράγματα;! Μίλα ρε Γιώργο μη μας κρατάς σε αγωνία :D

Link to comment
Share on other sites

Μπα νομίζω οι τιμές είναι ήδη πάτωμα - 48? 2GB BH5 come on :) Ακόμα και με τακτικό ψάξιμο στο ebay δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχεις κάτι καλύτερο ;)

Θα ενημερώσω και για το τι sticks υπάρχουν. Γιατί νομίζω ότι από εσάς που αγοράζετε 512MB sticks, κάποιος δεν θα πάρει Corsair αλλά Twinmos. Είναι καθαρά ψυχολογικό βέβαια, ίδια chips έχουν και το ίδιο καλά θα πηγαίνουν :)

Link to comment
Share on other sites

Μπα νομίζω οι τιμές είναι ήδη πάτωμα - 48? 2GB BH5 come on :) Ακόμα και με τακτικό ψάξιμο στο ebay δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχεις κάτι καλύτερο ;)

Δεν το αμφισβητώ αυτό που λες, απλά ρωτάω, μήπως κι ήμαστε τυχεροί.

Θα ενημερώσω και για το τι sticks υπάρχουν. Γιατί νομίζω ότι από εσάς που αγοράζετε 512MB sticks, κάποιος δεν θα πάρει Corsair αλλά Twinmos.

Πόσταρε εσύ και βλέπουμε αρκεί να είναι 2 και 2 αν όχι και τα 4 Corsair.

Είναι καθαρά ψυχολογικό βέβαια, ίδια chips έχουν και το ίδιο καλά θα πηγαίνουν :)

I know that :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now