Recommended Posts

Με λίγα λόγια αυτά τα chips είναι φωνιάδες. Για αυτό το λόγο βρήκα ένα Kit kingston c8 2000mhz, αλλα το θέμα είναι ότι αξίζει η αγορά τους, διότι έχει γίνει μεγάλο θέμα ότι είναι ελατοματικά τα ics.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες που λεει ο zoro δεν φορανε hypers. Επισης hypers σε hypers διαφερουν, δηλαδή

τα hypers bbse δεν πηγαινουν τοσο καλα οσο τα hypers mgh-e.

Γενικά δεν μπορείς να πεις ποιες μνήμες ειναι για τους sandy γιατι πολυ απλα ειναι θεμα imc...;)

Link to comment
Share on other sites

βασικα αν ήθελα μνήμες για SB θα πήγαινα με κλειστα τα ματια σε καλα psc η στα νεα gskill με bbse (2133C8-9-8) [θα τα χτυπήσω αυτα αργα η γρηγορα αν δεν πάρω psu πρώτα, που θα μου πάνε :P

καλα και χρυσα τα hypers αλλά αν θελει να βρεις τον καταλληλο συνδυασμο μητρικής/επεξεργαστη για να παιξεις με μεγαλους dividers, καλυτερα να παρω psc/bbse που θα παιζουν και εκει σιγουρα και δεν θα υπαρχει και θεμα με αλλες πλατφορμες.

ιμο παντα.

Link to comment
Share on other sites

βασικα αν ήθελα μνήμες για SB θα πήγαινα με κλειστα τα ματια σε καλα psc η στα νεα gskill με bbse (2133C8-9-8) [θα τα χτυπήσω αυτα αργα η γρηγορα αν δεν πάρω psu πρώτα, που θα μου πάνε :P

καλα και χρυσα τα hypers αλλά αν θελει να βρεις τον καταλληλο συνδυασμο μητρικής/επεξεργαστη για να παιξεις με μεγαλους dividers, καλυτερα να παρω psc/bbse που θα παιζουν και εκει σιγουρα και δεν θα υπαρχει και θεμα με αλλες πλατφορμες.

ιμο παντα.

τα ιδια σκεφτομαι + 5,75 μεταφορικα

4GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz RipjawsX Series + Cooling fan for Sandy Bridge (8-9-8-24) Dual Channel

η

αυτα με 7-10-7-27

4GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz RipjawsX Series + Cooling fan for Sandy Bridge (7-10-7-27) Dual Channel

Link to comment
Share on other sites

screenshot071f.png

Gskill F3-17000CL8-D - XtremeSystems Forums

quite impressive.

DDR3-2050MHz 7-8-7-22 1T @ 1.75v:

pifast2000amlx.jpg

βεβαια κρασαρε στο 32μ άλλα ειναι αρκετα ωραιο κιτακι σε σχεση με κατι σαπια kingston που εχω απο τον κορκο :P

και τα 7-10-7 δερνουνε Μπαμπη αλλα νομίζω τα 8-9-8 είναι ένα κλικ καλυτερα. αλλα δεν θα ξεχειλώνουν οπως τα άλλα.

δηλαδη δεν θα δουμε κανα 9-15-9 που έκανε ο κορκος με τα άλλα :P

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω Γιώργο ότι οι Hyper oi Supertalent ήταν οι μάυρες αυτές που είχαμε εμείς και όχι αυτές ;) Τώρα πρέπει να είναι pcs γι'αυτό και αλλάξανε και της ψύκτρες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now