Hurry38

σερνεται.............

Recommended Posts

Γεια και καλη χρονια σε ολους

εχω το εξης παλαβο

Ενω ο υπολογιστης μου δουλευε κανονι ξαφνικα επεσε η αποδοση του κατα 70% δλδ κοινως σερνεται.

Πριν μου απαντησετε για να προλαβω τη σκεψη σας σας λεω πως ο δισκος ειναι αδειος δλδ δεν ειναι βαρυφορτωμενος αρχεια κλπ κλπ.κανω ανασυγκροτηση συχνα και ολα αυτα.Επισης αν ειχα ιο οταν θα εβαζα το δισκακι των ΧΡ για να κανει διαμορφωση θα την εκανε?Χρονος γρηγορης διαμορφωσης 20 δευτερολεπτα?ΕΛΕΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΠΑΣΩ

Εχω ι7920 και πηγαινει λες και ειναι pentium 2

Να καταλαβετε οτι ενα αρχειο rar 700 mb κανει extract σε 20 min

Τα πηρα και ξεκινησα για φορματ

εκει να δειτε χαρες

Το ολοκληρωσε σε 3 ωρες

Υποψιαζομαι οτι οι ενοχοι ειναι

1. σκληρος δισκος seagate 250 mb

2.sata cable του σκληρου μηπως ειναι ελλατωματικο η εγινε ελλατωματικο ξαφνικα

3.μητρικη?Λιγο απιθανο Foxconn Flaming Blade

4.Πραδοξως φαινεται πως οταν το δωματιο εχει ζεστη δουλευει καλυτερα σαν να μην υπαρχει κανενα προβλημα

Μηπως εχει προβλημα με το κρυο?

5.Μην γελασετε μπορει και να ειναι ελλατωματικο το DVDR και να καθυστερει ολον τον υπολογιστη

επισης θελω να μου προτεινετε καποιο KALO KALO προγραμμα που να σκαναρει το δισκο και να βρισκει προβληματα

Με ενα προγραμμα που εκανα σαρωση δεν βρηκε errors

Link to comment
Share on other sites

Έχεις xp πάνω στον i7 για κάποιο ιδιαίτερο λόγο? φυσικά ο μεγάλος φταίχτης είναι ο 250gb δίσκος που έχεις..πάντως αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος βάλε καινούριο λειτουργικό..είναι κρίμα ν μένεις στο dx9 2 γενιές πίσω δηλαδή με ένα λειτουργικό 10 ετίας....

Πόσο χρονών είναι ο 250gb?

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν δοκιμαζεις να αποσυνδεσεις το/τα DVD και να αφησεις τον σκληρο μονο του να δεις τι κανει. Επισης ελενξες το sata καλωδιο μηπως δεν παταει καλα ή στον δισκο ή στην μητρικη. Δες και το καλωδιο ρευματος του δισκου μηπως αυτο δεν παταει καλα. Τροφοδοτικο ποιο εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now