NIKOSE

Βοηθεια για στησιμο Remote Desktop

Recommended Posts

Θα ηθελα να βοηθησω τη γυναικα που εχει ενα θεμα στο λογιστικο γραφειο.

Εχει στο λαπτοπ της καποια προγραματα που δουλευει. θα ηθελε ομως οταν βρισκεται στο γραφειο, για ευκολια, να δουλευει αυτα τα προγραματακια μεσω του σταθερου της υπολογιστη.

Κατι σαν remote desktop.

Kαι το φορητο και ο σταθερος ειναι συνδεδεμενοι με το router, το φορητο ασυρματα και ο σταθερος μεσω ethernet.

Yπαρχει τροπος για remote desktop (η κατι τετοιο) οταν ειναι τα δυο pc στο ιδιο δυκτιο??

Link to comment
Share on other sites

TeamViewer - Free Remote Access and Remote Desktop Sharing over the Internet

Το εγκαθιστάτε και στα 2 pc, το ανοίγεις πρώτα στο λάπτοπ όπου θα σου δώσει ένα id, το οποίο

id θα πρέπει να το εισάγεις στο πρόγραμμα από το desktop. Και από το desktop έχει foul πρόσβαση

στα του laptop.

Link to comment
Share on other sites

TeamViewer - Free Remote Access and Remote Desktop Sharing over the Internet

Το εγκαθιστάτε και στα 2 pc, το ανοίγεις πρώτα στο λάπτοπ όπου θα σου δώσει ένα id, το οποίο

id θα πρέπει να το εισάγεις στο πρόγραμμα από το desktop. Και από το desktop έχει foul πρόσβαση

στα του laptop.

Γιατι εχω την εντυπωση οτι το teamviewer θελει να εχουν διαφορετικη ip τα δυο pc??

Eννοω να μην ειναι στημενα στο ιδιο δυκτιο??

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο Boton είναι μονο να προσθέσω ότι επειδή το password αλλάζει κάθε φορα που ανοίγεις το πρόγραμμα μπορείς να το βάλεις από τις ρυθμίσεις να είναι κάποια σταθερό.Το ID μένει ίδιο κάθε φορα οποτε δεν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, σε ένα δίκτυο ακόμα και οικιακό, 2 pc έχουν διαφορετική ip. οπότε μια χαρά θα παίξει.

Nαι φιλε μου εχεις δικιο, το τσεκαρα με τα δικα μου πισια στο σπιτι.

Τhanks

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now